9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Yaş 20 Saç dökülmesi (RESİMLİ)

Yeni Üye

Yaş 20 Saç dökülmesi (RESİMLİ)

Hepinize iyi günler diliyorum.
    20 yaşındayım saç seyrelmesi problemim var. Şakaklar ve verteks için koruma amaçlı fikir ve önerilerinize açığım. Resimleri ekliyorum. Hepsi günceldir.

Yeni Üye
    Konu günceldir.

Yeni Üye Mkd35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saclarinin durumu gayet iyi.Minoxil den uzak dur yaklasma bile.Miracle losyon kullanabilirsin forumda mevcut konusu.Biotin kullan bence sacinin gucsuzlesmesini engelleyebilirsin.Ailende kel veya agresif dokulmesi varmi yani genetik olabilirmi? Ayrica kan testi yaptir belki bir eksikligin vardir.Genetik oldugunu dusunmuyorsan mutlaka doktora gitmelisin ki nedenini ogrenip ona gore tedavi uygulayabilirsin.Genetikse eger forumda bir suru tedavi var sana uygun aklina yatani secip uygulayabilirsin. 👍

Yaşına ve kuvvetle muhtemel öğrenci olduğun için bütçeye uygun olan tedavi miracle. Iyı bir sampuanla da takviye et

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Mkd35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saclarinin durumu gayet iyi.Minoxil den uzak dur yaklasma bile.Miracle losyon kullanabilirsin forumda mevcut konusu.Biotin kullan bence sacinin gucsuzlesmesini engelleyebilirsin.Ailende kel veya agresif dokulmesi varmi yani genetik olabilirmi? Ayrica kan testi yaptir belki bir eksikligin vardir.Genetik oldugunu dusunmuyorsan mutlaka doktora gitmelisin ki nedenini ogrenip ona gore tedavi uygulayabilirsin.Genetikse eger forumda bir suru tedavi var sana uygun aklina yatani secip uygulayabilirsin. ��
    Minioxil uzak dur diyorsunuz fakat kendiniz kullaniyorsunuz

Yeni Üye
    Yer
    Samsun
    fotoları neden göremiyorum ki ben i. exproler eski ve yeni sürümden girmeyi denedim yine foto yok yine yok

Dökülme yoksa gözlemlemeye devam et bir şey kullanma bence. İyi gözüküyor saçlarının arkası kısa olduğu için açık gözükmüş fotoğraflarda. Tepeni kontrol et düzenli daha fazla bir açılma olursa tedaviye başla. Ancak dökülmen varsa hemen kendine uygun bir tedavi belirleyip uygula.

Yeni Üye
    Hocam iki dayım var ikisinde de dökülme yok, babamın ise tepe kapalı şakakları açık ve saçları hafif seyrek, ben babama her ölçüde benziyorum gören herkes babama kardeşin mi diyor falan, sakallar da aynı ikimiz de köseyiz. saç tipimiz de birbirine benziyor umarım onunki gibi kalır.

Saçlarındaki dökülmenin genetik olmadığını düşünüyorum. Tepe noktasından dökülme olmuş ancak kenarlarda da dökülme mevcut. Kan değerlerine baktır, Biotin düşük çıkabilir. Öyleyse doktor muhtemelen her kış kullanmanı önerebilir bir kutu. Biotin etki gösterene kadar losyon da rica et. O da takviye olur.