10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoxil Kararsızlık

Yeni Üye

Question Minoxil Kararsızlık

Merhabalar arkadaşlar foruma yeni katıldım 21 yaşındayım .Benim yaklaşık 2-3 yıldır saçlarım dökülüyordu şakaklarımda açıklıklar belli oluyordu ama saçım canlı ve gürdü 4-5 ay önce şakaklarımın daha çok seyrekleştiğini farkettim ve saçımı 3 numaraya kestirdim.Ne olduysa ondan sonra saçlarım uzamadı cansızlaştı baya bi seyrekleşti özellikle ön ve şakak bölgemde ki saçlarım çok seyreldi ve tüy halini almaya başladı.1 ay önce doktora gittim bana dökülmenin genetik ve stresten dolayı olduğunu söyledi bepanthen ampul ve minoxil önerdi bepanthol ampulü her hafta iğne şeklinde yaptırdım son 1 tane kaldı ama pek bir faydası olmadı minoxilide 1 yıl kullanmam gerektiğini söyledi doktor. Ben biraz araştırdım ama bırakınca veya ilerleyen süreçte daha çok döktüğünü söyleyenler var tereddütde kaldım kullanıp kullanmamak arasında ama saçlarım giderek eriyip bitiyor sanırım minoxili kullanıcam bugün saçlarımı usturaya vurdurdum daha önce kullanıp deneyimli olanlar varsa yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

Yeni Üye
    aynı süreçleri yaşıyoruz neredeyse bu konuyu bende merak ediyorum takipteyim ..

Yeni Üye
    bende aynı durumdayım

Saç losyonları kısa vadede saçı dökebilir, herkeste olmasa da yaşanması normaldir. Bu tür losyonların uzun vadede başarı hedeflediği biliniyor. Uzun süre düzenli kullanıp olumlu sonuç almamak çok zor. Ama daha az fark eder ama daha çok. Kesinlikle fark edecektir. Bu arada dökülme genetikse elbette çözümünün olmadığını biliyorsundur. Saç ekimi de artık çok pratik hale geldi. Bu fikri kafanda canlı tutarak stresini azaltabilirsin.

Yeni Üye
    Hocam hazır saçımıda usturaya vurdurmuşken yarın alıp kullanmaya başlicam büyük ihtimalle. Böylelikle ilk kullanırken dökülen saçlarımıda görmem stres yapmam hemde daha iyi emilir başka çarem kalmadı eriyip gidiyor saçlarım.

Yeni Üye
    Hocam doktor saç dökülmemim genetik olduğunu söyledi ama stresede bağlı sınavlardan dolayı çok stresliyim kafaya takmamak istiyorum saç dökülmesini ama her aynaya baktığımda daha kötü oluyorum. Benim saçlarım 2-3 yıldır dökülüyordu ama saçlarım canlıydı gürdü ne olduysa bu son 4-5 ayda birden cansızlaştı , minyatürleşmeler oldu uzamadı sürekli dökülmeye başladı. Genetik olduğu için kesin bir çözümünün olmadığı biliyorum fakat daha 21 yaşındayım saç ektirmeyi düşünüyorum ama dökülme devam ettiği için şuanlık ekmezler 25-26 yaşıma kadar minoxil olan saçlarımı çok az kayıpla korursa yeter bana o zamana okulum biter bir düzenim olur hemde yaş biraz daha ilerlediği için daha iyi sağlıklı olur gibi geliyor bana saç ekimi.

Yeni Üye
    Bugün aldım kullanmaya başladım prospektüs de yazan bilgiye göre sabah 5 akşam 5 fıs sıkmalıymışız . Benim ön bölgemde ve şakaklarımda dökülme olduğu için ve saçlarımı usturaya vurdurduğum için bir sağ şakağa 1 sol şakağa 2 de ortaya olmaz üzere sabah akşam 4 fıs sıkmak yeterlidir diye düşünüyorum . İlaç kafamda ne kadar süre beklemeli ne zaman yıkamalıyım onu bilmiyorum tecrübeli kişiler aydınlatırsa sevinirim .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dostum cok ezbere gidiyorsun, Ilk once sakaklarini gorelim bir fotograf at gormeden kimse ne yazarsan yaz yardimci olamaz

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bendede aynı durum dermatolağa gittim , minox bepanten birde bir losyon verdi , minoxu kullanmadım döngü olayı var diye bırakınca çok hızlı dökülüyor birde, adam akıllı dermatoloğa rastlamadım muayne fiyatlarıda yüksek gibi geldi minoxidile gelicne prospektüs e baktığımda yan etki olayı vs bile beni korkutuyor napacağımı bilemiyorum 21 yaşındayım senin gibi önler gidiyor saçlarım kendimi bildim bileli seyrekti

Ben 1 seneyi aşkın sadece minox kullanıyorum.bu döngü yaşadığını söyleyen arkadaşlara Bi sorum olacak. Döngü yaşadığınızı düşündüğünüz zamanlardaki libido durumunuz nedir. Minox kullandığım zamanlarda sadece iki kere yoğun dökülme yaşadım onlarda da çok bariz testo seviyemin yüksek olduğu belliydi. Sizde böyle bişey gözlemlediniz mi