5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Belli bir yastan sonra sac dokulmesi yavaslar veya durur mu?

Belli bir yastan sonra sac dokulmesi yavaslar veya durur mu?

Yasin ilerlemesi ile beraber Dht oranında doğal olarak azalma olduğu hususunu bir yerde okumuştum. Saç ekimi yapan iyi ekimciler de 30 yaş öncesi ekimin çok mantıklı olmadığını söylüyorlar. Bizzat bu işin ülkemizdeki en iyi hekimi olan Koray Erdoğan ile gorusmemde bana bunu ifade etmişti. Sizce de 35 veya sonrası saçı korumak veya dökülme problemi ile ugrasmamak bilimsel mi? Fikirleriniz neler?

bence de yavaşlar ama 30dan önce saçım olmayacaksa 35den sonra olsa ne olur önemli olan 40'a kadar saçlı olmak bence o yüzden bu konu önemsiz geliyo

Kemal sunal 40ından sonra gelecek paranın içine s... deyip hela yaptırmıştı aklıma o geldi.35den sonra olacak saç varsın olmasın

Burda asıl kritik zamanın hangi dönemler olduğunu anlamak. Burada yaşım 35 ve benim için saç hala önemli. Neden öyle dediniz ki

Herkes için önemli Mesela 38 yaşındayım ve halen saçlarımı geri kazanmak için yollar arıyorum. Hazır yaş konusuna değinmişken; yaş ilerledikçe dökülme faktörleri bir miktar değişiyor. Hormonlar kadar sağlıklı saç derisi, sağlıklı mitokondri - atp sentezi, saçlı deride damar oluşumu ve kan dolaşımı, kalsifikasyon... gibi etkenler daha bir önem kazanıyor zannımca. Keşke bu konuları da detaylıca ele alabilsek.