Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Cell losyon deride yan etki mi yapıyor ? Yardımlarınızı bekliyorum

Post Cell losyon deride yan etki mi yapıyor ? Yardımlarınızı bekliyorum

Selamlar , yaklaşık 7 ay önce hiç saç dökülme problemim olmamasına rağmen saçlarım aniden cok fazla dökülmeye başladı.Bu forumda bir konu açtım ve sağolsun bana görenler destek oldular ve 5-6 ay önce cell losyon kullanmaya başladım . İlk kullandıgım zamanlarda saçlarım 3 numaraydı gece yatmadan önce temiz kafaya uyguluyordum ve sabah tekrar yıkıyordum herhangi bir sıkıntı yaşamadım ve 2-3 hafta düzenli olarak bu şekilde kullandım.Saç dökülmem ciddi oranda azaldı cell losyon, vitamin ve çinko hapı kullandım . Daha sonra cell losyonu düzenli kullanmamaya başladım önce haftada 2-3 kez kullanıyordum daha sonra 1-1.5 ay hiç kullanmadım.Saçlarım bu süreçte ve hala dökülmeye devam ediyor fakat rahatsız edici düzeyde değil, saç çizgimi sürekli takip ettim bir farklılık görmedim. Hacimsel olarak benim farkına vardıgım azalma var ama çevremdekiler düzenli berberimde dahil bir fark olmadıgını söylüyor.Bu 1-1.5 aylık süreçten sonra derste veya sınavlara çalışırken önümde saç düştükçe aklıma geldikçe kullanmaya başladım yani bazen haftada 2 bazen hiç. Bu yaptıgımda yanlıs ama kendimi teselli ediyorum galiba.Asıl problemim saçlarım uzadıktan sonraki kullanımlarım oldu. Kulladıktan birkaç gün sonra saçımda ciddi derecede bir kaşıntı,kabuklanma oldu başta losyona bağlamadım.Daha sonra losyon kullanmadıgım günlerde öyle bir problemim olmadı.Losyon kullandıktan sonraki günlerde oldugunu farkettim kaşıntıyla birlikte , kafa derim soyuluyor gibi.Ayrıca büyük ihtimalle kaşıntıya bağlı olarak losyon kullandıktan sonraki yıkamalarımda daha fazla saçım dökülüyor. Losyon kullandıktan sonra kafa derimi eskisi gibi temizleyemiyor muyum, yoksa başka bir etken mi var aklıma takıldı . Üniversite öğrencisiyim yoğun bir ders ve sınav programımız var önüme dökülen şaçlarımı gördükçe konsantrasyonum dağılıyor ve direk bu konulara yöneliyorum üstüne birde bu eklendi cell losyon gerçekten iyi geliyordu artık onuda kullanmaya korkar oldum tecrübeli üyelerin yardımlarını bekliyorum teşekkürler..

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı sorun bende de oldu.geçen sene celli kullandığımda böyle bi sorun yoktu yeni versiyonda kabuklanma oldu.ve kabuğu kaldırdığımda saç da brlkte geliyordu.saçlarımın bi kısmını da kaybettim.şimdlk sadece seti+peptid devam edcem

Benim kullandığımda okaliptüs ve dmso yok gayet memnunum.Okaliptüs ve dmso varken kaşıntı kabuk dökülme oluyordu birde sadece cell ile uzun süre olmaz dönüşümlü tedavi şart ve bu dönüşümün içinde cell daha etkili.
    Tedavim 1.gün seti cell 2.gün peptid 3.gün kafein cell şeklinde dönüşümlüdür.İlaveten hergün 10dk masaj ve haftada 1 iğneleme yapıyorum.

Son versiyonda güçlü bir antiinflamatuar var bu da deride yenilenme ve kabuk yapabiliyor bazılarında o kişilerde isteğe bağlı çıkarıldı etken.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son versiyonda güçlü bir antiinflamatuar var bu da deride yenilenme ve kabuk yapabiliyor bazılarında o kişilerde isteğe bağlı çıkarıldı etken.
    Hocam bu cell losyonu hazır şekilde sizden temin edebiliyor muyuz ?

Hocam özel mesaj kutunuz dolmuş mesaj gonderemiyorum size

Bende de ayni sorun oldu , temmuz ayinda basladim cell kullanmaya . Saclarimi 3 numaraya vurdurmustum . Ilk 5 ay falan saclarima cok iyi geldi sonrasinda dokulmem oldu fazla fazla. Saclarim yine koyulasti ama dokulme oldu 3-4 aydir . Suan uzucu bir durumdayim ama miracle hocam cok yardimci oluyor bu dertten de kurtulacagim InsAllah . Mfms35 hocami tavsiyesiyle dmso ve okaliptusu bende kestirecegim cell'den bakalim bu sekilde cell bana yararli gelecek mi. Rabbim herkese bol saçlar nasip eylesin InsAllah

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben cell losyona her 1.5 mlsine 3 damla gliserin ekledim bu kabuk atma olayı düzeldi
    Cell gece / seti sabah.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Son.yorumumda yazdığım 1.5ml cell e 3-4 damla gliserin ile de kabuk oluştu k.bakmayin hızlı görüş bildirmişim
    Cell gece / seti sabah.

Alıntı makrofaj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben cell losyona her 1.5 mlsine 3 damla gliserin ekledim bu kabuk atma olayı düzeldi
    Miracle senin cell'e dmso koymuyor o zaman demi dostum?

Sayfa 1/2 12 SonSon