7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Anti-androjenlerin sinir sistemine ve cinsel bozukluklara etkileri

Anti-androjenlerin sinir sistemine ve cinsel bozukluklara etkileri

Kullandığımız alfa 5 redüktaz ile DHT bloke ettiğimiz dutasterid ve finasteridi daha detaylı bir şekilde araştırarak makalelerden ufak ufak kesitleri alıp ne derece zararlı olduğunun forumdaki herkes tarafından anlaşılması ve dutasterid,finasterid kullanıp hormon değerleri normal çıkıp anormal şekilde cinsel bozukluklar yaşayanlar için faydalı olacağını umuyorum.
    Kendi hikayemi anlatayım öncelikle , Bundan 1 yıl önce 2018de evlendim ve tüm tedavileri bıraktım.Ondan önce forumda ki tedavileri uygulamaya başladım 2016'da.Yarım yamalak toplamda 1 yıl kadar bu tedavileri uyguladım konularımda uyguladığım tedavilere bakabilirsiniz.Sertleşme ve haz konusunda üroloji doktoruna gittiğimde sorunun piskolojik diyip göndermişti.Endokrin doktoruna gittiğimde tüm hormon vitamin tahlillerim normal çıktı hatta sperm testi yapıldı oda normal sonuçlarda çıktı 235m sperm hareketlilik %53 morfoloji %12 gibi bir sonuç aldım doktor çocuğun olur endişelenme başka bir sorunun yok hafif jinekomasti olmuş oda bu kullandığın ilaçlara göre normal diyip gönderdi.
    Sinir sistemiyle alakalı araştırmalarım sonucu daha dikkatli kendimi izlemeye başladım olaylara verdiğim tepkiler çok normal geliyordu mesela trafikte biriyle sözlü tartıştığımda bile normal şekilde konuşuyorum veya eşimle tartıştığımda karşılık vermediğimi duygularım olmadığını söylüyor zaman zaman.Cinsel uyarılma da aynı şekilde ilaçları kullanmadan önce cinsel uyarılmam da şuan kine göre sıfır. Sokakta gezerken alımlı bir kadın gördüğümde amannnn diyip kafa çeviriyorum. Ayıptır söylemesi bunu 19 20 yaşımdayken yapmam mümkün değildi gözlerimi alamazdım döner tekrar bakardım.Alfa ve beta reseptörlerine vermiş olabileceğimiz zarardan dolayı bu sorunları yaşıyor olabiliriz bu reseptörlere yönelik tedaviler mecvutmuş fakat doktorlar bizi tam dinlemeden gönderiyor. Neyse yaptığım araştırmaları paylaşayım beraber yorumlayıp bir çıkar yol bulalım inşallah.

NOT:Aşağıda makalede yazan ilaç ve ilaç etken maddeleri hakkında kesinlikle kullanım tavsiyesinde bulunmuyorum doktor tavsiyesiyle kullanınız.

ALFA ADRENERJİK RESEPTÖR BLOKERLERİ
    BPH’ne bağlı idrar yapma ve depolama yakınmalarının temel nedeni büyümüş adenom kitlesine, prostat stromasındaki artmış düz kas aktivitesine ve mesane aşırı aktivitesine bağlıdır.BPH ile ilişkili AÜSS’nın tedavisinde izlem-gözlem, medikal (alfa adrenerjik reseptör blokeri, 5-alfa redüktaz inhibitörleri, muskarinik reseptör antagonistleri, desmopressin, kombinasyon tedavileri) ve cerrahi tedavi seçenekleri mevcuttur. Medikal tedavi uygulanacak hastalarda büyümüş olan adenom kitlesine yönelik 5-alfa redüktaz inhibitörleri, prostat stromasındaki artmış düz kas aktivitesine yönelik alfa adrenerjik reseptör blokerleri ve mesane bileşenine yönelik muskarinik reseptör antagonistleri medikal tedavi seçeneklerinin temelini oluşturur.
    Alfa adrenerjik reseptör blokürlerinin klinik kullanımı:
    • Hipertansiyon: Alfa 1 seçici antagonistler olan doksazosin ve terazosin hipertansiyon tedavisinde kullanılabilir. En önemli yan etkileri, özellikle ilk dozdan sonra ağır olabilen, postural hipotansiyondur.
    • Feokromositoma: Adrenal medulla tümörüdür. Adrenalin ve noradrenalin aşırı miktarda kana salındığından hipertansiyon, taşikardi ve aritmiler görülür. Tedavisi cerrahidir ama hastayı ameliyata hazırlamak için veya ameliyatın mümkün olmadığı durumlarda fenoksibenzamin gibi hem alfa hem de beta reseptörlerini bloke eden bir ilaç verilir. Fenoksibenzamin yerine önce bir alfa blokür, bunu izleyerek beta blokür verilerek sempatik aşırı aktivite kontrol edilebilir.
    • Alfa adrenerjik agonist toksisitesinin geri çevrilmesi
    • Benign (iyi huylu) prostat hiperplazisi: Alfa 1 anatagonistleri

-EREKSİYON BOZUKLUKLUĞU
    Orgazmik anejakülasyon ejakülatı ileten kanallarda blokaj veya ejakülasyonla ilgili sinir hasarı sonucu olmaktadır. Sinir hasarında medikal tedavi bazen yararlı olmaktadır. Medikal tedavide alfa adrenerjik reseptör agonistleri(imipramine, efedrin, midocrine) denenebilir. Midocrinin spinal kord travması haricindeki organik anejakülasyon vakaların %50’sinde olumlu sonuç verdiğine dair çalışmalar vardır.

Adrenerjik reseptörler 4 ana gruba ayrılabilir: Alfa 1, Alfa 2, Beta 1 ve Beta 2.
    Alfa 1 adrenerjik reseptörlerin aktivasyonu damar düz kaslarının çoğunda kasılmaya, dolayısıyla kan basıncının artmasına yol açar. Deri ve karın içi organlara giden kan akımı azalır. Göz bebekleri genişler. Kalbin kasılma gücü artar.
    Beta 1 adrenerjik reseptörlerin aktivasyonu kalbin kasılma gücünü ve atım hızını arttırır.
    Beta 2 adrenerjik reseptörlerinin aktivasyonu solunum, damar ve uterus düz kasını gevşetir. Bunun sonucu olarak bronşları genişletir (bronkodilatasyon), çizgili kaslara kan akımını arttırır ve uterus kasılmalarını azaltır. Karaciğerde depo şekeri olan glikojenin glukoza parçalanmasını hızlandırarak kan şekerini yükseltir.

Ayrıca alfa 5 redüktazı inhibitörün androjen reseptörlerini azalttığına dair çalışmalarda var bu da kalıcı yan etkilerden 50 yaşında birinin cinsel gücüyle aynı dereceye gelebilecek kapasitede ilaçlardan bahsediyoruz anlayacağınız genç yaşta bu ilaçların kullanımı çok tehlikeli.

Yeni Üye
    androjen kullanıp cinsel bozukluk harici ne gibi etkiler yaşayanlar oldu forumda yorgunluk stres güç azalması yağlanma gibi problemler mesela

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı West Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca alfa 5 redüktazı inhibitörün androjen reseptörlerini azalttığına dair çalışmalarda var bu da kalıcı yan etkilerden 50 yaşında birinin cinsel gücüyle aynı dereceye gelebilecek kapasitede ilaçlardan bahsediyoruz anlayacağınız genç yaşta bu ilaçların kullanımı çok tehlikeli.
    Ru denemek istiyordum ama bu cümleden sonra korkuttu

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Josef35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ru denemek istiyordum ama bu cümleden sonra korkuttu
    ru 5ar inhibe etmiyor reseptöre bağlanıyor
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    West, yaptığın bu araştırmalar sonucu bir iyileşme elde ettin mi? Yeni bir şey çıkmış pt 141 diye peptid FDA onayı da almış libido ve erectile disfonction tedavisinde, gördün mü bilmem ama belki bir umut olabilir bu tür sorunlara.
    Haftada 7 gün proscar 1/5 (03.09.2018)
    Günlük Yeşil,Ihlamur çay vs.

Yeni Üye
    Arkadaşlar merhaba 7 aydır finasterid kullanıyorum.Bu martta ilacı kullanırken tüm vücudumda hafif hissizlik oluştu nörolojie gittim kan testi verrdim d vitaminim çok düşmüş takviye aldım fakat dün tekrar bir hissizlik oluştu acaba d vitaminim tekrar mı düştü yoksa finasteridin vüccutta hissizlik gibi yan etkisi mi var