Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Forumdaki tedavileri uygulayan birinin saç yıkama sıklığı ne olmalı

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forumdaki tedavileri uygulayan birinin saç yıkama sıklığı ne olmalı

Miracle losyon, MinDut derken saça bir sürü madde sürüyoruz. Ben ilaçları kuru (yıkanmış) saça uygulamayı tercih ettiğim için saçlarımı her gün yıkıyorum fakat uzmanlar saçların 3 günde 1 kez yıkanmasını tavsiye ediyorlar. Bizim tedavi losyonları saçın her gün yıkanmasını gerektiriyor gibi. Siz saçlarınızı ne kadar sıklıkla yıkıyorsunuz? Orta yolu nasıl bulacağız...
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Valla hocam ben şakaklarıma nizoral ve acnelyse krem sürüyorum. Birde seboreik dermatitim var. 3 güne yıkamasam deli dehşet tortu ve kaşıntı oluyor. Mecbur 2 günde bir yıkıyorum. Son birkaç gündür otacı kepek şampuanı kullanıyorum ve inanılmaz güzel temizlediğini kesinlikle söyliyebilirim.

Yeni Üye
    Alıntı yankialk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla hocam ben şakaklarıma nizoral ve acnelyse krem sürüyorum. Birde seboreik dermatitim var. 3 güne yıkamasam deli dehşet tortu ve kaşıntı oluyor. Mecbur 2 günde bir yıkıyorum. Son birkaç gündür otacı kepek şampuanı kullanıyorum ve inanılmaz güzel temizlediğini kesinlikle söyliyebilirim.
    Hocam bende krem kullanmayı düşünüyorum ketoral ve azalderm düşünüyordum da nizoral ve acnelyse kremler nasıl etkisini görebildiniz mi ? Ben şakaklara uygulamayı düşünüyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    24 saatte bir yıkamak ideal yoksa losyon o kirli ve losyonlu yağlı deriden nasıl emilsin
    Cell gece / seti sabah.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı srknozdm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bende krem kullanmayı düşünüyorum ketoral ve azalderm düşünüyordum da nizoral ve acnelyse kremler nasıl etkisini görebildiniz mi ? Ben şakaklara uygulamayı düşünüyorum
    https://www.sacimindoktoru.com/showthread.php?t=5091 hocam şurda ay ay fotolarını paylaşmıştım.
    Bunlarıda şimdi çektim.
    https://i.hizliresim.com/OvPbb5.jpg
    https://i.hizliresim.com/LlLMz1.jpg
    https://i.hizliresim.com/P1gdWQ.jpg

Yeni Üye
    ben normalde 2 günde bir yıkardım, işim olmadığı zamanlarda 3 de olurdu. şimdi losyonlardan dolayı her gece yıkıyorum. yalnız şöyle bir durum var saçınız eğer yağlanıyorsa (benimki 2. günün sonunda yağlanır) her gün yıkamak daha mantıklı dökülme açısından. sonuçta doktorlar genel bir kanı belirtiyorlar, erkek tipi dökülmesi olanlar bu durumun dışında kalabilir.

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    doktorların dediğine kulak asma bende hergün yıkıyorum olumsuz birşey yok yok yağ saçı besler vs inanmıyorum doktorlar bilgili olsaydı leblebi gibi millete finas ve minoxil dağıtmazdı onları kullanmayı bizde biliyoruz
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

Yeni Üye
    Gözle görülür bi fark var yeni saç oluşumlarını gördüm gibi ne zamandır kullanıyorsunuz kremleri ve ek bir tedaviniz var mı ? Miracle losyon cell seti falan ? Ya da minoks ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı srknozdm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gözle görülür bi fark var yeni saç oluşumlarını gördüm gibi ne zamandır kullanıyorsunuz kremleri ve ek bir tedaviniz var mı ? Miracle losyon cell seti falan ? Ya da minoks ?
    Hayır hocam ek bir tedavim yok sabahları okula giderken şakaklarıma nizoral ve acnelyse krem sürüyorum sadece. Üstelik söylediğim şampuan seboreik dermatitimi azalttığında dökülmeminde aynı oranda azaldığını kesinlikle söyliyebilirim.

Hayır hocam ek bir tedavim yok sabahları okula giderken şakaklarıma nizoral ve acnelyse krem sürüyorum sadece. Üstelik söylediğim şampuan seboreik dermatitimi azalttığında dökülmeminde aynı oranda azaldığını kesinlikle söyliyebilirim.
    Bahsettiğiniz hangi şampuan oluyor acaba ?

Sayfa 1/2 12 SonSon