Sayfa 14/15 İlkİlk ... 412131415 SonSon
145 sonuçtan 131 ile 140 arası

Konu: 17 yıldır durduramadığım saç dökülmemi miracle losyonla durdurdum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Karanfil saçlarımı çok güzel yaptı ama B12 ve demiri çok düşürdü, demir ve B12 yi kullandigimda ne saç dökülmesi kaldı ne de saçımı düşündüğüm bir gün, bu iki değer yerinde olduğunda çok enteresan ki saçınızı hiç düşünmüyorsunuz,düşünüyorum da bu saç erkekdede var kadında da öyleyse hormonal sorun olamaz, demir ve B12 çok kucumserdim yok artık olamaz derdim ama oluyormuş işte, peki nasıl oluyorda hormon hapları saça iyi geliyor burda başka bir mekanizmayi düzeltiyor olabilirler, kanı seyreltiyor, yada kan akışını güçlendiriyor yada kanı vucudda eşit dağıtıyor vs... Miracle yada doktor adayları cevaplasın, tüm kadın ve erkeklere söylüyorum ) ilk önce demir ve B12 yi yerine koyun, sağlıklı insanda ferritin seviyesi 80 ve üstü demir de 100 (kadın) ve üstü B12 en az yaşlılarda 500 deniyorsa gençlerde canan karatayin dediği gibi 800 1000 arası olmalı, hergun bir yumurta yiyin, pekmez yiyin, bu derece karmaşık olamaz bu saç, bazi şemalar yayinlamistiniz saç dökülmesiyle ilgili orda pgd2 ve DHT ye sebep olan oksijensizlik olduğu yazılıydı, oksijenide vücuda taşıyan demirdir B12 dir, denemekde fayda var, +2 değerli demir hapları kullanabilirsiniz, demir eksikliginiz olmasa dahi deneyin, kadınlar aşırı regl kanamalarında dolayı kan kaybediyor en azından regl olduğunuz günler için, bence deneyin )) öyle 1 2 ay kullandım daha kullanmak istemiyorum yada dolmuştur deyip bırakmak yok en az 3 ay depolar dolması için 6 ay aralıklarla da kullanabilirsiniz herkes için yazıyorum, bir erkek arkadaş geçen test sonuçlarını yayınladı 120 miydi 220 mi çok çok çok düşük en az 500 ve üstü.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    doktora danışmadan demir almayınız fazlası toksiktir. kan vermek bu yüzden faydalıdır.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evdeyiz madem yazmaya devam... Geçenlerde yabancı bir makale hatırlamıyorum şöyle bir deney yapmislar, sabah öğle akşam yemekleri sadece et evet sadece et yiyorlar, sabah ciğer yiyorsa öğlen kebap türü akşam ızgara filan, ve bu deney tam 1 yıl sürüyor, sanırım Almanya'da yapılıyor ve 100 yıl once, bu deney sonucu adamların gozlemledikleri sonuçlar 1) kilo veriyorlar 2) saçlar aşırı gurlesiyor ve hiç dokulmuyor 3) kolestrol hiç artmıyor, yani deneye gerek yoktu aslında bizim güneydoğu halkını yada doğu halkini inceleselerdi gorebilirlerdi ) bende diyorum bu Kürtlerin saçları niye bu kadar gür ) et'de hem demir B12 niasin b vitaminleri vs var, DHT diyoruz pgd2 diyoruz peki saçı gür olan çok erkek var bunlarda yokmu acaba yoksa kapatlist sistemin sonucu ilaç almayami yonleniyoruz, nasıl oluyorda kan akışını güçlendiren minox bu derece saç çıkartıyor sebep sadece demir mi? Yani damarlar genişliyor oksijen taşınıyor ama kanda alyuvar yoksa akyuvarlarin çoğunluğu enflasyona sebep oluyor. Al yuvarlar bu işi çözer gibi geliyor ama denicez şimdilik herşey çok iyi, saç dökülmesi yok denecek gibi, saçlarım aşırı kalın iki elimle zor ortadan kopariyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Doktora danışmadan demir almayınız, karaciğere ve böbreklerinize zarar, denemekde fayda var derken elbetteki gidip kan sayimlarinizi ölçtürun, ben kafama göre demir almadım değerlerim çok düşüktü demir ve B12 yi almaya başlayınca herşey düzeldi, ne zaman kahve ve çayı çok içsem saç dökülmem çoğaldı, demirim 80 civarındayken dahi demir aldım ama doktor kontrolünde, hepinizin zeka seviyesinin yüksek olduğunu düşündüğümden uyarı yapmadım ama benim yerime kami yapmış kendisine teşekkürlerimi sunarım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı çiçek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karanfil saçlarımı çok güzel yaptı ama B12 ve demiri çok düşürdü, demir ve B12 yi kullandigimda ne saç dökülmesi kaldı ne de saçımı düşündüğüm bir gün, bu iki değer yerinde olduğunda çok enteresan ki saçınızı hiç düşünmüyorsunuz,düşünüyorum da bu saç erkekdede var kadında da öyleyse hormonal sorun olamaz, demir ve B12 çok kucumserdim yok artık olamaz derdim ama oluyormuş işte, peki nasıl oluyorda hormon hapları saça iyi geliyor burda başka bir mekanizmayi düzeltiyor olabilirler, kanı seyreltiyor, yada kan akışını güçlendiriyor yada kanı vucudda eşit dağıtıyor vs... Miracle yada doktor adayları cevaplasın, tüm kadın ve erkeklere söylüyorum ) ilk önce demir ve B12 yi yerine koyun, sağlıklı insanda ferritin seviyesi 80 ve üstü demir de 100 (kadın) ve üstü B12 en az yaşlılarda 500 deniyorsa gençlerde canan karatayin dediği gibi 800 1000 arası olmalı, hergun bir yumurta yiyin, pekmez yiyin, bu derece karmaşık olamaz bu saç, bazi şemalar yayinlamistiniz saç dökülmesiyle ilgili orda pgd2 ve DHT ye sebep olan oksijensizlik olduğu yazılıydı, oksijenide vücuda taşıyan demirdir B12 dir, denemekde fayda var, +2 değerli demir hapları kullanabilirsiniz, demir eksikliginiz olmasa dahi deneyin, kadınlar aşırı regl kanamalarında dolayı kan kaybediyor en azından regl olduğunuz günler için, bence deneyin )) öyle 1 2 ay kullandım daha kullanmak istemiyorum yada dolmuştur deyip bırakmak yok en az 3 ay depolar dolması için 6 ay aralıklarla da kullanabilirsiniz herkes için yazıyorum, bir erkek arkadaş geçen test sonuçlarını yayınladı 120 miydi 220 mi çok çok çok düşük en az 500 ve üstü.
    Peki ferritin ve b12 değeriniz düşükken saçlarınız nekadar dökülüyordu seyrelme oldu mu hiç?bu haplar gürleştirdimi saçlarınızı?zahmet olmazsa özelden demir ve b12 hapınızı yazarmısınız?b12 değerim 300 civarıydı sadece 1kutu hap vermişti doktor bidahada kullanmadım

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her türlü elementin eksikliği saç dökülmesi yapar, androgenetik alopesi yaşayan bireylerde dolaşım azlığı sonuçtur diye düşünüyorum. pgd2 androjenler vs vs sebebiyet verir bunlara..
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Hocam elseve losyonu bulamıyorum altarnatifleri nedir

Aynı sorunu bende yaşıyorum çok tedavi uygulamam var ama mircaleyi mutlaka denemek istiyorum ama elsevenin bu meşhur toniği hiç biyerde yok .bunun yerine çoğu kişi Garnier sivilce karşıtı öneriyorlar ama güvenemiyorum malzemeler hazır ama tonik arıyorum 1 haftadır.)

Yeni Üye
    Aldactone 100 mg bulamıyorum ne kullanabilirim

Yeni Üye
    Aldactone 100 mg nereden edinebilirim

Sayfa 14/15 İlkİlk ... 412131415 SonSon