4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Selenyum İçerikli Besinler ve Şampuan 🤔

SaçımınDoktoru Üyesi

Question Selenyum İçerikli Besinler ve Şampuan 🤔

Selenyum/prostat kanseri ilişkisi ise Ulusal Kanser Enstitüsü tarafından araştırılmaya başlanmış ve 12 yıllık 32 bin erkeğin incelendiği bir çalışmada selenyum ve E vitamininin prostat kanserine karşı koruyucu olduğu lehine veriler alınmıştır.

Sarımsağın selenyum zengin bir gıda olmasi ister istemez aklıma Vichy Anti-Dandruff şampuanın etken maddesi olan selenyum geldi. Bu sampuanı 1 yıl once seboreik dermatit icin kullanmistim. Sanki sac derisi nefes almis bir anda saclarim gurlesmisti 6 ay kullandiktan sonra etkisi bir haliyli azalmis bu sefer genetim sac dokulmesi baslamisti. Yaklasik 2 yildir kullanmiyorum tekrar kullanip guncelleme yapacagim.

Not: SLS,Paraben icermemesi 👍

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum, benim konumda bu şampuanı kullanmamı söylüyordun, saçı derinlemesine temizlemesinin zararlı olabileceğinden bahsediyordun. Açıkcası bana da mantıklı gelmişti, selenium sulffide saç dökülmesine sebep olabiliyormuş. Ben haftada 1-2 kez vichy 1-2 kez konazol kullanıyorum. Böyle daha uygun olabilir.

Selenium sulfide ve saç dökülmesi ile ilişkin araştırma:
    https://www.hairlossrevolution.com/s...uses-hairfall/

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum, benim konumda bu şampuanı kullanmamı söylüyordun, saçı derinlemesine temizlemesinin zararlı olabileceğinden bahsediyordun. Açıkcası bana da mantıklı gelmişti, selenium sulffide saç dökülmesine sebep olabiliyormuş. Ben haftada 1-2 kez vichy 1-2 kez konazol kullanıyorum. Böyle daha uygun olabilir.

Selenium sulfide ve saç dökülmesi ile ilişkin araştırma:
    https://www.hairlossrevolution.com/s...uses-hairfall/
    Gunluk olarak degil de hafta da 1 2 defa kullanilmali bence

Yeni Üye
    arkadaşlar şampuanlara para dökmeyin birçoğu gereksiz doğal bir sabunla yıkamanız yeterli