3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Ardıç katranı

SaçımınDoktoru Üyesi

Ardıç katranı

Ardıç katranı vücuda ve egzamaya , saç derisine çok iyi diyorlar , doğal sabununu alacaktım ama direkt katran olarak aldım vucut jeli olarak bebek şampuanına katmayı düşünüyorum belki sabunada atabilirim önce vucutta deneyeceğim derime iyi gelirse saça denemeyi düşünüyorum.Daha önce deneyen var mı ? Miktar ayarlaması vs ya da sabun mu duş jeline mi atayım ? Ardıç katranı düzenli kullanımdan sonra tecrübelerimi burdan paylaşacağım.

Yeni Üye
    Egzemaya fayda etmez . Kabuklanma kaşıntı ve sızlama mevcut ise ceradolin şampuan kullan. Ama sürekli değil . 2 günde bir bununla yıka saçını her gün de normal saç dökülmesi önleyici iyi bir şampuanla , saçına da fön uygulama. Egzema olan insanlarda besinlerin de etkisi oluyor. Neyin dokunup dokunmadığını da tespit edip beslenmeni ve uykuyu da düzenlersen büyük oranda bu sorun azalacaktır.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Konu güncelleme , saf ardıç katranı bebek şampuanına kattım , deriyi yapışımsı yapıyor , sabun olarak kullanmadım fakat saf halini tavsiye etmiyorum saç derisinede iyi geldiğini gözlemlemedim.
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi