Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
51 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Oral ilaç kullananlar gelin dertleşelim

Yeni Üye
    Selamun aleykum bellina. Hacim ne yapion nasil gidio . Post finasterid icin biseyler bulabildin mi?? Su zulresso bi ara soylendi haberin varmi ondan?. Benim ingilizce zayif o yuzden arastiramyorum

Yeni Üye
    Alıntı cengiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun aleykum bellina. Hacim ne yapion nasil gidio . Post finasterid icin biseyler bulabildin mi?? Su zulresso bi ara soylendi haberin varmi ondan?. Benim ingilizce zayif o yuzden arastiramyorum
    fda faz 3 aşamasına geçti sanırım yaygınlaşması türkiye gelmesi 2 seneyi bulur ama daha kullanan görmedim kullanan olursa sonucları buraya yazacağım

Benimde aynen öyle oldu hatta bu mesajını görsem kullanmazdım 1.5 ay kadar kullandım kullanırken sıkıntı yoktu bırakınca oldu herşey 1.5 yıl oldu düzelmedim normal hayatta böyle birşey başıma gelse diye düşünseydim kendimi öldürürüm yaşayamam derdim ama bir umut diye bekliyoruz

Bellina kral adamsın keşke bu mesajını görseydimde kullanmasaydım ilacı belki onlarca insanın hayatını kurtardın forumlarda kimse doğruları söylemiyor herkese çerez gibi öneriyorlar söylediği herşey gerçek sizde olmasın istiyorsanız aldığınız kutuyu tuvalet deliğine atıp sifonu çekin ben kendi ellerimle hayatımı söndürdüm bırakınca nede olsa geçer geçmesse testeron ilacı kullanırım bitti gitti ama bu ilacın yan etkileri bu kadar ağır olabileceği aklıma gelmedi bu ilaç vücudun düşmanı siz benim gibi dhd düşürüyor tek sanın bende öyle sanıyordm bırakınca nede olsa dht tekrar yükselir diyordum bıraktım 1.5 yıl oldu hormonlar normal desede doktorlar o hormonların tembelleştiğini hissedebiliyorum vücutta geziyorlar varlar ama yok gibiler mesela sakalım çok gürdü şimdi seyrek saç uğruna hem sakaldan hem sinir sistemi cinsellik herşeyden oldum hayatımda yaşadığım en kötü olay bu ölseydimde görmeseydim bu günleri diyorum gerçekten zor durumdayız

Yeni Üye
    bu ilaç testosteronu dht çeviren reseptörlere zarar veriyor bazılarımızda çok az yanetkiyle kurtarıyor fakat her insanın genetik yatkınlık farklı ama eğer yanetki başladıysa çözümü yok desem yeridir vücut testosteron ile dolsa dht normalin 3 katı olsa da bağlandığı reseptör tam görevini yapamadığı için eski haline dönmek imkansız düzelir miyim diye soruyorsanız dünyada düzelen yok yaklaşık 5 yıldır araştırıyorum ama etkileriyle yaşanabilir duruma gelebiliyoruz tıp gelişiyor ileride ne olur bilir ama şuanda tam bir tedavisi yok ben burada zararlarını anlatarak bir şey kazanmıyorum tek amacım bir insanın hayatını kurtarıp faydalı olabilmek yıllardır araştırdığım bu durumu insanlar basite alıyor vicdanımın rahat olması için burada ne yapılabilir nasıl kaçınabilirizi anlatıyorum saç dökülmesi çok kötü bir durum ama emin olun pfs yanında bu aşırı komik sorun vücutta salgılanan nörotransmitterler bile doğru salgılansa dahi etki etmiyor bu ilaç 3 tane vurduğu yer var hipofiz salgılanan fsh dht bağlandığı ar reseptörü ve dopamin reseptörü(mutluluk canlılık kaynağımız) bunları bozduğu için tamamen düzelmek zor fakat bazı yöntemlerle geçici süre iyi hissedenler var ben denedim bazılarını işe yaramadı zaten kimseye güvenmiyorum ilaç piyasasında o yüzden şunu kullan diyemem sadece kesin ya da kendim evet işe yarar diye kanaat getirirsem paylaşırım zulresso belki tedavi olabilir onu bekliyorum bendeki yanetkileri azaldı ama tamamen geçmez kimse kendini kandırmasın

