2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Saçlarin sifir numara hali kafami kariştirdi

Question Saçlarin sifir numara hali kafami kariştirdi

Öncelikle iyi forumlar. Bundan yaklaşık 6 ay önce, saçlarımın kolay kopması şikayetiyle cildiyeciye gitmiştim. Kan testi verdi ve Biotin, Folik Asit, D vitamini, B12 gibi saçla alakalı olan birçok değerim düşük çıktı. İlaç tedavisine başladım. Ciddi bir fark gördüm. Tedavi ortalarında durum bu vaziyete kadar geldi;
    Tedavim devam ederken de yine saçımın kolay koptuğunu fakat bu sefer kopanların kalın teller ve kökten kopmalar olduğunu gözlemledim.
    Tekrar kan değerlerimi test ettirdim ve Bitoin ve B12 için bir süre daha devam etmem gerektiğini ancak sona yaklaştığım doktor tarafından söylendi. Ben de saçıma zaman vermek için ve yeni çıkanlar ile uzun olanlar arasındaki dengesizliği öngörerek saçımı sıfır numaraya vurdurdum. Sıfır dediğim kuaför tıraş makinesi ucuna hiçbir şey takmadı. Kazıtmanın bir tık üstü.
    Fakat saçımın bu haldeki durumu kafamı karıştırdı. Kökten kopan saçların olduğunu biliyorum, onların çıkması da zaman alacak fakat bu görüntüyü sizlere de sormak istedim. Çünkü saçımı elime attığımda her seferinde saç geliyordu.
    Şu anki halim ise böyle;

Bu arada birçok kişiye göre sorunum daha hafif görünüyordur, bu da sorun mu diyecek olabilirsiniz ama kafada olan kuşkunun insanı ne kadar etkilediğini tahmin edebiliyorsunuzdur.

SaçımınDoktoru Üyesi
    2 yıl önce bende böyleydim , yanlarıda bir çek belki aga başlangıcı olabilir , takviye almana rağmen sonuç yoksa bilemiyorum
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Bu Konudaki Etiketler