Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: Saçın dökülmeye başlaması 20 yaşındayım fikirlerinizi bekliyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı SacimYok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu anki saçının keyfini çıkar uzatıp sağa sola falan yatır. Beslenmene dikkat et gluten tüketme, şekeri hayatından çıkar. Spor yap ve elinden geldiğince stresli işlere girme. Propecia/ Proscar veya diğer anti-androjenler için çok erken aman ha uzaklaş oral anti-androjenler seni zamanla bitirir. Topikal spiroalactone ile tedaviye başlayabilirsin. Ne kadar önlem alsan da kelliğin kesin bir tedavisi yok bu yüzden kafana sürekli takıp psikolojini bozma. Geçmiş olsun.
    spiroalactone nerden bulabilirz tr de yok
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Yeni Üye

Uzun zaman sonra tekrardan merhaba
    Neyin ne oldugunu görebilmek adına ve sıcaktan saçlarımı kazıttım tepe kapanmıs durumda ve herhangi bir açıklık yok şakaklar hala devam etmekte , proscar kullanıyordum yaklaşık 3 aylık kullanımdan sonra bıraktım herhangi bir yan etkisi kalmadı ve zaten bir süre sonra çok hızlı dökmeye başladı. Şuan sadece roller kullanıyorum. Şakaklar için en azindan yavaşlatacak ne kullanabilirim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Min dut yada min fin şeklinde topikal devam edebilirsin , minoxidili dut ile kuşlanmayı neden bıraktın yan etki mi gördün ,

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kafein seti veya cell losyon ile başlamanızı tavsiye ederim. Öncelikle bunları deneyip fayda görmezseniz antiandrojenleri deneyin derim. Minox da uygun görüyorsanız ekleyebilirsiniz.

Yeni Üye
    Alıntı sacımcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Min dut yada min fin şeklinde topikal devam edebilirsin , minoxidili dut ile kuşlanmayı neden bıraktın yan etki mi gördün ,
    Yan etki görmedim hocam ama bir faydasını da görmedim yani en azından şakaklarda, Ve O anki maddiyat elvermiyordu çok fazla kullanıyordum fakat en kısa sürede tekrar başlayabilirim.

Yeni Üye
    Ve şu soruyu sormak istiyorum , saçlarımı kazıttığımda kuaförün tepkisi kardeşim kafan sivilce dolu saçların dökülmüyor mu gibi bir tepki verdi anlam veremedim.
    Kafadaki yoğun sivilcelenmenin saç çıkışıyla yada dökülmesiyle bir ilgisi varmı ?

Alıntı cngzkr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve şu soruyu sormak istiyorum , saçlarımı kazıttığımda kuaförün tepkisi kardeşim kafan sivilce dolu saçların dökülmüyor mu gibi bir tepki verdi anlam veremedim.
    Kafadaki yoğun sivilcelenmenin saç çıkışıyla yada dökülmesiyle bir ilgisi varmı ?
    Kardeşim genelde sivilceler folikülit yani kol kökü iltihabı belirtisidir. Bir dermatoloğa görünmeni öneririm, tedavi edilmezse saç köklerine zarar verebilir zaten enflamasyon saçın en büyük düşmanı. Ayrıca şakaklara keainlikle ketoral krem kullan. Dermarolleri de haftada 2den fazla kullanma yarardan çok zarar görebilirsin. Moralini de bozma iyi bir tedaviyle saçlarını daha uzun süre korayabilirsin

Sayfa 2/2 İlkİlk 12