Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Norwood 4 müyüm 5 mi?

SaçımınDoktoru Üyesi

Norwood 4 müyüm 5 mi?

Arkadaşlar merhaba, aşağıya birkaç resmimi elledim. Norwood skalasında nereye denk geliyorum sizce?
    4 mü 5 mi?

Sol

Sağ

Tepe

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dökülmeniz agresif bir dökülme. Nw skalasına uymaz genel bir dökülmeniz var.

Yaş kac hocam. Benimde gidisat böyle gözüküyor onler ve tepe daha çok ama kulak ustu bölgedede seyreklesme ve dokulme mevcut. Bu genel dokulmede nasil bld tedavi izlenmeli ? Saçları kazitip her yere losyon sureriz eyvallahta yarin birgün saclar uzadiginda tum bolgelere sürülmesi hem zor hem maliyetli olur

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı mm1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaş kac hocam. Benimde gidisat böyle gözüküyor onler ve tepe daha çok ama kulak ustu bölgedede seyreklesme ve dokulme mevcut. Bu genel dokulmede nasil bld tedavi izlenmeli ? Saçları kazitip her yere losyon sureriz eyvallahta yarin birgün saclar uzadiginda tum bolgelere sürülmesi hem zor hem maliyetli olur
    Yaşım 31 hatta birkaç ay sonra 32 olacak. Kulak üstleri veya arka kısımlar seyrek gibi gözüküyor olabilir fakat o bölgede pek seyrekleşme dökülme olduğunu sanmıyorum çünkü daha gençken de yinr benzer şekildeydi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı muros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dökülmeniz agresif bir dökülme. Nw skalasına uymaz genel bir dökülmeniz var.

Muros hocam peki sizce nasıl bir tedavi yöntemi izlemeliyim? 5-6 ay kadar seti kafein cell fln kullandım fakat durum ilerlemedi. Hatta ön çizgi ve şakaklar biraz gerilemiş olabilir. Bu sebeple tedavimi şu şekilde güncelledim sizce yeterli agresiflikte mi? Yaklaşık 15-20 gündür bu şekilde.

Seti (sabah-aksam)
    Topikal finas ( sabah aksam)
    Minoxidil (toz, sülfat formu) sabah-aksam
    Kafein (sadece akşam)
    Miracle losyon (yatmadan önce)
    Masaj (günlük 10-12 dk)
    2.5 mm dermastamp (haftada bir gibi)
    Ketoral sampuan ( haftada 1 veya 2)
    Günlük bir kaç fincan kadar yeşilçay (bazen biraz aksatabiliyorum)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bugra3 losyonları sürdükten sonra yıkama falan mı yapıyorsunuz veya bu kadar losyonu üst üste nasıl sürüyorsunuz
    Cell gece / seti sabah.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Minox u finas losyonda eritiyorum. Sabah duştan sonra seti ve min+ finas losyonu kullanıyorum. Akşam 6 gibi eve geldiğimde saçımı ılık suyla duruluyorum sonrasında yine seti ve min+ fin kullanıyorum bir iki saat sonra kafeini uyguluyorum. 4-5 saat sonra yatmadan önce ise miracle i uyguluyorum. Akşam sürdüğüm losyonlar ne kadar verimli oluyordur gözenekleri tıkayıp emilime engel oluyor mudur bilemiyorum fakat bir süre bunu denemek istiyorum. Epeyce bir süredir tedavi uyguluyorum bir ilerleme kaydedemediğim için biraz da sabırsızlık oluşuyor. Zamanla denedikçe tedaviyi optimize edeceğim inş.

Sizin de önerileriniz varsa, almak isterim tabi

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muros hocam peki sizce nasıl bir tedavi yöntemi izlemeliyim? 5-6 ay kadar seti kafein cell fln kullandım fakat durum ilerlemedi. Hatta ön çizgi ve şakaklar biraz gerilemiş olabilir. Bu sebeple tedavimi şu şekilde güncelledim sizce yeterli agresiflikte mi? Yaklaşık 15-20 gündür bu şekilde.

Seti (sabah-aksam)
    Topikal finas ( sabah aksam)
    Minoxidil (toz, sülfat formu) sabah-aksam
    Kafein (sadece akşam)
    Miracle losyon (yatmadan önce)
    Masaj (günlük 10-12 dk)
    2.5 mm dermastamp (haftada bir gibi)
    Ketoral sampuan ( haftada 1 veya 2)
    Günlük bir kaç fincan kadar yeşilçay (bazen biraz aksatabiliyorum)
    İmzanızdaki tedavi yeterince agresif düzenli devam etmenizi öneririm.

Hocam saçın kaç yaşından itibaren ciddi anlamda dökülmeye başladı?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı .Space. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam saçın kaç yaşından itibaren ciddi anlamda dökülmeye başladı?

Yıllardır dökülüyor fakat son 2-3 yılda çok kaybetmişim sanırım. 2016daki fotolarıma fln bakıyorum da, yine şakaklar falan biraz gerideymiş. Vertex de muhtemelen biraz seyrelmiş zayıflamış durumdadır heralde o zamanlar, ama şu an o hale dönsem bile çok büyük bir kazanım olur benim için. Ama maalesef biraz hayal gibi duruyor galiba.

Eski telefonumda fikir verebilecek bi resim bulabilirsem paylaşırım akşam.

Sayfa 1/2 12 SonSon