Merhabalar arkadaşlar, rahatsız ediyorum. Benim verteks bölgemde açılma var, ön çizgim normal. Dışarıdan gören baya saçı var zanneder. Mesela uzun sürenin ardından aileme ziyarete geldim şu an, beni gören babam, saçların Maradona'nın uzun saçlı haline benzemiş dedi. Tabii saçlar benim kafamın üzerinde olduğu için kendimi en iyi bilen benim. 3 sene önceki halimle kıyaslarsam 3 te 1 şu an saç yoğunluğum. Geçen sene forumla ilk tanıştığımda cell ve seti kullandım 3-4 ay kadar. Aslında fena sonuçlar vermediler, minik saçlar dökülüyordu sadece. Kalınlık biraz artmıştı. Sonrasında her şeyi bıraktım. Bir de böyle gözlemlemek istedim. Hala minik saçlar dökülüyor. (Saçlarım uzun) 7 aydır hiçbir şey kullanmıyorum. Bu sırada, Ocak ayında ilk defa kan tahlili yaptırdım. b12 ve d vitamini'nde ciddi düşüklük vardı. Folik asit 3.80'di (doktor düşük demedi) Yeni yeni tamamlıyorum değerleri, d vitaminimi düzelttim, b12 den bir sürü iğne oldum ancak değerim hala 300 ün üzerine çıkmadı. Aylık tedaviye devam ediyorum o yüzden.

Soruma gelecek olursak; tamam verteks ve üst bölgemde açılma var, ancak oralardan çekiştirdiğimde saç gelmemesine rağmen, kulak üstüm ve ensemden bir kerede 10 adet saç teli geliyor. Ve hepsi de diğer kısımlara göre kapkalın, simsiyah saçlar. Aslına bakarsanız sanırım bu sorun hep vardı gibi geliyor bana, ya da ben öyle zannediyorum. Çünkü 2 sene önce kuaför saçlarımı keserken, kulağımın üstündeki saçları gösterip, burada uzamayan bir sürü saçın var, onları da keseyim mi diye sormuştu. O yüzden hep vardı gibime geliyor ama bu sıralar bu kadarı da olmaz dedirtiyor. Elimi ne zaman götürsem en az 5-6 tel geliyor ensem ve kulak üstümden. Bu arada kaşıntı ve iğne batma gibi hissi de var çok. Verteks bölgem, ensem ve kulak üstlerimde sadece. Sebo diyeceğim ama kepeğim hiç yok? Sorun nedir? Ne yapmalıyım? Losyon kullanmak istesem bütün kafama boşaltmam mı gerekecek? Bu ve buna benzer bir durum yaşayıp tecrübe edinen arkadaşlar varsa yorumlarını paylaşmaları beni çok mutlu eder. Herkese mutlu ve umut dolu yaşamlar. Vaktinizi çaldığım için üzgünüm.