Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kalici yan etki yasayanlar !!!

Yeni Üye

Kalici yan etki yasayanlar !!!

Arkadaslar bana øzelden mesajlar geliyor , bazilarini cevapliyorum bazilarini cevaplasamda gitmiyor posta kutunuz dolu oldugu icin amerikan forum sitesinde 2013 yilinda arastirma baslatilmis bu hastalik icin 2 -3 sene icinde tedavisi bulunacagi søyleniyor ancak benim pek bi umidim yok , bizim gibi dunyada gercekten cok buyuk bir kitle mevcut ve her gecen gun artiyor bir an ønce baskalarinin hayatlarida yanmamasi icin bu ilaclarin reseptlerini degistirmeleri lazim ben sadece bøyle forumlarda sizlere sesleniyorum yan etki yasayan kisiler kullanmasin diye bir kisi bile bu mesaji gørup kullanmayi birakirsa veya kullanmazsa ne mutlu bana birinin yasantisini kurtarmis olurum belki.....sadece cinsel yønden yan etki yasayanlara tavsiyem dunyanin sonu degil Gidebildiginiz yere kadar cinsellik haplari sonrasinda da ameliyat malesef ...sizi gercekten seven birini bulursaniz bunu sorun yapacagini sanmam cunku bende evlenecem ve ben durumumu anlattim isterse zorluk cikarmadan yollarimizi ayirabilecegimizi bile søyledim kabul etmedi herseye ragmen destek verdi onun varligiyla kendimi daha da sansli hissediyorum... diger turlu hic bir yan etkiye maruz kalmadim kalici unutkanlik yorgunluk vucud gibi bu tur yan etki yasayanlara ne tavsiye edebilirim bilmiyorum gercekten...kafaniza gøre hormon ilaclari kullanmayin isleri daha da berbat etmeyin amerikan sitesinde ulastigim bir turkten yardim istedim isim vermek dogru olur mu bilmiyorum istanbulda doktor ege can serefoglu bu hastalik hakkinda bilgi sahibi isterseniz bi gørusun kendisi bana bi tedavi ønerdi ancak ise yaramadi malesef bende olmadi diye sizde de olmuyacak diye birsey yok herseyiniz doktor kontrolu altinda olsun tekrar tekrar søyluyorum kafaniza gøre testestoron ilaclari kullanip dengenizi iyice bozmayin....

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayatımda hiç hormonal ilaç kullanmadım kullanmayı da düşünmüyorum.ancak bu yazılanları okuyunca kanım donuyor.bakın arkadaşlar saçınız olmazsa biraz çirkin olursunuz ama alt takım çalışmazsa inanın sorun büyük.hele ki evlenmemiş ve çocuğunuz yoksa...evet bi hastalığımız var.o yüzden bu forumdayız zaten.bu hastalığa güvenli etkenlerle önlem almalıyız.haaa herşeyi yaptın yine mi döküldü artık tevekkül etmekten başka çaremiz yok ama neler neler okuyorum yaw.kullanmayın biçok kişide sıkıntı çıkmamış bende de çıkmaz demeyin.o risk alınır mı yahu?

Yeni Üye
    Alıntı skorfit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayatımda hiç hormonal ilaç kullanmadım kullanmayı da düşünmüyorum.ancak bu yazılanları okuyunca kanım donuyor.bakın arkadaşlar saçınız olmazsa biraz çirkin olursunuz ama alt takım çalışmazsa inanın sorun büyük.hele ki evlenmemiş ve çocuğunuz yoksa...evet bi hastalığımız var.o yüzden bu forumdayız zaten.bu hastalığa güvenli etkenlerle önlem almalıyız.haaa herşeyi yaptın yine mi döküldü artık tevekkül etmekten başka çaremiz yok ama neler neler okuyorum yaw.kullanmayın biçok kişide sıkıntı çıkmamış bende de çıkmaz demeyin.o risk alınır mı yahu?
    Malesef FDA onayli olduguna guvendigim icin kullandim ayrica sac ektirecektim doktor butun hastalarima øneriyorum bende kullaniyorum dedigi icin suan bu haldeyiz....benim hikayem bøyle baskalarinin dermataloglarin veya arkadaslarinib kurbani hayat devam ediyor cok zor bir durum cinselligim yok diye gecici kullanmistim oysaki ama malesef sonuc bu arkadaslar...Allahtan umit kesilmez belkide tedaviside cikar ama siz kendinizi en køtu duruma hazir tutun..

