Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 20 yaşındaki dökülmem

Yeni Üye

20 yaşındaki dökülmem

20 yaşında saçlarım dökülüyor inceleşti iyice ve seyrekleşti elimi attıgımda 2 3 tel geliyo ve sol şakak açılmaya başladı genetik yatkınlık olarak babam kel degil amcam kel nasıl bir tedavi önerirsiniz

Proscar(Finasterid)
    Biotin 5MG
    Alopexy sprey
    Bu ürünleri kullansam dökülmem durur mu sizce

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dostum proscar + dermoroller + ketoral sampuan ile fayda alirsin ama proscar kullanmaya basladin diyelim 3. ay da kendinde olumsuz bir degisim gordun konusurken dusunerek konusuyorsun, depresyona girmeye baslayip karaciger de yaglanman oluyor bunun ustesinden nasil geliceksin? Ilk bu sorunun cevabini ver kendine ondan sonra basla

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende 20 yaşındayım benimde dökülüyor çok araştırıyorum aynı durumdayız dostum , bir dermatalok hap önermedi , yan etkileri sıkıntı bende hap kullanmamaya karar verdim biyotin ve losyon kullanıyorum losyon kalınlaştırdı dökülmeyi yavaşlatıyor mu anlamadım ama iyi geldi saçıma doktor minoxidil yazdı onuda kullanmadım kıllanıyor diyor biri biri diyor kalp ritmi bozar ama sanırım devam edicem losyon + minoxidil + biyotin ile ama emin değilim , bence hap kullanma onun dışında diğerlerini bir dene , yada hap ıdene yan etki olursa bırak

Yeni Üye
    Kardeşim minoxil kullanma derim onu kullandığın sürece çıkan saçlar kalıcak kafanda bıraktıgın an dökülücek ben kısa süreli kullandım onu baş ağrısından başka yan etkisi olmadı

Bu söylediğiniz her losyon için geçerli, bırakıldığı durumda saç dökülür. Ben de minox kullandım çok iyi seviyelere getirdi bıraktıktan sonra zamanla kaybettim. Ayrıca bırakmamın sebebi göğüs ağrısı yapıyordu internette de bir kaç hastalık yaptığına dair yorum gördüm korkudan bırakmıştım ki senelerce minox kullanan kişiler var.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Başka ne yaptın , ikimizinde genetik dökülmesi var , bence de sen hap kullanma yan etkisi büyük ama çözüm bulalım ben fcbook da birlierini görüyorum kelliği durduruduğunu idda eden çok ilaç var ama palavra gibi geldi bilemedim ,bize kuvvetli bir losyon lazım güçlendirse 30-40 a kadar idare etse cüzi birşey kullansak iyi olur çözüm ne hiç bilemiyorum ya

Yeni Üye
    Kardeşim valla haptan vazgeçtim yan etkileri gözümü korkuttu açıkcası genetik dökülmelerde dht hormonunu baskılamak gerekiyor buda ancak ilaç ve spreylerle mevcut yalnız dediğim gibi ömürlük kullanmak lazım oda dünyanın parasına denk geliyor benim tamamen dökülsün protez düşünüyorum sende bi bak derim videolara

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bro bende protez düşünüyorum , hap felan iyi iş bu forumda yabancı çocuk paylaşmışlardı hap minoxil vs kullanıp 19 yaşında başlamış şuan 27 çok iyi etki alan çocuk gördüm ama yan etkisi olursa sıkıntı sağliki açıdan buna değmez , bende protez düşünüyorum birçok ünlüde protezmiş en güzeli , ektirsen kadayıf gibi seyrek oluyor yada oda dökülebiliyor protezde kafa raad benim çok hızlı seyreliyor protezi araştırdın mı neresi iyi vs ? Belki şimdilik losyonla 1-2 yıl devam ederimde benim saç 1-2 yıl anca dayanır

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Protez ile yaşamak kadar rezil bir durum yoktur. Her hafta kafanın traşlanması bantların yenilenmesi gerekir. Protezlerin ömrü azdır 2 yıl gibi bir sürede bile tamamen yıpranıp kullanılamaz hale gelebilir. Kafanızda sürekli yapıştırıcı ve bantlar olacak kafa deriniz için ne kadar sağlıklı. Protez kullandığında her zaman ulan ya kafamdan çıkarsa ? düşüncesi olacak. Denize gireceksin ya bant sudan etkilenip protez kafamdan çıkarsa diye düşüneceksin.Kelken birden saçların uzamış olacak ve çok sık olacak protez olup olmadığını soracaklar. Hava ısındığında doğal olmayan yapay bir kıl kütlesi kafanda duracak terlemeyi düşünsene gerçek saçın olmadığı için saç kökleri terler gözeneklerden nasıl çıkacak gibi gibi birçok sorun var ve en kötüsü de şu Artık bu rezilliği çekmek istemiyorum! diyeceksin ama çıkarmaya cesaretin olmayacak çünkü birden kel olacaksın ve insanlar senin saçlı haline alışmış olacak bunu göze alıp bırakamayacaksın ya da sürekli ikilemde kalacaksın. Aklı başında biri protez kullanmaz. Kullananlar ise medya önünde olan kişiler kelliği göze alamayacak kişiler çünkü onlar parasını görüntüsüyle kazanıyor. Eğer tedaviye başlayamıyorsan en azından paranı biriktir ayda kenara 90 lira atsan yılda en az 1000 lira yapar. 3-4 sene içinde artık dökülen dökülmüş kalan kalmış durumuna geldiğinde kenarda 3-4 bin lira para birikmiş olacak al bankaya koy faizini de alırsın daha sonra üzerine 2 bin 3 bin eklersin 6-7 bin liraya ekim yaptırırsın. Belki de o zamana kadar daha da etkili iyi yöntemler çıkacak.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Proteze hiç girmeyin. Ben kullandım siz aynı cendereye girmeyin. Kel gezin daha iyi. Çok net.

Sayfa 1/2 12 SonSon