Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: Saç Kuruluğuna Şampuan Tavsiyesi

SaçımınDoktoru Üyesi
    karbonatin bu kadar temizleyici gücü olduğunu tahmin etmezdim, duşta avucuma 4 5 gr karbonat alıyorum kafama olduğu gibi yediriyorum 1 2 dk kaldıktan sonra duruluyorum, cok iyi temizliyor, hicbir etken kullanmıyorum yaglanma huysuzluk dökülme sıfır su anda, gerçi uyguladığım beslenme metodu da etkili buna ama, yine de scalpinizin ph ve kepek durumunu inceleyerek kontrollu uygulayınız, ben bundan sonra sabun sampuan kullanmam.

Yeni Üye
    Yorumlarınızı dikkatle takip ediyorum.Setiyi çözerken garnier dışında gliserin ekliyor musunuz?
    Birde beslenme şekliniz hakkında yardımcı olabiliar misiniz ketojenik mi besleniyorsunuz ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    gliserin eklemiyorum, belli bir diet uygulamiyorum, mumkun oldugunca protein ve karbonhidrat(meyve) ağırlıklı beslenip yağ kaynağı olarak zeytinyagi hindistan cevizi yagi ve kakao yagi kullaniyorum. Intolerans ve inflamasyona dikkat ederek besleniyorum.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı glaurung Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gliserin eklemiyorum, belli bir diet uygulamiyorum, mumkun oldugunca protein ve karbonhidrat(meyve) ağırlıklı beslenip yağ kaynağı olarak zeytinyagi hindistan cevizi yagi ve kakao yagi kullaniyorum. Intolerans ve inflamasyona dikkat ederek besleniyorum.
    anladığım kadarıyla ray peat takip ediyorsunuz hocam, protein ve karbonhidrat tiroid fonksiyonu için ayrılmaz bir ikili sanırsam. ayrıca zeytinyağının pufa oranı biraz yüksek değil miydi bu konuda ne düşünüyorsunuz? bir de tereyağı ve doymuş yağ bazlı bir beslenme uygulamıyorsunuz gibi anladım yorumunuzdan, çıkarımım doğruysa bir sebebi var mıdır acaba? ben de ray peat tarzı ama pufa kısıtlamak yerine omega3-omega6 dengesini sağlayacak biçimde bir beslenme biçimi uyguluyorum.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladığım kadarıyla ray peat takip ediyorsunuz hocam, protein ve karbonhidrat tiroid fonksiyonu için ayrılmaz bir ikili sanırsam. ayrıca zeytinyağının pufa oranı biraz yüksek değil miydi bu konuda ne düşünüyorsunuz? bir de tereyağı ve doymuş yağ bazlı bir beslenme uygulamıyorsunuz gibi anladım yorumunuzdan, çıkarımım doğruysa bir sebebi var mıdır acaba? ben de ray peat tarzı ama pufa kısıtlamak yerine omega3-omega6 dengesini sağlayacak biçimde bir beslenme biçimi uyguluyorum.
    Zeytinyağının pufa oranı düşük %9 civarı, zeytinyağı beslenmede cok onemli yer tutuyor zira http://worldpopulationreview.com/cou...est-countries/ linkten incelenebilecegi uzere zeytinyağını etkin kullanan ulkeler daha sağlıklı görünüyor, ayrica oleuropin wnt dongusune onemli katkisi var, tereyağı da ayda 1 kilo olacak sekilde ispirden getirterek tüketiyorum, hayvansal yağlar insan metabolizmasina cok uyumlu olduğunu düşünüyorum, ayrıca tereyağı pregnenolone surecine katkida bulunuyor, omega 3 ve 6 kesinlikle iyi ama suplemental kullanmak kesinlikle zararli diye düşünüyorum, cunku kontrollu olarak test ettiğimde sebum uretiminde ve anksiyete de artış seziyorum, omega asitlerini küçük balıklardan almak mantikli görünüyor, büyük balıkların agir metal iyonlari yuksek oranda içerdiğini ve balığın büyüdükçe kir ve iyon oraninin arttığını unutmamak onemli, hindistan cevizi yagini salatada kullanıyorum antifungal ve antimikrobiyal etkisiyle sindirim sistemini rahatlatiyor, kakao yağını kahvenin icine katip bir kaşıkta jelatin ekliyip iciyorum mutluluk veriyor dopamini artiriyor, saglikli bir tiroitle saglikli bir kolesterol dongusu birleştiğinde ortaya mukemmel calisan adrenal ve gonadal sistem cikiyor, eti tam Pişirmeden yarı diri mühürleyerek tüketiyorum, hicbir suplement kullanmıyorum, ekmek az miktarda ve sadece ekşi maya, ray peatin katilmadigim noktalari da oldukca fazla ama bir dahi olduğu tartışılmaz.

Vichy dercos oil control bende yağlanmayı kesmedi ama kuruluğa iyi geldi hocam tavsiye ederim çok iyi temizliyor ve dolgun güzel gösteriyor saçı

Sayfa 2/2 İlkİlk 12