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı bellina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ilaç testosteronu dht çeviren reseptörlere zarar veriyor bazılarımızda çok az yanetkiyle kurtarıyor fakat her insanın genetik yatkınlık farklı ama eğer yanetki başladıysa çözümü yok desem yeridir vücut testosteron ile dolsa dht normalin 3 katı olsa da bağlandığı reseptör tam görevini yapamadığı için eski haline dönmek imkansız düzelir miyim diye soruyorsanız dünyada düzelen yok yaklaşık 5 yıldır araştırıyorum ama etkileriyle yaşanabilir duruma gelebiliyoruz tıp gelişiyor ileride ne olur bilir ama şuanda tam bir tedavisi yok ben burada zararlarını anlatarak bir şey kazanmıyorum tek amacım bir insanın hayatını kurtarıp faydalı olabilmek yıllardır araştırdığım bu durumu insanlar basite alıyor vicdanımın rahat olması için burada ne yapılabilir nasıl kaçınabilirizi anlatıyorum saç dökülmesi çok kötü bir durum ama emin olun pfs yanında bu aşırı komik sorun vücutta salgılanan nörotransmitterler bile doğru salgılansa dahi etki etmiyor bu ilaç 3 tane vurduğu yer var hipofiz salgılanan fsh dht bağlandığı ar reseptörü ve dopamin reseptörü(mutluluk canlılık kaynağımız) bunları bozduğu için tamamen düzelmek zor fakat bazı yöntemlerle geçici süre iyi hissedenler var ben denedim bazılarını işe yaramadı zaten kimseye güvenmiyorum ilaç piyasasında o yüzden şunu kullan diyemem sadece kesin ya da kendim evet işe yarar diye kanaat getirirsem paylaşırım zulresso belki tedavi olabilir onu bekliyorum bendeki yanetkileri azaldı ama tamamen geçmez kimse kendini kandırmasın
    Hocam siz kullanım geçmişinizi biraz anlatır mısınız? Gördüğünüz yanetkilerin seviyesini gln?

Örneğin ben 10 aydır oral antiandrojen başladım. 2 aydır finasdan dutasa döndüm. Yanetkiler hafif seyrediyor. Brain fog pek yok gibi. Unutkanlık var gibiydi, b12 çok eksikmiş iğneleri biraz yedikten sonra, dikkatimi çekmemeye başladı. Kulak çınlamasındam biraz şikayetçiyim ama. Cinsel yönden de sperm sıvılaşması var biraz. Ereksiyon konusumda da snah ereksiyonları seyreldi ve şiddeti biraz azaldı. Eskiden 10 puan ise şimdi 9 civarıdır. Değerleri tam hatırlamyorum ama serbest ve total testo kullanım öncesindekine göre yüzde10-20 artmiştı galiba, ama tahlildeki üst limitin biraz altında, aralık içindeydi. Ürolog bir sorun yok demişti. Geçen sene de kısa süreli oral kullanımda, bıraktığında 10-12 günde tamamen gçemişti. Sizce yine de endişelenmeli miyim? Şu am saç için de mucize birşeyi görmedim. Yaş 34e geliyor bu arada.

Ben baya enerjiğim mutluyum aklıma geldikçe mutsuz oluyorum bunuda doğal olarak karşılıyorm çünkü bu illetten kurtulsam zaten mutsuzluk adına bişey kalmaz bu hastalığa yakalanan çoğalıyor bana mesaj atanlar var hepsi tıpa tıp aynı şeyleri yaşamış benle benim tek sorunum eskisi gibi gür sakallarım yok ve eski cinsel istek ve sertleşme yok cinsel birliktelikte sıkıntı olmuyor yine sertte pelvik kası güçsüzleşmiş biraz cuma günü bir doktora görünecem bakalım inşallah atlatırız forumlarda konuştuğum bazı kişiler 2 yılda atlattıklarını söylüyorlar tamamen bende inşallah o şanslı kişilerden olurum

Galiba sizle daha öncede konuşmuş olabilirmiyiz bilmiyorum saç ekimi sonuçları forumunda

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pfs yaşayan arkadaşlar saç dökülmenizde azalma var mı eskiye kıyasla?
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Hyır artma var keşke öyle olsa en azından saçı kazandık derdik artmada şu şekilde tüm tedaviyi bıraktım 1.5 senede başlamadan öncekinden bir tık daha şakaklar seyreldi

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon