Sonuçlar: Tedavim nasıl gidiyor?

Katılımcı sayısı
18. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • İyi

11 61.11%
  • Kötü

5 27.78%
  • İdare Eder

2 11.11%
Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
62 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Propecia ve Xpecia Birlikte Kullanım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı 19Yearso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her önümüze gelenin yaptığı şeyleri ölçüp tartacakmıyız ?
    Sanki çok ahım şahım bir durum işlemiş gibi tepkiler verilmesini gülerek okuyorum buradan.
    Tabi herkes kendi için ne istiyorsa yapabilir, o onun bileceği iş. Ama bana sorarsanız yapılanları tartmak, gerekiyorsa eleştirmek bu forumdakilerin borcudur. Ki zaten fotosunu atıp yorum isteyen kişi de bunu kabullenerek paylaşım yapmalı.

Ahım şahım birşey yapılmışcasına tepki verme meselesine gelirsek, muhtemelen daha ergenliğini tamamlamamış, hele ki forumda bahsi geçen, daha güvenli etkenleri bile denemeden, finas gibi riskli bir etkeni kullanmaya başlamak, kusura bakmayın ama saçmalıktır. Haa üç beş ay farklı yollar denersin, olmuyorsa öyle risk alırsın (o da belki). Şahsi düşüncem bu şekilde. Haa niye böyle tepki veriyorum? Çünkü farklı insanlar foruma yeni gelip hiç birşey araştırmamışlen böyle bir posta denk gelip finas a, dutasa bulaşmasınlar diye.

Son olarak tekrar edeyim, bünye herkesin kendi bünyesi, isteyen istediğini denemmekte özgür.

Yeni Üye
    folixir nasıl hocam hangisini önerirsiniz

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açıkcası bana da güvenilir gelmiyor ama bıraktığımda scalp'da kaşıntı ve seboreik dermatit hemen boy göstermeye başlıyor. Bence bana iyi geliyor en azından vitamin desteği olarak. Çinko,keratin ve biotin içeriyor.

Günde 1 tablete düşürdüm zaten. Sabah xpecia akşam finas alıyorum.

An itibari ile kullanmaya başlayalı 16 ay oldu.
    Bu süreçte propecia'yı bırakıp proscar 1/4'e geçeli çok oldu tabiki. Sanırım ilk 3 ay falan propecia kullanıp sonra pahalı gelmesi sebebiyle bu yönteme geçtim.

Süreç içerisinde farklı kozmetik ürünlerinin saç losyonlarını (loreal denser & yves rocher anti chute serum, eczaneden alınan bepanthen-evigen-bemix 3lüsü çeşitli şampuanlar) vs bir çok yöntem denedim.

Güncel fotoğrafları aşağıda paylaşıyorum. Saçın ön ve arkadan görünüşlerini hiç çekmediğimi farkettim. Onları da artık çekeceğim. (Yüzümü bilerek blurladım.)
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi IMG_20200112_191758.jpg‎   IMG_20200126_202712.jpg‎   IMG_20200502_024817.jpg‎   IMG_20200126_202517.jpg‎  

fotoğraflarına baktım gelişim çok net görünüyor bende yeni başladım proscara bir sorum olacak ilk kullanmaya başadığın zamanlar dökülmede artış gözlemledin mi?

Açıkcası ilk ay bir miktar dökülmede artış oldu diyebilirim. Sonrasında kullanmadan önceki dökülme oranına geri döndü. Günlük gözlemlerime göre tahminen 60-80 tel arası dökülme yaşıyorum. Normal sınırlarda olduğunu düşünüyorum

Yorum bekliyorum tedavime ekstra birşey daha ekleme kararı aldım. Ne ekleyebilirim sizce?

Son 1.5 - 2 aylık ilerleme.

Yeni Üye
    Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorum bekliyorum tedavime ekstra birşey daha ekleme kararı aldım. Ne ekleyebilirim sizce?
    Saç yoğunluğun inanılmaz iyi. daha ne gibi şeyler eklemek istiyorsun ki? herhangi bir yan etki görmedikten sonra tedavine devam et bence
    * Minoxil (sabah akşam 5 er fıs)
    * Q10 Koenzim ( her gün bir kapsül )
    * Dermaroller ( 0.50mm iki günde bir )
    * D Vitamini ( her gün )
    * Omega 3 ( her sabah 1 tane )
    * Biotin ( her gün 10.000 mcg )

Fotoğraf silnmiş. Mesajı editleyemiyorum. Tekrar paylaşıyorum.
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  ilerleme.png
Görüntüleme: 75
Büyüklüğü:  797.5 KB (Kilobyte)
ID:	4789Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  ilerleme.png
Görüntüleme: 75
Büyüklüğü:  797.5 KB (Kilobyte)
ID:	4789

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon