Sayfa 13/15 İlkİlk ... 31112131415 SonSon
145 sonuçtan 121 ile 130 arası

Konu: 17 yıldır durduramadığım saç dökülmemi miracle losyonla durdurdum

Yeni Üye
    arkadaşlar kolay gelsin bugün bütün gün forumda dolandım gözlerim ağrıdı en son yeni üyeyim benim sorum bu losyonun içerdiği ürünlere bakınca antiandrojen olduğu görülüyor yan etkisi olduğu aşikar, peki bu 3 tane haptan antiandrojeni kessek öyle denesek işe yarar mı yoksa zinciri mi bozmuş oluruz?sanırım antiandrojen tek yan etki sebebi,Amacım sadece saçı korumak , minoxa başladım 3-4 hafta oldu günde 1 kere aşırı döktü saçımı, saçım seyreklik başlangıcı denilebilir.minox yorumları beni korkuttu millet son çare olarak kullanıyomuş ben ilk ona başladım,2 günde 1 kereye indirmek veya bırakıp miracleye başlamayı düşünüyorum sizce ne yapmalıyım? saçım ince telli ve yağlı aşırı seyreklik yok ışıksız belli olmuyor yukarıdaki anıl arkadaşınki gibi hemen hemen , ayrıca anladığım kadarıyla doğal çözüme çok ihtimal verilmiyor ısırgan otu yağlar vs..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Miracle losyonun kokusunu losyonun içine limon sıkarak giderdim çok güzel kokuyor, bu losyonun da başına gelmedik kalmadı heralde.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yada Miracle losyonu sürdükten 5/10 dak sonra içme suyuna limon sıkın, kafaniza yedirin koku gidiyor.

Losyonu ilk çıktığı günden beri kullanıyorum ancak ne yalan söyleyim ne saç çıkışı gördüm ne başka birşey. Beğendiğim tek olumlu yanı saçtaki yağı sıfıra indirmesi böylece saçlar canlanıyor ama yine bir dezavantaj var hapların tortuları saçı un dökülmüş gibi yapıyor kirli ve kötü görünüyor saçlar sürekli.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben limon kolonyası ve gliserinle yapmıştım normal kolonya kokuyordu onun dışında koku yoktu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Karanfil kullandigimda saçlarıma çok iyi geldi ve inanılmaz derecede saç çıkardı ve dökülme neredeyse 0, Aspirin kullandigimda da aynı şekilde çok iyidi, kan sulandirdigi ve prostaglandinleri yok ettiği ettiği için demir ve B12 inanılmaz düştü, demir ve B12 yi tekrar yükselttim fakat tekrar karanfil ve aspirine başladım ama saçlarımı dökmeye başladılar, ilk başlarda aldığım etkigi alamıyorum bu neden olabilir Miracle yada bilen arkadaşlar cevaplayabilirmi?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı çiçek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karanfil kullandigimda saçlarıma çok iyi geldi ve inanılmaz derecede saç çıkardı ve dökülme neredeyse 0, Aspirin kullandigimda da aynı şekilde çok iyidi, kan sulandirdigi ve prostaglandinleri yok ettiği ettiği için demir ve B12 inanılmaz düştü, demir ve B12 yi tekrar yükselttim fakat tekrar karanfil ve aspirine başladım ama saçlarımı dökmeye başladılar, ilk başlarda aldığım etkigi alamıyorum bu neden olabilir Miracle yada bilen arkadaşlar cevaplayabilirmi?
    senkronlu dökülme olabilir
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Daha iyi bir seviyede iken tekrar aspirin ve karanfile başladıysanız tekrar iyiye dönmüş prostaglandin düzeninin bozulması sebebi ile olmuştur aspirini bırakıp sadece karanfil ile bir süre devam edip yazın buraya.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sorunumuz sadece demir, kansızlık anemi olabilirmi demirim 80 ferritinim 70in üzerindeyken dahi demir alımı saç dokulmemi çok aza indirdi, günlük 3/4 yikadigimda sadece 10 şaka gibi, zix losyondan aspirini çıkarırsanız belki daha işe yarar, hatta Aspirin yerine demir koymak daha faydalı sanki, https://www.researchgate.net/figure/...fig2_326913378 bilemiyorum linki doğru atabildimmi ama bir bakın.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sorunumuz sadece demir, kansızlık anemi olabilirmi demirim 80 ferritinim 70in üzerindeyken dahi demir alımı saç dokulmemi çok aza indirdi, günlük 3/4 yikadigimda sadece 10 şaka gibi, zix losyondan aspirini çıkarırsanız belki daha işe yarar, hatta Aspirin yerine demir koymak daha faydalı sanki, https://www.researchgate.net/figure/...fig2_326913378 bilemiyorum linki doğru atabildimmi ama bir bakın.
    Siz neler kullanıyorsunuz saçlarınız ne durumda şu an?bende bayanım tepem seyrek hicbsy yapmadım şimdiye kadar önerilerini bekliyorum ferritinim 36.cok dökülüyor saçlarım bıktım artık 14yildir.karanfil erkek tipi dökülmeye iyi gelir mi?

Sayfa 13/15 İlkİlk ... 31112131415 SonSon