Sonuçlar: Tedavim nasıl gidiyor?

Katılımcı sayısı
18. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • İyi

11 61.11%
  • Kötü

5 27.78%
  • İdare Eder

2 11.11%
Sayfa 1/7 123 ... SonSon
62 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Propecia ve Xpecia Birlikte Kullanım

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Propecia ve Xpecia Birlikte Kullanım

Merhabalar,

Yaklaşık 3 yıldır saç dökülmesi problemi yaşıyorum. Şu an 22 yaşındayım ve 2 aydır tedavime düzenli olarak dikkat ediyorum diyebilirim.

2 aydır düzenli olarak Propecia ve Xpecia kullanıyorum. Xpecia'yı besin desteği olarak başlamıştım, içindeki saw palmetto dht blocker olduğundan propecia ile kullanmak pek mantıklı olmasa da xpecia'yı bırakmaya çalıştığımda kafa derimde kaşıntı, ve dökülmelerin arttığını hemen farkedebiliyorum.

Ayrıca kronik seboreik dermatitim var, haftada 2-3 kez konazol kullanıyorum. ancak seboreikden kurtulamadım. Cildiyenin verdiği kortizonlu losyonlarda saç dökmekten başka bir işe yaramıyor.

1 haftadır selenium sulfide içerikli vichy dercos kullanıyorum. Yorum yapmak için erken ancak, biraz daha hafifledi gibi.

Genetik olarak seyrek saçlıydım zaten, saç kayıpları da işin içerisine girince oldukça kötü bir duruma düştüm. daha öncesinde hairforte sprey kullanmıştım, ancak topikal tedaviler bana uymuyor, seboreik dermatit'i azdırıyor. Ayrıca her sabah/akşam losyon sürmek tam bir işkence haline geliyor.

Sizlerin önerilerinizi de bekliyorum.

Fotoğrafları da ekte paylaşmaya çalışacağım, saçlarım daha koyu renkte olduğunu hissediyorum. Ama pek ilerleme var mı çözemedim. Sizce başka ne yapabilirim? 4-5 seans prp falan mı alsam acaba?
    Kayıplarım tam olarak yerine gelmiyor gibi.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi IMG_20181026_131829.jpg‎   IMG_20190109_192121.jpg‎   IMG_20181208_000339.jpg‎   IMG_20190216_214048.jpg‎  

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu arada kortizolun anti enflamatuar etkisi bende tam tersi saç dökülmesini durdurmada çok iyi gösteriyor bu amaçla kullanıyorum.
    Güncel tedavim:
    Sabah akşam dekort
    Sadece akşam zyrtec
    Haftada 4-5 gün avodart
    Sabah akşam saç masajı
    kabuklu yer fıstığı, kabuklu ceviz ve bitter çikolata
    Sabah akşam 2-3 adet sarımsak
    Haftada 2 dermastamp 1.5mm aradaki günlerde 1mm de bastığım oluyor
    Minoxil'i fiyatının yüksek ve tansiyon ilacı olmasından ötürü bıraktım.

Proscar, Avodart ve Minoxil'le ilgili soru sormayın cevap vermeyeceğim.

Alıntı odtulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada kortizolun anti enflamatuar etkisi bende tam tersi saç dökülmesini durdurmada çok iyi gösteriyor bu amaçla kullanıyorum.
    Evet, bunu biliyorum. Hatta kortizonlar deriyi de inceltiyormuş; istediğimiz bir senaryo aslında. Sitedeki teorilere göre saç döküldükçe deri kalınlaşıyor, kan akışını yavaşlatıyor. Kortizon bu konuda yardımcı olur.

Ancak benim için ketakonazol içeren şampuan kullandığımda bile gün içerisinde daha fazla saçımın döküldüğünü görüyorum. Belki de paranoyadır, bilemiyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam tersine benim kendimde ve forumda çoğu kişide gözlemlediğime göre saçın dökülme süreciyle derinin incelmesi doğru orantılı olarak devam ediyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Yaklaşık 3 yıldır saç dökülmesi problemi yaşıyorum. Şu an 22 yaşındayım ve 2 aydır tedavime düzenli olarak dikkat ediyorum diyebilirim.

2 aydır düzenli olarak Propecia ve Xpecia kullanıyorum. Xpecia'yı besin desteği olarak başlamıştım, içindeki saw palmetto dht blocker olduğundan propecia ile kullanmak pek mantıklı olmasa da xpecia'yı bırakmaya çalıştığımda kafa derimde kaşıntı, ve dökülmelerin arttığını hemen farkedebiliyorum.

