10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kellik tedavisi hakkında fikir

Yeni Üye

Kellik tedavisi hakkında fikir

Öylesine aklıma gelen bir fikirdir ciddiye almayın Hani ben olan yerde kıl kalın ve hızlı çıkar ya bundaki faktörleri saç köklerine uyarlasalar kelliğe çözüm olabilir mi acaba

kelliğe önümüzdeki 20 30 yıl içinde çözüm bulunulacağına inanmıyorum en etkili tedaviler şuankiler olur bence değişen bişey olmaz

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yumuşak doku
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    20-30 yıl içinde yaşlanmayı %50 yavaşlatacaklar sen kelliğin tedavisinin bulunmayacağını iddaa ediyorsun
    Haftada 7 gün proscar 1/5 (03.09.2018)
    Günlük Yeşil,Ihlamur çay vs.

nasa01 hocam benim babam şuan 50 yaşında 10 yıl önce 40 yaşındayken nw3 seviyesindeydi ve 10 yıla bulurlar çözümü diyip kendini avuturdu daha kelliğe etki eden hormonların tamamını bulamamışken tıp 20 30 yıl içinde kesin çözüm bulunacağına inanmıyorum.anneden gelen x kromozomundan geliyor diyorlar anne tarafımda 7 düvel kel değil fırça gibi saçlılar anca saç ekimi işi daha kaliteli hale gelir diye düşünüyorum bakalım yaşayıp göreceğiz benim ki sadece düşünce

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki annenin babasının tarafı ?

dedenin annesi kardeşleri dayısı gibi.

kadın genleri xx bu durumda anne tarafına baktığında annenin babasından yani dedenden de geçmiş olabilir nenenden de.
    ben kesinlikle x'ten geldiğini düşünüyorum gözlemlerime göre.

Benim düşüncem bu işin çözümü yine ekim ile olacak. Ekim neden pek başarılı değil tutmadığı için mi ? ya da farklı bir durum mu ? hayır tek sorun yeterli greft olmayışı. Bir greftten yüzlerce binlerce saç kökü üretilip ekileceğini düşünüyorum böylece greft sorunu ortadan kalkıp sık bir ekim olacak. belki de ekim değil de deri altına enjekte edilecek bence tek çözüm bu diğer şekilde hergün kullanılması gereken şeyler çıkacaktır onların benim gözümde şimdiki tedavilerden farklı olmaz. dediğim gibi tek çözüm 1 kökten yüzlerce kök elde edip ekilmesi yada skalpe enjekte edilmesi

bahtsiz kardeşim zaten anne tarafımda 7 düvel kel değil dedemin saçları benden fazla anneannemin 2 erkek kardeşi varmış 2sinin saçıda benim şuan ki halim gibiymiş 60 70 yaşlarındayken yani bu olayın x kromozomuyla alakası varsa benim kel olma şansım %0'dır.6 tane dayım var 6sıda saç dökülme sorunu yaşamamış sadece şakaklarında 1 2 cm gerileme var o da her erkekte var yani benim saçım ya böyle kalıcak ya da babam gibi olacak ki ben döküleceğine inanmaya başladım.4 amcam var 4'ü de kel değil şakakları yine 1 2 cm gerilemiş ama ne tepe ne ön bi sıkıntıları yok sadece babam ve babamın babasının saçları dökülmüş ailede. babamın 4 dayısı var 4'ü de kel değil yok yani sadece x kromozomuyla alakası olduğuna kimse inandıramaz beni...

Alıntı bahtsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim düşüncem bu işin çözümü yine ekim ile olacak. Ekim neden pek başarılı değil tutmadığı için mi ? ya da farklı bir durum mu ? hayır tek sorun yeterli greft olmayışı. Bir greftten yüzlerce binlerce saç kökü üretilip ekileceğini düşünüyorum böylece greft sorunu ortadan kalkıp sık bir ekim olacak. belki de ekim değil de deri altına enjekte edilecek bence tek çözüm bu diğer şekilde hergün kullanılması gereken şeyler çıkacaktır onların benim gözümde şimdiki tedavilerden farklı olmaz. dediğim gibi tek çözüm 1 kökten yüzlerce kök elde edip ekilmesi yada skalpe enjekte edilmesi
    Kısa ve orta vadede haklı olabilirsin ama uzun vadede buna ihtiyaç kalmayacak. 25- 30 sene içinde gen onarımı tedavileri kullanılmaya başlar. Çok fazla aşama kaydedildi bu konuda. Tedavi her nasıl olursa olsun kırılma şeklinde olacaktır. Bir gün uyandığımızda denilecek ki tedavi bulundu. Ben de buna inanıyorum.

25 30 seneye ben dede oluyorum hocam çözümü ben dede olmadan bulsunlar da bana yeter