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doktorun ismini verdiniz fakat ilacın adından bahsetmediniz? İlaç isimlerini paylaşırsanız foruma yeni üye olanlara yardımcı olursunuz.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

ameliyat derken ?

Bir saç ekimi sitesinde bu nickli kullanıcı vardı. Siz o musunuz?
    Miracle losyon sabah aksam ( 100 ml elseve 2 Aldacton, diane35, allerset hap)

Finasterid 1mg aksam

Yarım ketoral, çeyrek azelderm, biraz ancenelys krem, 3 adet dutas, biraz allerset damla iyice karistirip sabah aksam sakaklara

HP biotin 5mg her akşam

Dermoroller (haftada 2)

Sebamed ve revigen şampuan her ay biri her gün yıkıyorum

Kil maskesi 15 günde 1

Yiyebildiğim kadar kabakçekirdeği, icebildigim kadar yesilcay

Yeni Üye
    en büyük sorun cinsellik değil arkadaşlar odaklanma da güçlük hafıza çok zayıflıyor inanın 1 kitabı okuyup özetini çıkarıyım desem sayfalarca yazardım şimdi ise her şey farklı en büyük sorun ise devamlı yorgunluk uyku hali hormonlarınız kan değerleriniz normal çıkacak gittiğiniz doktorlar psikolojik diyecek kendiliğinden düzelir diye bekleyeceksiniz ama hiç bir şey tamamen düzelmiyor doktorlarında bilgisi malesef 0 kaç tane prof doktora gittim verdikleri ilaçlar hiç bir işe yaramadı zaten sorun yok diyorlar sen anlatıyon ama adam sana inanmıyor psikolojik diyor en sonunda

Yeni Üye
    dutas,finas hatta topikal olarak kanımıza giren anti androjenler 5-αredüktaz enzim inhibitörü (5ARİ) baskıladığı için (baskılamıyor sadece reseptörü bozuyor kalıcı hasar bırakıyor) ve aşağıdaki olanlar oluyor bu enzim dönüşemiyor ve sadece libido değil "duygu durum, ritim, stres, uyku, hafıza, anksiyete ve cinsel fonksiyonlar" diye biliniyor bunları androloji makalesinden buldum.

Beyinde bu ürünler, 3-α hidroksisteroid dehidroge-naz enzimi tarafından sırası ile 3-α5-αandrostan 17 β-diol, 3-α 5-α tetrahidroprogesteron, 3-α 5-αtetrahidrodeksikortikosteron’a metabolize edilmektedir(Şekil 1) (3). Bu ürünlerin santral sinir sisteminde nöroste-roidler olarak önemli fizyolojik fonksiyonları yerine getir-dikleri düşünülmektedir. Bu fonksiyonlar; duygu durum, ritim, stres, uyku, hafıza, anksiyete ve cinsel fonksiyonlar-dır. 5-αredüktaz enzimi yukarıda kısaca özetlenen bu dönüşümlerde hız kısıtlayıcı basamaktır (3). Günümüzde iki adet 5ARİ günlük üroloji pratiğinde sıklıkla kullanıl-maktadır. Bunlar Finasterid ve Dutasterid’tir. Finasterid, 5-αredüktaz Tip 2 enzimini inhibe etmekte ve plazma DHT seviyesini %75-80 oranında düşürmektedir

Yeni Üye
    Ben o degilim ama taniyorum onu ... o arkadas yuzunden kullandim bende malesef onlar atlatti yan etkiyi bende kalici oldu ...ilaci soran arkadasda finasterid ilac ...

Yeni Üye
    Alıntı osmanbey41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ameliyat derken ?
    Penil protez kardesim yapacak birsey yok ameliyat derken bu yani..

Sayfa 1/3 123 SonSon