6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Aldactone-Miracle losyon-Erkek tipi dökülme hikayem

Yeni Üye

Unhappy Aldactone-Miracle losyon-Erkek tipi dökülme hikayem

Meraba 22 yaşında bayanım yaklaşık 9 yıldır erkek tipi saç dökülmesiyle uğraşıyorum.Uzun yıllardır minoxil kullanıcısıyım zamanla kabuklanma yapınca azaltarak bıraktım kan değerlerimi düzenli kontrol ettiriyorum hiç bir sıkıntım yok ek vitaminlerle de destekliyorum.5 ay önce bi doktor kontrolünde testesteron seviyemin sınırda çıkmasıyla aldactone 100mg kullanmaya başladım doğum kontrol hapıyla birlikte,doğum kontrol çok fazla yan etki yaptı ama aldactonenin inanılmaz güzel etkisini gördüm saatler içinde yağlanan saçım rahat 3-4günde yağlanmaya,minoxille küçük çıkan ama uzamayan saçlarım güçlenmeye başladı fakat diğer hapın yan etkileri nedeniyle başka bi doktora gittim 2 ay sonunda tekrar kan tahlilleri yaptırdım bütün böbreküstü bezi testesteron değerlerim hormonlarım normal çıktı ve doktor aldactone u kullanmama gerek olmadığını söyledi.Saçıma iyi geldiğini anlattım kullanabilirsin ama nereye kadar kullanıcaksın sonuçta hormon ilacı dedi.Daha sonra forumda bir çok hikaye okudum miracle losyonu denemek istedim yaptım kullanmaya başladım ama aldactone den gördüğüm en ufak etkiyi bile göremedim sadece var olan yağı emiyor sıkılan yerde ve dolgun gösteriyor.Dökülme ve yağlanma hala çok fazla 3 haftadır kullanmama rağmen sebebi ne bilmiyorum kesin işe yarar gözüyle bakmıştım bu konuda yardımınızı bekliyorum
    Bu arada miracle losyonu 100ml saç toniği içine 2 kutu aldactone,1kutu diane ve 1 dekort ampulle yaptım.

Yeni Üye
    Merhaba bende 31 yasinda bir bayanim 8 aydir sac dokulmesiyle ugrasiyorum sanirim benimkide erkek tipi iki yil once tepemde seyrelme farketmistim ama surekli fön yaptigima baglamistim. Gecen yaz baya sıkı bir rejimden sonra saclarim dokulmeye basladi. Ayni donemler sutumde azalip kesilmisti ve 8 kilo kadar verdigime baglamistim sac dolulmemi ama 8 ay oldu hala durmadi. ilk iki ay cok fazla dokuldu gunluk 250 300 tel kadar daha sonra vitamin almaya baslayinca az biraz azaldi saclarimi.kisacik yaptim ama genede durmadi. Testesteron seviyem alt sinirinda altinda cikmisti tiroid falan hepsi normaldi bir tek feritinim dusuktu doktorlar ondan degil dediler. farkli farkli sac vitaminleri isirgan caylari sogan suyu falan hepsini denedim en son su an 2 bucuk aydir eucapil sac serumu kullaniyorum sanki azalma var gibi ama hala istedigim sonuc yok ortada saclarim iyice seyreldi derim parliyor kivircik.oldugu icin yikaninca dolgun gorunuyor ama cok ikinci gun berbar birde benim yeni.cikan saclarim da.dokuluyor ne yapmaliyim ne olur biri yardim etsin. 3,4,5 cm uzunlukta ki saclarimda dokuluyor kel kalmaktan cok korkuyorum

Yeni Üye
    Bende 22 yaşında bir bayanım denemediğim şey kalmadı resmen bazı dönemler azalır gibi oluyor dökülme bazende alevleniyor gitmediğim doktor kalmadı pubmedden de çıktığım yok nereye varacak böyle bilmiyorum

Yeni Üye
    Miracle losyondan sonuç alamamanız emilimin yavaş veya hiç olmadığını düşündürüyor. Miracledan önce saç diblerini uyaran gözenekleri açan bir uyarıcı sürmekte fayda var. Nane yağı veya kafeinli losyonlar ile kullanmayı deneseniz?

Ayrıca son yaptırdığınız bir kan testi var ise özelden gönderebilirmisiniz? Özelikle B12, B6 düzeylerini merak ettim.

Üye
    Yer
    sivas
    Bayanların saçları ne kadar dökülsede kelliğe kadar varacağını zannetmiyorum. Sadece biraz seyrek saçlı olursunuz o kadar

Yeni Üye
    Miracle losyonu bende denemiştim saçımda inanılmaz kepek yaptı bırakmak zorunda kaldım kadınlarda evet tam kellik olmuyor belki ama saçı ciddi seyrelip saç dipleri baya görünen kadınlarda var ve psikolojiyi ciddi anlamda bozuyor şuan minyatürize saçlarımın dökülüyor oluşu beni korkutuyor önlem almak istiyorum ama yapılacak o kadar birşey yok ki birçok doktora gittim doktorlar saç dökülmesi vakasını ciddiye almıyorlar mevsimsel falan sanıyorlar bemix evigen karışımı v.s. öneriyorlar ama işe yaramıyor en son baltalimanı eğitim ve araştırma hastanesine gitmiştim orada doktor sedimentasyon değerime falan bakmıştı fakat ben sonuçları göstermeye gidemedim tekrar, sedimentasyon değerim düşüktü enfeksiyonla alakalı bir durum sanırım ama saçlarım yaklaşık 6 yıldır dökülüyor böyle agresif bir dökülmenin enfeksiyonla ilgili olabileceğide çok mantıklı gelmedi aslında böbrek üstü bezleri için bir test yapmasını istemiştim ama yapmadı sağolsun kadınlarda görülen erkek tipi saç dökülmesi daha kompleks bir durum sanırım erkeklerde işe yarayan tedavilerin hepsi kadınlarda yaramıyor ama bu minik saçların dökülmesi olayı aynı, erkeklerde finasteride v.b. ilaçlar FDA tarafından onaylıyken kadınlarda değil, kadınlarda finasteridle ilgili yapılan çalışmalarda çelişkili ama genel olarak kadınlarda pek etki etmiyor