10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Finasterid yan etkiden kurtulanlar hikayesini anlatabilirmi

Yeni Üye

Finasterid yan etkiden kurtulanlar hikayesini anlatabilirmi

Sa finasterid yan etkiden kurtulanlar hikayesini anlatabilirmi

Yeni Üye
    Cok iyi olur bence de. Ya en azindan biraz da olsa duzelme yasayanlar yazsa cok hayira gecer.

Yeni Üye
    Kurtulanlar bı yazarsa bize yol gosterecek

SaçımınDoktoru Üyesi
    Uzun bir süre kullandım 0.25 mg seklinde bırakıp tekrar başladığım çok oldu.yan etki olarak menide sulanma,unutkanlik,uykusuzluk,isteksizlik ,konsantrasyon bozukluğu gibi belirtiler gordum.en son psikiyatride hiç beklenmedik şekilde majör depresyon tanısı konulunca kullanmayı biraktim.ek olarak testosteron degerlerim normal iken,d vitamini ve folik asit düşük cikmisti.bir süre doktor kontrolünde depresan kullandim.tabii libidom yeterince düşük olduğu ve unutkanlık hat safhada olduğu için buna göre bir ilaç tedavisi uygulandı.yaklaşık 6 ay 1 sene sürdü tedavim şimdi gayet iyiyim.unuttum artık o günleri artık siteye başka tedavileri takip etmek için girip cikiyorum.
    Tedavim;

Yeni Üye
    Alıntı scofield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun bir süre kullandım 0.25 mg seklinde bırakıp tekrar başladığım çok oldu.yan etki olarak menide sulanma,unutkanlik,uykusuzluk,isteksizlik ,konsantrasyon bozukluğu gibi belirtiler gordum.en son psikiyatride hiç beklenmedik şekilde majör depresyon tanısı konulunca kullanmayı biraktim.ek olarak testosteron degerlerim normal iken,d vitamini ve folik asit düşük cikmisti.bir süre doktor kontrolünde depresan kullandim.tabii libidom yeterince düşük olduğu ve unutkanlık hat safhada olduğu için buna göre bir ilaç tedavisi uygulandı.yaklaşık 6 ay 1 sene sürdü tedavim şimdi gayet iyiyim.unuttum artık o günleri artık siteye başka tedavileri takip etmek için girip cikiyorum.
    mesaj attım bakar mısınız

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaşlar yanılsama şu: erkeklik hormununu azaltan tüm etkenler ostrojeniktir. Aldactone diane gibi etkenler ilk başta saçta olumlu etki gosterse de zamanla daha cok döker çünkü hücresel bazda ostrojenin artması saç için daha kötüdür. Sac derisi belli bi oranda testosterona da ihtiyac duyar. Testisler için toksik olan serum hormon degerlerinde sizi yaniltan ama dokusal bazda erkeklik hormununu bitiren(hissedersiniz) hiçbir etkeni kullanmayınız.

Yeni Üye
    Yokmu kimse hic? Bence bu ilac yasaklanmali

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı glaurung Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yanılsama şu: erkeklik hormununu azaltan tüm etkenler ostrojeniktir. Aldactone diane gibi etkenler ilk başta saçta olumlu etki gosterse de zamanla daha cok döker çünkü hücresel bazda ostrojenin artması saç için daha kötüdür. Sac derisi belli bi oranda testosterona da ihtiyac duyar. Testisler için toksik olan serum hormon degerlerinde sizi yaniltan ama dokusal bazda erkeklik hormununu bitiren(hissedersiniz) hiçbir etkeni kullanmayınız.
    Topikal dht geçerli mi bunun için ? Mantıken zamanla dht azalacak testo artacak scalpda ,ağırlıklı olarak dht hassasiyeti olan biris için çok iyi bir durum değil mi bu ?
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Alıntı glaurung Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence de östrojen içeren etkenlerin hem oral hem topikal kullanımı zararlı. Bunu şöyle açıklayabilirim. 30 yaşından sonra testosteron düzeyleri her yılda % 1.6 azalır, azalan testosterona karşın östrojen seviyeleri yükselir. Vücut tekrar dengeyi sağlamak için bu sefer dht yi daha fazla arttırır, bu da BPH dediğimiz iyi huylu prostat büyümesini oluşturur. Benzer bir örnek saçlar için de verilebilir, östrojen alımı dht düzeyini çok daha yükseltebilir. Şahsen östrojeni dosttan ziyade düşman olarak görüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Benedict Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence de östrojen içeren etkenlerin hem oral hem topikal kullanımı zararlı. Bunu şöyle açıklayabilirim. 30 yaşından sonra testosteron düzeyleri her yılda % 1.6 azalır, azalan testosterona karşın östrojen seviyeleri yükselir. Vücut tekrar dengeyi sağlamak için bu sefer dht yi daha fazla arttırır, bu da BPH dediğimiz iyi huylu prostat büyümesini oluşturur. Benzer bir örnek saçlar için de verilebilir, östrojen alımı dht düzeyini çok daha yükseltebilir. Şahsen östrojeni dosttan ziyade düşman olarak görüyorum.
    bu soyledkllerine hem katiliyorum hem katilmiyorum. Her vucud sanirim kendi essiz mekanizmasina sahip sac dokulmelerimizin farkli olmasi gibi bazi kullanicilarda cok iyi sonuc alirken bazilarinda tersi durumda gorulebilir. Ornek ben dut-min losyonu kullanmaya basladim elimde yuzumde sislik odem halsizljk olustu kullanmaya korkuyorum. Onceden kullandigim oral ilaclar bu tarz ya etkiler yapmazken su an asiri yan etki gorebiliyorum. O kadar oral ilaca topikal losyona ragmen hic ilerleme goremedim son zamanlardada asiri incelfi sacim lastik gibi esnek hal aldi sekle felanda girmiyor. Mecburen kisa tutuyorum. Birde losyonlarin minoxun fayda etmemesi galiba kallfikasyonun asiri artmasi cunlu daha onceleri fahda gorurken su an hic etki alamiyorum. dermaroller kullanmama ragmen
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.