Ayrıca kronik seboreik dermatitim var, haftada 2-3 kez konazol kullanıyorum. ancak seboreikden kurtulamadım. Cildiyenin verdiği kortizonlu losyonlarda saç dökmekten başka bir işe yaramıyor.

1 haftadır selenium sulfide içerikli vichy dercos kullanıyorum. Yorum yapmak için erken ancak, biraz daha hafifledi gibi.

Genetik olarak seyrek saçlıydım zaten, saç kayıpları da işin içerisine girince oldukça kötü bir duruma düştüm. daha öncesinde hairforte sprey kullanmıştım, ancak topikal tedaviler bana uymuyor, seboreik dermatit'i azdırıyor. Ayrıca her sabah/akşam losyon sürmek tam bir işkence haline geliyor.

Sizlerin önerilerinizi de bekliyorum.

Fotoğrafları da ekte paylaşmaya çalışacağım, saçlarım daha koyu renkte olduğunu hissediyorum. Ama pek ilerleme var mı çözemedim. Sizce başka ne yapabilirim? 4-5 seans prp falan mı alsam acaba?
    Kayıplarım tam olarak yerine gelmiyor gibi.
    Dostum sana cozumu soyliyeyim, benim de dokulmem ayni bu sorunlarla baslamisti. Seboreik dermatitin en iyi sampuani suan kullandigin Selenyum sulfat etksine sahip sampuandir bu dogru fakat surda yanlisin var. Selenyum cok guclu bir maddedir sac derisini kaziyici etkisi vardir sen bu tedaviye + kortizon icerikli sampuan eklersen bu sefer sac kurumasi problemi baslar. Senin seboreik dermatitin yok oyle saniyorsun. Ben de seboreik var diyerek 12 tane profesyonel sampuan degistirdim ta ki sac dokulmem oldugunu anlayana kadar. Vichy'nin inflamasyon etkili karsi hassas sac derisine ozel mavi bir sampuani var ilk once onu aliyorsun sacini her gun onunla yikayip, ketakonazol icerikli bir sampuani haftada en fazla 2 defa kullaniyorsun. Bak gor o kasintidan eser kalmayacak ilk once kasintiyi yok etmen lazim sonra sac dokulmesine yogunlasicaksin. Proscari birakip Xpecia + Miracle Losyon ile devam ediceksin. Sac dokulmen azalicagina eminim. Ama ilk once o inflamasyonu azaltman lazim

Alıntı Kaypea Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum sana cozumu soyliyeyim, benim de dokulmem ayni bu sorunlarla baslamisti. Seboreik dermatitin en iyi sampuani suan kullandigin Selenyum sulfat etksine sahip sampuandir bu dogru fakat surda yanlisin var. Selenyum cok guclu bir maddedir sac derisini kaziyici etkisi vardir sen bu tedaviye + kortizon icerikli sampuan eklersen bu sefer sac kurumasi problemi baslar. Senin seboreik dermatitin yok oyle saniyorsun. Ben de seboreik var diyerek 12 tane profesyonel sampuan degistirdim ta ki sac dokulmem oldugunu anlayana kadar. Vichy'nin inflamasyon etkili karsi hassas sac derisine ozel mavi bir sampuani var ilk once onu aliyorsun sacini her gun onunla yikayip, ketakonazol icerikli bir sampuani haftada en fazla 2 defa kullaniyorsun. Bak gor o kasintidan eser kalmayacak ilk once kasintiyi yok etmen lazim sonra sac dokulmesine yogunlasicaksin. Proscari birakip Xpecia + Miracle Losyon ile devam ediceksin. Sac dokulmen azalicagina eminim. Ama ilk once o inflamasyonu azaltman lazim
    Hocam inflamasyon karşıtı dediğiniz şampuan bu mu? https://www.hepsiburada.com/vichy-de...-SGRCT40006155

Hemen sipariş edeyim.

Ancak finansı en az 6 ay daha kullanmak istiyorum. Hatta fazladan 2 paket bile aldım bile, bırakmamak için.

