Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saçın dökülmeye başlaması 20 yaşındayım fikirlerinizi bekliyorum

Yeni Üye

Saçın dökülmeye başlaması 20 yaşındayım fikirlerinizi bekliyorum

Öncelikle bütün foruma merhaba uzun süredir takip ediyordum kısmet bugüneymiş.

20 yaşındayım son 8 aydır üst üste yaşadığım bazı olayların stresi sonucunda şakaklarda ve tepede açılma başladı. Kan testi yaptırdım herşey normal genetiktir diyip gönderdiler.

1. Ayı bugün dolan tedavim
    Min+dut günde 2 kez
    Miracle losyon akşam
    Dermastamp 15 günde 1 kez.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Şuanki hali ise

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Önerilerinizi bekliyorum.

ailenizdeki kellik durumu nedir? genetik gibi görünen o

Yeni Üye
    sadece dayılarımda var maalesef ki

Yeni Üye
    saçlar gidici kardeşim dikkat et propecia başlayabilirsin.

şu saç dökülmesi ile genetik olayını bir türlü çözemedim ya benimde 6 dayım sırma saçlı 4 amcam sırma saçlı babam ve babası kel , benim de şakaklar gerilemiş durumda tepe de sıkıntı yok ama senin tepe de kötü durumda kolombonun dediği gibi propeciayı araştır bence

Sitede bir suru etkili ve yanetkisiz tedavi varken daha 20 yasinda birine ve saclarinda ciddi bir acilma bile yok iken propecia onermek nasil bir sey ben anlamadim. Dostum sitede cell seti kafein ru vs bir suru tedavi var. Zibilyon tane konu acildi bunlar hakkinda arastir , okuma yap ve maddi durumuna hangisi uyuyorsa basla. Miracle ve min-dut 'un da etkili oldugunu okumustum en azindan 3 4 ay deneyebilirsin.

Yeni Üye
    Hocam propecianın uygun fiyatlısı yokmudur. Ve maalesef kesecekse başlamaya razıyım birkez olsun saç uzatmak istiyorum. Hiç kısmet olmadı

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Antiandrojenlere bu kadar çok tepkili olmanızı anlayamıyorum ya. Her gün sabah/akşam kafaya losyonlar sürmekten çok daha kullanışlı. Günlük antiandrojenini kullanır haftada 2-3 kez de farklı bileşenlerden losyon kullanmak bence daha mantıklı.

Yeni Üye
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG]

Tepe bölgesi neredeyse kapandı diyebilirim fakat ön ve şakaklarda dökülmeyi durduramadım hatta çok daha fazla dökülmeye başladı proscar kullanmaya başladım yaklaşık 1 ay oldu yan etki olarak sivilcelenme ve ruh halinde dengesizlik yaşıyorum ama hep olduğu için alışkınım diyebilirim bebekler gibi saçım olsun istemiyorum en azından şakaklardaki açılmayı yavaşlatmak istiyorum önerebileceğiniz herhangi birşey varmı ?

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu anki saçının keyfini çıkar uzatıp sağa sola falan yatır. Beslenmene dikkat et gluten tüketme, şekeri hayatından çıkar. Spor yap ve elinden geldiğince stresli işlere girme. Propecia/ Proscar veya diğer anti-androjenler için çok erken aman ha uzaklaş oral anti-androjenler seni zamanla bitirir. Topikal spiroalactone ile tedaviye başlayabilirsin. Ne kadar önlem alsan da kelliğin kesin bir tedavisi yok bu yüzden kafana sürekli takıp psikolojini bozma. Geçmiş olsun.

Sayfa 1/2 12 SonSon