Sayfa 2/15 İlkİlk 123412 ... SonSon
145 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Spiro İle Saç Çıkarma

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Losyonu daha basit ve nispeten ucuz hazırlamak isteyenlere bir alternatif ve etkiside hicte yabana atılacak gibi değil bu arada dökülme erkek tipi...
    Spiro, Aldactone hariç başka hangi etkenlere sahip?

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    resimdeki kişinin dokulme tipi sanki erkek tipi değilmiş gibi duruyor.Cunku şakaklar ust kısımlara gore resmen cok daha saglam duruyor ve ön saç cizgisi de seyrelen üst orta kısma gore daha sağlam.Bu yuzden bu kadar iyi bi sonuca ulaşmış bence
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    resimdeki kişinin dokulme tipi sanki erkek tipi değilmiş gibi duruyor.Cunku şakaklar ust kısımlara gore resmen cok daha saglam duruyor ve ön saç cizgisi de seyrelen üst orta kısma gore daha sağlam.Bu yuzden bu kadar iyi bi sonuca ulaşmış bence
    Erkek tipi dökülme her zaman on saç cizgisinden baslamaz bu duyarlilik bölgesel olarak farklı olabiliyor örnek olarak şimdi aklıma safak sezer geldi birde dökülme farklı nedenle olmuş olsaydi spiro asla etki edemezdi çünkü spiro sadece antiandrojenik etkilidir.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkek tipi dökülme her zaman on saç cizgisinden baslamaz bu duyarlilik bölgesel olarak farklı olabiliyor örnek olarak şimdi aklıma safak sezer geldi birde dökülme farklı nedenle olmuş olsaydi spiro asla etki edemezdi çünkü spiro sadece antiandrojenik etkilidir.

kadın tipi seyrelme şeklinde saç dökülmesi.jpgerkek tipi dökülme aşamaları.jpg

hocam iki resimdeki dökülme çeşidi de birbiriyle aynı demiş oluyorsun sen? Yukarda kadındaki dökülmenin sebebi androjen degil, böyle seyrelme tarzı ve başka bir sebebe dayanıyormuş(İlk sayfadaki çocuğun dökülmesine benzettim ben bunu baya bi). Diğer skalada ise tipik androjene dayalı saç dökülmesi. Neye göre ayıracağız o zaman ikisini ?
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kadın tipi seyrelme şeklinde saç dökülmesi.jpgerkek tipi dökülme aşamaları.jpg

hocam iki resimdeki dökülme çeşidi de birbiriyle aynı demiş oluyorsun sen? Yukarda kadındaki dökülmenin sebebi androjen degil, böyle seyrelme tarzı ve başka bir sebebe dayanıyormuş(İlk sayfadaki çocuğun dökülmesine benzettim ben bunu baya bi). Diğer skalada ise tipik androjene dayalı saç dökülmesi. Neye göre ayıracağız o zaman ikisini ?
    Kadinlarda da saç dökülmesinin en büyük sebeplerinden birisi erkek tipi dökülmedir. Erkeklerdeki erkek tipi dökülme ile kadinlardaki erkek tipi dökülme seyri skalasi farklı olsada bu kesin sınırları icermemektedir. Şimdi bu spiro kullanmış çocuğun dökülmesi daha çok kadinlardaki erkek tipi dokulmesine benzemekte bu konuda bende senin gibi düşünüyorum ve evet iki resimde de ayni sebepten dolayi dökülme yaşanmış olabilir.Screenshot_2014-08-03-18-26-41.jpg

Merhaba,
    Aldactone'nun prospektüsünde yan etki olarak saç dökülmesi olabilir yazıyor. Saç çıkarmak için oral kullanıncamı saç dökülmesi yapıyor sadece.lokalde böyle bir sıkıntı yok mu? Ama oral kullanıp saççıkaranlarda var. Ben bu spiro yu anlamadım, nedir bunun olayı birisi bi zahmet anlatır mı?

Moderatör
    Alıntı tolstoyevski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Aldactone'nun prospektüsünde yan etki olarak saç dökülmesi olabilir yazıyor. Saç çıkarmak için oral kullanıncamı saç dökülmesi yapıyor sadece.lokalde böyle bir sıkıntı yok mu? Ama oral kullanıp saççıkaranlarda var. Ben bu spiro yu anlamadım, nedir bunun olayı birisi bi zahmet anlatır mı?
    dgk haplari da oyle prospektuslenmis sanirim kadinlara yapiyor o etkiyi daha cok

Alıntı tolstoyevski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    İlaçlar ilk kullanım etkilerini prospektüse yazarlar bu normal. Her saç uyarıcı yada fölükül etkileşimli molekül saç döker ki buda çoğu zaman revizyonla ilgilidiri. Yani saç dökülür ve daha güçlü çıkar. Spiro yada başka bir ilaç saçı kimyasal allerjik nedenle dökmüyorsa dökülme olur sonra daha iyi bir şekilde çıkar. Buna anlamanız için minoxun ilk etapta fazlaca saç dökme özellğini örnek verebilirim.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üstad bu çocuk spiroyu hangi oranlarla ne şekilde hazırlayıp kullanmış ? hangi dozda hazırlamış bilgi var mı?

Birde bendeki dökülme tipide bu çocuktaki dökülme tipine benziyor şakaklar sağlam ama tepede seyrelme var ama erkek tipi olduğuna eminim sizce bu durum tedavi açısından daha çabuk sonuç alabileceğim bir durum mu ? genelde şakaklar en zor bölge deniliyor çünki ?

Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstad bu çocuk spiroyu hangi oranlarla ne şekilde hazırlayıp kullanmış ? hangi dozda hazırlamış bilgi var mı?

Birde bendeki dökülme tipide bu çocuktaki dökülme tipine benziyor şakaklar sağlam ama tepede seyrelme var ama erkek tipi olduğuna eminim sizce bu durum tedavi açısından daha çabuk sonuç alabileceğim bir durum mu ? genelde şakaklar en zor bölge deniliyor çünki ?
    %5 lik krem formu kullanılıyor yurtdışında. Şakaklarda en iyi sonucu veren etkenler bu tarz antiandrojenlerdir ne finas ne dutas bu etkiyi hele şakakta asla yapamazlar. Küçük yaş kullanıcılarda ilerleme sağlasalarda ileride mutlaka yetersiz kalır finas ve dutas.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 2/15 İlkİlk 123412 ... SonSon