8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Seboreik Dermatit için Sabun Önerisi

Yeni Üye

Seboreik Dermatit için Sabun Önerisi

Merhaba,

Saçtaki seboreik dermatit, kepeklenme, egzame gibi hastalıklara bıttım sabunu kullanmak fayda sağlarmı ? İnternette fayda sağladığına ilişkin yorumlar okudum. Kullanıp deneyen varsa deneyimlerini paylaşabilirmi.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ph derecesi deri ile uyumlu değil, az katkılı şampuan kullanınız ki potansiyel alerjik reaksiyonlar en aza insin ve deriyi çok yormasın
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

İlla sabun kullanılacaksa sodyum hidroksit (kostik) içermeyen bir sabun kullanılmalıdır. Kükürt içermesi olumlu bir etki yaratacaktır ilave olarak.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bioxcin biotin sampuan yotuubede bir adam seboreik dermatit iyi geldiğini söylemiş bir araştır istersen , ben kullanmadım ama olumlu görüşleri görünce söylemek istedim.
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

Yeni Üye
    yorumlarınız için teşekkürler.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı raprap1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bioxcin biotin sampuan yotuubede bir adam seboreik dermatit iyi geldiğini söylemiş bir araştır istersen , ben kullanmadım ama olumlu görüşleri görünce söylemek istedim.
    Deneyen var mı tanıdığınız?

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlla sabun kullanılacaksa sodyum hidroksit (kostik) içermeyen bir sabun kullanılmalıdır. Kükürt içermesi olumlu bir etki yaratacaktır ilave olarak.
    Miracle hocam burada ufak bir düzeltme yapayım.

Sabun, yağ asitleri ve NaOH (sodyum hidroksit) yada KOH (potasyum hidroksit) kullanılarak oluşur.

Nasıl ki su (H2O) oluşurken reaksiyona giren 2 element (Oksijen ve Hidrojen) tepkime sonucunda Su oluşuyorsa ve tamamen yanıcı ve yakıcı iki gaz olan Hidrojen ve oksijenin özelliklerinden farklı bir yeni ürün ortaya çıkıyorsa, Sabun oluşumu sırasında da tepkimeye giren yağ asitleri ve Sodyum hidroksit yeni bir ürün olan sabun ve gliserine dönüşmektedir.
    İyi bir sabun doğru kimyasal hesaplara ve aşamalara dayanır. ve doğru kimyasal hesaplama sonucunda sabun oluşumu tamamlandıktan sonra içerisinde sodyum hidroksit ( kalıntısı kalmaz).

yapıldıktan sonra pH 9 - 11 seviyesinde olan sabun 40 günlük bekleme süresi sonrasında pH 7 seviyesine inerek kullanıma hazır hale gelmektedir.

3 senedir yenilebilen sofralık zeytinyağıyla kendi yaptığım sabunları kullanıyorum ve içerisinde bulunan yağlar sayesinde ekstra yağ bakımı yapmaya gerek kalmıyor. Hem de İçeriği kimyasallarla dolu piyasada satılan tüm şampuan ve sabunlardan kat kat üstün olması cabası.
    La vida no se ha hecho para comprenderla, sino para vivirla..

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    seboreik dermatitim için birçok kişinin önerdiği sadece su ile saç yıkama işlemine geçtim, saçım masaja başladıktan sonra çok daha az yağlanmaya başladığı için bir sıkıntı görmedim
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.