Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
56 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: [RESİMLİ] Minox'a giriş :)

Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aktardan kurutulmuş ısırgan yaprağı al. 1 bardak kaynayan suya 3 tutam at. 3 dk çok kısık ateşte kaynat. Sonra 15 dk demlendir. Süz. üzerine 1 bardak ılık su kat. Saçını bunla yıka ve hiç durulama öyle kalsın. Bir hafta her gün böyle yap. Dökülmen durmazsa bana gel

Ama başka bir şey kullanmadan, sadece proscar, bu ve şampuan
    Bu ısırganı losyon şeklinde kullansak nası olur siz sadece durulama amaçlı mı kullandınız bide sizin konunuz var mıydı öncesi sonrası resimler ısırganlı tedaviniz yani

SaçımınDoktoru Üyesi
    Çok iyi olur.

Ben de öyle yapıyorum. Dün başladım. 4 tutam kuru ısırgan yaprağını bir bardak kaynar suya döktüm. 3 dk çok hafif ateşte kaynattım. 15 dk dinlendirdim. Cezvenin üstüne çay tablası koydum fazla buharlaşma olmasın diye.

Süzdükten sonra loreal elseve arginin sprey kutusuna huniyle koydum. Bozulmaması için de üstüne 45 ml alkol ekledim. Fıstık gibi 200 ml bedavaya sağlam losyonum oldu

Biraz da elma sirkesi kattınız mı kuvvetli dökülme önleyiciniz hazır!
    Konu Ozgur85 tarafından (04.11.2014 Saat 18:23 ) değiştirilmiştir.
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Konum var. Bitkiderman yazmasına bakma. Asıl amacım ısırganı vurgulamaktı. Forumda doğal alternatif tedaviler kısmında var.
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Erhan ben de proscara başlamayı düşünüyorum inş. senin gibi ben de yan etki görmem.Miracle losyonu eklemenin ciddi bi yan etki yapacağına inanmıyorum bence proscarı bırakmak yerine dozajı ve frekansı düşürerek devam etmeyi deneyebilirsin.Benim aklımdaki temel fikir de senin yaptığın gibi 6 ay her gün 1mg kullanmak sonra 2 güne 1mg falan diye düşürüp gitmek.Bu esnada miracle ve inv. losyonlara da devam ettikçe korur gideriz inş. saçları.
    Prp ve mezoterapiyi piyasaya göre yine ucuz yaptırıyormuşsun prp 1 seansa 350 falan isterler genelde,mezoya ise 100 isteyen pek kalmadı.Ama bence ucuz bile olsa yine de sürekli yaptırıp durmanın israf olacağını düşünüyorum hele hele proscar + losyonları kullanan biri için hiç mi hiç gerek yok.Bunlar sorunun temeline inmeyen şeyler ve bu perspektifden bakınca gereksiz pahalılar.Keşke çok daha ucuz olsalar da destek amaçlı yaptırsak ama değecek bişey olduğunu sanmıyorum.Dermaroller + topikal vitamin ampulleri kullanarak haftalık bi kür yapsak bile eminim tedaviye destek bakımı açısından fazlasıyla yeterli olacaktır.

SaçımınDoktoru Üyesi Erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tıbbiyeli çok doğru söyledin prp ve mezoterapi için zaten artık 3-6 ay da bir yaptırıcam. Önümüzdeki aylarda başlarım miracle losyona inş. bekleyemem 6 ay

Yeni Üye
    arkadaşlar mezoterapide saçlı deriye enjekte edilen etkenler nelerdir acaba?

Benim mezoterapi yaptırdığım doktor 3 tane ilacı karıştırıyor. Biri Finasterid biri Dekspantenol diğerini bilmiyorum

Bu minoxil forte(%5)+dust. karışımını sürdükten sonra kurumak bilmiyor

Arkadaşlar Minox+dust başlayalı 3-4 gün oldu dökülmelerim baya arttı 150-250 arası döküldü bugün. Heralde bu başlarda minox'un yaptığı şok dökülme. Bu dökülme ne kadar daha sürer

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Erhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Minox+dust başlayalı 3-4 gün oldu dökülmelerim baya arttı 150-250 arası döküldü bugün. Heralde bu başlarda minox'un yaptığı şok dökülme. Bu dökülme ne kadar daha sürer
    1 ay civarı sürebilir.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon