Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
29 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: 36 yaşındayım propecia + minoxil tedavisine başladım

Yeni Üye
    Resimleri tekrar yükledim. Umarım bu sefer olmuştur.

https://hizliresim.com/bVO7jG

https://hizliresim.com/5aA64D

Yeni Üye
    Arkadaşlar merhaba

2-2.5 hafta oldu ilacı düzenli kullandım.

Ancak dün çok kötü bir şekilde panik atak geçirdim. Daha önce dediğim gibi panik atak tedavisi görüyordum. Ve 3 yıldır böyle bir şey yaşamadım. İnanılmaz kötü bir gündü. Yaklaşık 2 saat sürdü ama daha önce yaşadığım ataklardan çok güçlüydü.

Bu gün sabah kendimi iyi hissederek kalktım. Öğlende iyiydim. Bu yüzden propeciayı bu gün de kullandım. Ancak dünkü kadar yoğun olmasada yine kendimi kötü hissetmeye başladım. Ve kendimi yorgun hissediyorum. Sanki maç yapmışımda bacaklarım ağrıyor gibi.

Yarından itibaren ilaç alımını durdurup bir iki hafta kendimi gözlemleyeceğim.

Ama şurası bir gerçek ilaç kesinlikle saç konusunda işe yarıyor. Çok uzun zaman olmuştu saçlarımı böyle canlı görmeyeli.

Yeni Üye
    tekrardan merhaba herkese

panik atak sebebim iş ve yüksek lisans sınavlarımın sitresiymiş sanırım. Yüksek lisans sınavlarım bitince inanılmaz rahatladım ve bir sorunum kalmadı.
    bu süreçte propeciayı yarım kullandım bugunden itibaren 1e dönüyorum

Yeni Üye
    Merhaba son durumun fotoğrafını paylaşıyorum. Güzel bir ilerleme var diye düşünüyorum.

Cinsel anlamda ve psikolojik olarak hala bir yan etki hissetmedim. Kullanmaya devam

https://hizliresim.com/Z5A2DZ

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam durum çok güzel ilerliyor sizin adınıza sevindim

Yeni Üye
    Tekrardan herkese merhaba ,

Arkadaşlar geçen sürede ilacı kontrol amaçlı bıraktım tekrar kullandım ve artık eminim. Finas bende yan etki olarak anksiyete panik atak yapıyor. Bu sebeple bügünden itibaren ilacı almayı sonlandırıyorum.

Sadece minoxil ile devam edeceğim artık etki ettiği kadar.

Sağlıklı günler herkese.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı mckare Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrardan herkese merhaba ,

Arkadaşlar geçen sürede ilacı kontrol amaçlı bıraktım tekrar kullandım ve artık eminim. Finas bende yan etki olarak anksiyete panik atak yapıyor. Bu sebeple bügünden itibaren ilacı almayı sonlandırıyorum.

Sadece minoxil ile devam edeceğim artık etki ettiği kadar.

Sağlıklı günler herkese.
    Hocam bende antiandrojen etkisiyle saw palmetto kullandım panik atak yaptı sizin ataklar nasıl oldu ? Topikal kullandım saw palmettoyu böyle bir yan etkisi olmadı belki sizde topikal anti androjen bakabilrisiniz
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Yeni Üye
    Evet finasterid saça etkisi güzel ama anksiyeteyi tetiklediği gerçek.
    https://www.google.com.tr/url?sa=t&s...=1562579108074

Yeni Üye
    Yalnız minoxil in de anksiyeteyi tetikleyebilir. Çünkü kullanıldığı zaman kalp çarpıntısı yapabiliyo ve kalp çarpıntısı korkuyu tetikleyebiliyo.. Bəndd də aynısı oldu geçen aylarda. Minox və finasterid aynı anda kullanıyorum.. Şuan minoxidil bıraktım finasterid devam anksiyete ile ilgili bi durum söz konusu değil. Minox sadece 3 4 günde 1 sadece yoğun seyreklik olan bölgeye en fazla 2 fıs şeklinde kullanıyorum.. Ne kadar faydası olur bilmiyorum tabi bu durumda minoxidilin 😁

Yeni Üye
    Merhaba arkadaşlar uzun zaman oldu. Defalarca finası denedim sonuç anksiyetemi tekrardan ortaya çıkardı. Sonra yabancı forumda bir tedavi şekli uygulamaya başladım. Tedavi şu şekilde
    * Minoxil + derama rol
    *Q10 enzim
    *Omega 3
    *Kabak çekirdeği yağı hapı
    *Tatlı badem yağı
    *D vitamini

2 ay sonunda fotoları ekledim bakabilirsiniz. İlerdeki zamanlarda da fotolar ekleyeceğim. Herkese selamlar.

https://i.hizliresim.com/QPdo7Z.jpg

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon