9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: 21 yaşındayım bu bana reva mı

Yeni Üye

21 yaşındayım bu bana reva mı

Birçok doktora gittim kan sonuçları iyi hatta fazla bile çıktı iki insanı bile doyuracak kadar. Burada sorun yok. Doktorun tek sorduğu baban ve dayıların nasıl onlar zaten çok yaşlı o yüzden seyrek olması doğal gençken gürdü tabiki saçları. Geriye stres kalıyor evet 2 yıldır üniveriste sınavına hazırlanıyorum ve bu beni çok boğuyor ama şu yaşta bu stres bu kafayı nasıl bu hale getirebilir resmen kel bebek oldum. Capitlactif şampuan kullanıyorum. Eczaneden aldığım onlarca liralık saç vitamin takviyesi alıyorum, dermaroller kullanıyorum, Banyodan sonra ısırgan suyu döküyorum, masaj yapıyorum, olmuyor bu kadar yazmamım sebebi genç arkadaşlar varsa aramızda yeni onların yapacağı her yolu tecrübe ettim sonuç yok. Eğer stresten dolayı ise kan değerleri hikaye stresi yok eden bir icat lazım. Zaten yanlarım bembeyaz olmaya başladı birde üstten ve önden kellik kuşatıyor saçımı dört biryan kan alıyor. Zoruma giden yaşımın genç olması ve kendimi emekli olmuş gibi hissetmek. Tahmin ve önerilerinizi bekliyorum tecrübeli abilerimden.

Resim1 Flaşlı tepeden= https://imgyukle.com/i/kyu6l6

Resim2 Falşlı ön tarafın açılmaya başlaması= https://imgyukle.com/i/kyuwOy

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vakit kaybetmeden miracle üstada danışın etken için, masajı destek olarak yaparsınız
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Alışkanlıklarımdan ve günlük yaşantımdan bahsedeyim
    - 5-10 dal günlük sigara içerim. Alkol kullanmam.
    -Spor yapmıyorum hatta yürüyüş bile yapmam bazen.
    -Yaglı yiyecekler yerim 61 kiloyum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Genetik bu stres filan değil ilk iş spor yapmaya başla ve kendine tedavi çıkar 6 ay uygula sonuca göre devam et yoksa 3 aya kafan ayna olcak

Yeni Üye
    Alıntı Mosoko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genetik bu stres filan değil ilk iş spor yapmaya başla ve kendine tedavi çıkar 6 ay uygula sonuca göre devam et yoksa 3 aya kafan ayna olcak
    Ama geçen sene sınavdan öncede kafam böyleydi sınav bittikten sonra kapanmaya başladı tepem.. Sonra tekrar sınava hazırlanınca sınava 3 ay kala tekrar açılmaya başladı ortada bir stres var bu kesin ne zaman hayatım düzlüğe çıksa saçlarım kapanıyor ama yinede çok ince telli bir saçım var doğuştan beri... Benim asıl merak ettğim stres uzun sürerse kökler ölmeye başlar mı?

SaçımınDoktoru Üyesi
    asıl sorun hazır gıdalar gençlerin üstünde aşırı stres var genç yaşta saç beyazlaması dökülmeler malasef genç yaşlarda var 16 yaşına düştü nerdeyse belki daha az stresi hayatından çıkart vurdun duymaz ol verteks de dökülme genelde stres kaynaklı.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu sefer toparlamayabilir, bunun garantisi yok. Genetik dökülme nihayetinde. Daha önce cevap yazan arkadaşların dediklerine katılıyorum bir tedavi uygulamanız gerekiyor.

İyiye veya kötüye gidişatı gözlemlemek için flaşlı flaşsız çeşitli yönlerden fotolar çekmeni tavsiye ederim . 2 haftada bir, veya ayda bir.

stresten dolayı tepenin bu kadar açılacağını düşünmüyorum resmen kellik oluşmuş o bölgede baban veya dayın kel ise herhangi bir yaşta saçlarını kaybetmeye başlayabilirsin genetik olarak

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende benzer durumları yaşadım , stres dökse dahi asıl sebep genetik , stres dökülmeyi hızlanıdrabilir diye biliyorum ama direkt dökülme sebebi olacağını sanmıyorum sınav stresinden çok daha büyük olaylar yaşadım stres yaptım ama yanlarda sıkıntı olmadı üstler seyrek , yanlar ın dökülmüyor sadece üst kısım dökülüyorsa stresten olduğunu sanmıyorum genetik aga oluyor diye biliyorum.
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi