6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: EMU yağı

EMU yağı

40-60 kg arasında 170-185 cm boyunda uçmayan Avustralya yerlisi Emu kuşundan elde edilmektedir. İçeriğinde yüksek oranda A ve E vitamini ayrıca Omega 6 ve Omega 9 yağ asitlerini ihtiva etmektedir. 3000 seneden beri kozmetik ve daha bir çok alanda kullanımı vardır. Tarihi kaynaklar M.Ö ki devirlerde de Emu yağının kullanıldığını göstermektedir.

Emu, dromaius nova hollandiae kivi ve deve kuşu gibi uçamayan kuşları da içeren kuş türü olarak adlandırlan bir grubun uçamayan kuş parçasıdır. Modern Avustralya'lılar yağı ve emu içindeki pek çok değerli maddeyi Aborjinlerden öğrendiler. Önceki araştırmalar Avusturalya'dan gelen emu yağını inceledi ve Avustralya halen emu yağı ihraç etmeye devam etmektedir. ABD'de bugün emu ve onların inanılmaz yağları ile ilgilenen, büyüyen bir araştırma ağı vardır. Emu yağı Avusturalya'daki aşırı sıcaklıktan hayvanları korumak içn doğa tarafından gözle görünen şekilde sağlanan kuşun sırtındaki yağın kalın yumuşak tabanından eritilir.Emu bütün doğal besin dokularında cilde derinlemesine işler ve suyla karışır. Boston Universitesi Tıp Fakültesi, Dermatoloji bölümünde görev alan Prof. Dr. Michael Hollick saç gelişimi ve emu yağını içeren bir çalışma yürütmüştür. Onun çalışması emu yağı alan cildin büyüme aktivitesinde, almayanla karşılaştırıldığında %20 bir artış olduğunu bulmuştur. Prof. Hollick, saç folikülüne baktıgında çok daha gür, cilt kalınlığı gözle görülür şekilde artış gözlemlemiştir; bu da emu yağının cilt ve saç gelişimini harekete geçirdiğini göstermiştir. Dahası bu çalışma uyuyan saç foliküllerinin %80'inin uyandığını ve gelişmeye başladığını göstermiştir. Emu bir iltihap önleyicidir, belki de saç büyümesini harekete geçirmesinde bir etkendir. Topikal olarak uygulandıgında hedef dokuda 5 alfa redüktaz yavaşlatıcı olarak gösterilmiştir. Üçüncü önemli özelliği bakteriyostatik olmasıdır. Emu yağı cildi beslemeye yardımcı olan gerekli yağ asitlerinin çoğunu içerir. Doğal bir kellikten sıkıntı çeken kişiler tekrar bir saç gelişimi olduğunu belirtmişlerdir. Alopesi Areata saç folikülünü bastırdığı için (saç foliküllerini öldürerek), emu yağı tekrar saç gelişimine yardımcı olacak etkiye sahiptir.

Emu yağı faydaları

• Cilt Nemlendiricisi: Streoidsiz, hormonsuz, cildin en derin katmanlarına kadar nüfuz eder. Gözenekleri tıkamaz.

• Bebek Pişikleri: Bebeklerdeki kaşıntı ve rahatsızlığı gidermeye yardımcı olur

• Çatlaklar: Yeni oluşmuş çatlakları yok eder ve oluşacak olanları önler.

• Saç bakımı: Şampuanınıza 1 damla ekleyin ve yıkayın.Böylece saç derisi nemlenir ve saçlar daha parlak bir görünüme sahip olur.

• Dudaklar: Kurumuş ve çatlamış dudakları canlandırır ve uçukları tedavi eder.

• Masaj: Deri altı iltihapları kurutur ve kas ağrılarını tamamen dindirir.

• Güneş Yanıkları & Yanıklar: Daha az ağrıyla ve iz bırakmadan daha çabuk iyileşmeyi sağlar.

• Tırnaklar: Güçsüz ve nemsiz tırnakları onarır ve katikülleri güçlendirir.

• Yaralar: Emu yağı ,ameliyat sonrası izlerin yok olmasında yardımcı olur ve yara izlerini yatıştırarak iyileşmeyi kolaylaştırır.

• Egzama-Psoriasis: İltihap ve tahrişleri azaltır.Aynı zamanda yoğun nem sağlar.

• Eklemler/Kaslar/Romatizma: Ağrı ve iltihabı azaltıcı etkisi vardır.

• Morarma ve Kas ağrıları: Ağrıları dindirmede ciddi oranda etkisi vardır ve morarmaların çabuk iyileşmesini sağlar.

• Böcek Isırmaları ve Sokmaları: Kaşıntı Ağrı ve iltihabı yok eder.

• Pets:En sadık dostlarınızın tüy ve derisini, doğal olarak nemlendirir.
    Konu cold tarafından (01.11.2014 Saat 21:47 ) değiştirilmiştir.

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saç dökülmesinde en çok adı geçen yağ. İnflamasyon azaltıyor. DHT inhibe ediyor. Benim de şahsen merak ettiğim bir yağ.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

bana bu tarz hayvansal yağlar hiç güven vermiyor,yılan yağıymış emu yağıymış.yeterli sayıda ilaç yapmak için resmen o hayvanlara katliam yapmak lazım.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben emu yağı aldım.18 tl filandı.ama öyle duruyor daha kullanmadım.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Kesinlikle kardeşim. Sırf bizim bir yerlerimize iyi gelecek diye o güzel canlıların ölmesi gerekmiyor.

Banned
    Emu yağı kullanmak istiyorum fakat, internetten araştırdığımda bir markanın 20mg'ı 20 TL iken, bir markanın 10 mg'ı 35 TL.
    Bu yüzden kararsız kaldım. Denediğiniz ve önerebileceğiniz bir marka var mı?