Daha önce hairforte sprey denemiştim, çok kaşıntı ve döküntü yapmıştı, cildiye o sırada seboreik teşhisi koydu. Gün içerisinde elimi saçıma attığımda da yuvarlak sarı kalıntılar geliyor elime.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Tamam aynisi benim sac dokulme baslangicim kafayi yemistim ulan neden sari kalintilar geliyor kum tanesi gibi diyerek 12 tane sampuan degistirdim fiyatlari 100 -200 tl arasiydi. 3 farkli uzman dermotologa gittim. Bak ben sana cozumu soyledim, hemen onlem anlamalisin, internetten siparis etme cunku bu eski versiyonu yenisini cikardilar jel kivaminda formu cok guzel. SLS paraben icermiyor. Onunla gunluk yikamaya basla, proscar kullanali kac gun oldu durumun nasil?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dostum benden 1 yas buyuksun ama birebir aynisini bende yasadim. Senin seboreik dermatitin yok. Senin sac koklerinde protein birikmesi var bunlar kum tanesi gibidir. Saci yikadiktan 5 saat sonra tekrar cikarlar nedeni hormon dongosudur. Ergenliginin bitmesiyle testoteron bolunerek DHT donusur ve sac folikullerinin buna yatkiligi var ise duyarliysa direk minyatur olmaya baslar uykuya dalarlar. Ayni zaman da cildin olgunlasmaya, sesin kalinlasmaya, gogus killarin artmaya, sakallarin incelmeye ve artmaya baslar bunlar ergenlik sonrasi cogu erkekte bir kismi gorulur.

Merhabalar,

Tedavi ile ilgili güncelleme geçmek istedim.

7. ayı bitirmek üzereyim.

İlk fotoğraf tedaviye başlamadan önce çekildi. 2. ve 3. fotoğraflar bugün çekildi. Saçlarımı tedaviye başlamadan önce 4.5 numaraya kısaltmıştım. Bugün de aynı şekilde kısaltıp, aynı lokasyonda aynı ışıkla çekmeye gayret gösterdim. Sizce ilerleme var mı? Bana bir miktar gelişim göstermiş gibi geldi.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_20181020_230635.jpg
Görüntüleme: 167
Büyüklüğü:  672.0 KB (Kilobyte)
ID:	4630Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_20190726_203003.jpg
Görüntüleme: 134
Büyüklüğü:  265.9 KB (Kilobyte)
ID:	4629Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_20190726_203222.jpg
Görüntüleme: 161
Büyüklüğü:  577.0 KB (Kilobyte)
ID:	4628

Ancak bu aralar vertexde seyrelmeler biraz daha belirgin olmaya başladı. Fotoğraflayınca pek belli olmuyor. Acaba şok dökülme olup yenileri mi çıkıcak diye bekliyorum. Çünkü scalp'ta bir miktar gelişme olduğu fotoğraflardan belli oluyor.

Vertex için ne yapmalıyım? Tedaviye aynen devam mı etmeliyim? Yoksa başka alternatifler de mi eklemeliyim?

Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Tedavi ile ilgili güncelleme geçmek istedim.

7. ayı bitirmek üzereyim.

İlk fotoğraf tedaviye başlamadan önce çekildi. 2. ve 3. fotoğraflar bugün çekildi. Saçlarımı tedaviye başlamadan önce 4.5 numaraya kısaltmıştım. Bugün de aynı şekilde kısaltıp, aynı lokasyonda aynı ışıkla çekmeye gayret gösterdim. Sizce ilerleme var mı? Bana bir miktar gelişim göstermiş gibi geldi.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_20181020_230635.jpg
Görüntüleme: 167
Büyüklüğü:  672.0 KB (Kilobyte)
ID:	4630Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_20190726_203003.jpg
Görüntüleme: 134
Büyüklüğü:  265.9 KB (Kilobyte)
ID:	4629Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_20190726_203222.jpg
Görüntüleme: 161
Büyüklüğü:  577.0 KB (Kilobyte)
ID:	4628

Ancak bu aralar vertexde seyrelmeler biraz daha belirgin olmaya başladı. Fotoğraflayınca pek belli olmuyor. Acaba şok dökülme olup yenileri mi çıkıcak diye bekliyorum. Çünkü scalp'ta bir miktar gelişme olduğu fotoğraflardan belli oluyor.

Vertex için ne yapmalıyım? Tedaviye aynen devam mı etmeliyim? Yoksa başka alternatifler de mi eklemeliyim?
    Olaya bir de şurdan bak.Kesinlikle ilerleme var ama hadi diyelim ki ilerleme yok.Geriye gitmemesi bile mucize kötüye gitmediğin iyi olmuş.Senin adına sevindim

Sayfa 1/7 123 ... SonSon