Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 19 yaşında saç kaybı (fotografli)

Yeni Üye

19 yaşında saç kaybı (fotografli)

Arkadaşlar lütfen yardımcı olun ne yapacağımı bilmiyorum ben artık. 6-7 ay içerisinde bu kadar kayıp normal mi bu yaşta anlam veremiyorum. Eskiden yaşıtlarımdan küçük gözükürken şimdi 19 olduğuma inandıramıyorum nerdeyse kimseyi. Saçımı 6-7 ay öncesine döndürüp korumanın bir yolu yok mudur? Miracle abiye ulaşmaya çalıştım ama ulaşamadım.

7 ay önceki hali:
    https://i.hizliresim.com/0Rpdm9.png

Şimdiki hal:
    https://i.hizliresim.com/7a6YWN.jpg
    https://i.hizliresim.com/qdG3Qd.jpg
    Oral finasterid başlamayı düşünüyorum bu kadar kısa zaman içerisinde bu dökülme ve kalite kaybı normal mıdır?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Aga gibi duruyor hocam dürüst olmak gerekirse önlem almazsanız en geç 3-4 yıl içinde çok ciddi kayıp yaşarsınız. Şunu unutmayın oral finasterid yarar sağlasa da sadece onu kullanarak dökülmeyi yenemezsiniz. Bütün hayatınızı buna göre adapte ettmeniz gerekiyor.
    Güncel tedavim:
    Sabah akşam dekort
    Sadece akşam zyrtec
    Haftada 4-5 gün avodart
    Sabah akşam saç masajı
    kabuklu yer fıstığı, kabuklu ceviz ve bitter çikolata
    Sabah akşam 2-3 adet sarımsak
    Haftada 2 dermastamp 1.5mm aradaki günlerde 1mm de bastığım oluyor
    Minoxil'i fiyatının yüksek ve tansiyon ilacı olmasından ötürü bıraktım.

Proscar, Avodart ve Minoxil'le ilgili soru sormayın cevap vermeyeceğim.

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    agresif dökülmede böyle oluyor malesef.

Yeni Üye
    Şuan sadece minoxil kullanıyorum ama en yakın zamanda bir doktora gidip gerekli testleri yaptırıp uygunsa finasteride başlayacağım. Bunun yanında spor yapıyorum zaten uykuyu düzene sokup belirli yiyecekleri listeme ekleyeceğim. Sizin başka tavsiyeleriniz var mıdır acaba?

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dökülme agresif çok belli.dostum günde 2 defa seti kullanmalısın.bide masaj yap saç derine.derinin sertleşmesine izin verme hergün 5-10 dk masaj yap

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dostum 21 yasindayim, 7 yil onceki halinden daha uzun saclarim vardi sana benzer bir halim var. Ona ragmen oral hap kullanmiyorum. Karaciger de yaglanma basladi diyelim, konusmakta zorluk, algilama gucu gibi sorunlarin olursa ustesinden nasil geliceksin? Ama bir yandan da saclarin cok saglikli bir bicimde uzuyor birakirsan saclarini kaybediceksin ama yanetkilerinin gecip gecmeyecegi mechul. Ilk once bunun kararini ver

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Saka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan sadece minoxil kullanıyorum ama en yakın zamanda bir doktora gidip gerekli testleri yaptırıp uygunsa finasteride başlayacağım. Bunun yanında spor yapıyorum zaten uykuyu düzene sokup belirli yiyecekleri listeme ekleyeceğim. Sizin başka tavsiyeleriniz var mıdır acaba?
    Doktora gitmeni önermem çözüm sunmadığı gibi umudunu da sömürecektir.
    Güncel tedavim:
    Sabah akşam dekort
    Sadece akşam zyrtec
    Haftada 4-5 gün avodart
    Sabah akşam saç masajı
    kabuklu yer fıstığı, kabuklu ceviz ve bitter çikolata
    Sabah akşam 2-3 adet sarımsak
    Haftada 2 dermastamp 1.5mm aradaki günlerde 1mm de bastığım oluyor
    Minoxil'i fiyatının yüksek ve tansiyon ilacı olmasından ötürü bıraktım.

Proscar, Avodart ve Minoxil'le ilgili soru sormayın cevap vermeyeceğim.

Yeni Üye
    Aslında sadece şakaklarda açılma var saçlarım genetik olarak ince telli ve yoğun ışık altında çekildiği için fotoğrafta daha da kötü bir hal almış. Şakaklarimda yoğun tüyler var daha kellik alanları oluşmadı saçta da bir kalite kaybı var genel olarak ama bir sakatlık sürecim oldu beslenmem şu aralar 0 diyebilirim günde bir öğün belki. Amacım sadece saçlarımın kalitesini arttırıp en azından 3-5 sene korumak ve bir süredir finasteridi araştırıyorum denemeyi düşünüyorum. Onun dışında hiçbir ilaç kullanmama rağmen cinsel isteğim ergenlikten bu yana üst düzeylerde diyebilirim. Saçlarım bu halde kalsa bile memnunum şuan sadece ilerlemesini istemiyorum daha fazla ki bu sene üniversiteye başlayacağım.

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Saka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında sadece şakaklarda açılma var saçlarım genetik olarak ince telli ve yoğun ışık altında çekildiği için fotoğrafta daha da kötü bir hal almış. Şakaklarimda yoğun tüyler var daha kellik alanları oluşmadı saçta da bir kalite kaybı var genel olarak ama bir sakatlık sürecim oldu beslenmem şu aralar 0 diyebilirim günde bir öğün belki. Amacım sadece saçlarımın kalitesini arttırıp en azından 3-5 sene korumak ve bir süredir finasteridi araştırıyorum denemeyi düşünüyorum. Onun dışında hiçbir ilaç kullanmama rağmen cinsel isteğim ergenlikten bu yana üst düzeylerde diyebilirim. Saçlarım bu halde kalsa bile memnunum şuan sadece ilerlemesini istemiyorum daha fazla ki bu sene üniversiteye başlayacağım.
    beslenme ile bu duruma gelmez kendin de bahsediyorsun tüyler var. yani saç kaliten düşmüş bir sonraki aşamada artık o tüyler de olmayacak tamamen kelleşecek. Çok net anlaşııyorki saçlar sinyali vermiş tedaviye başlamazsan kalıcı olarak gitmeye başlayacak. Ben de geçen yıl senin durumundaydım diyordum ki ya saçlarım böyle kalsa da yeter uzun tutunca saçı fena durmuyor diye çay pekmez çekirdek masaj ıvır zıvır doğal yollar diye diye o bana yeter dediklerimi de kaybettim. Eğer gerçek bir tedaviye başlamazsan emin ol şuanki saçlarını bile 1 yıl sonra arayacaksın. Fotoğraflardan çok rahat anlaşılıyor

Yeni Üye
    Tedaviye başlamayacagım demiyorum zaten bundan sonra öyle bir ihtimali de göze alamam. Genetik olduğu kesin sadece ben tedavi uygularken de ilerlemesinden korkuyorum. Tedavinin yanında bana destek olacak besinleri vb. hayatıma sokacağımı belirttim. Bu konuda da önerilerinize ihtiyacım var.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler