Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

Konu: SORU (Herkes Mutlaka Fikrini Yazsın)

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kafadaki saç azaldıkça yağlanma artar benim fikrim yağlanmadan dolayı şekil değişiyor

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şahsen bu işin kesin çözümünün klonlama olacağını düşünmüyorum lakin asıl sorunlar dokuda ortaya çıkıyor, bu işi çözdük denilebilmesi için dokudaki metabolik aktiviteleri düzgün bir seviyeye getirmek şart. hepimiz bu sorunun birçok yok izlediğini bilmekteyiz yani tekdüze bir anlayışla bu sorunda hep bir yerde sorun yaşanılabilir özellikle kronik vakalarda tek tedaviye boyun bağlamak istenilen sonuçları vermeyecektir. yeni bif tez yayınlandı denetimlerden geçti ve bu forumda konuşulanların çoğuyla benzerlik gösteriyor, bu da bize asıl sorunun androjenik olmadığını gösteriyor ki neredeyse tüm araştırmacılar bunda ortak bir karar kılmış vaziyette. ayrıca bu sorunun genel olarak sağlıklı bir süreç olduğunu da söylemek gerekiyor lakin tedavi uygulayan ve bu sorunu aşmaya çalışan herkesin sağlığına dikkat etmesi gerekiyor. erken vakalarda masaj gibi bir uygulama istenen etkiyi gösterirken kronik bir vaka tekdüze bir tedaviyle istediği sonucu alamayabiliyor. bundan ötürü kanıtlanmış deneyimlenmiş sağlıklı yan etkisiz tedavi ve uygulamalardan şaşmamanızı temenni ediyorum.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Bu konudaki benim görüşlerim şu şekilde bende bir arayış içindeyim fakat bir türlü toparlayamadım.

Bir çok sebep olduğunu düşünüyorum.Ama bunları tetikleyen bir sebep olmalı.

-Deri incelmesi
    -Fibrosis
    -Kafa tası büyümesi
    -Kafa derisindeki inflamasyon
    -Kan akışı yetersizliği
    -Kalsiyum birikmesi (kalsifikasyon)
    -Hyaluronik asit üretiminin zayıflaması
    -DHT üretiminin artması

1.Deri incelmesi-fibrosis
    Deri muhtemelen inflamasyon'a tepki gösteriyor yada kafatası büyümesi nedeni ile inceliyor.

2.İnflamasyon

Deriye yeteri kadar kan ulaşmadığı ve beslenemediği için inflamasyon oluşuyor olabilir.

3.Kalsifikasyon

Kalsiyum alımı yüksek ve kalsiyumu kemiklere taşıyacak vitamin ve minerallerin alımının zayıf olmasından dolayı birikme yaşanıyor.

4.Kan akışı yetersizliği

Kalsifikasyon ve deri incelmesi ile kan akışı zayıflıyor ve saç kökleri yeterince beslenemiyor.

5.Hyaluronik asit

Vücutta yaş ilerledikçe hyaluronik asit üretimi yavaşlıyor.Bu nedenle deri elastikiyetini kaybediyor.Dokular ölüyor ve sertleşiyor.Buda yine kan akışı yetersizliği vb sorunlara yol açıyor.

6.DHT üretimi artışı.

Saçlarda deri inceldikçe ve kan akışı zayıfladıkça scalptaki oksijen miktarı düşüyor.Testesteron oksijen miktarının düşmesi ile daha fazla DHT formuna dönüşüyor.

Yani benim çıkarımım burda ;saçların yaşayabileceği deri formunu kaybetmesinden kaynaklı dökülüyor olması.Şakaklarıma elimi vurduğumda incecik ve sertti.Masaja başladım.yumuşadı.Fakat derinin elastikiyet kazanması ve canlı dokunun dahada artması gerekli.Saçların yaşayabileceği form oluştuğu taktirde saçlar kendi büyüme düzeninde rahatlıkla büyüyecek ve çıkacaktır diye düşünüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şahsen bu işin kesin çözümünün klonlama olacağını düşünmüyorum lakin asıl sorunlar dokuda ortaya çıkıyor, bu işi çözdük denilebilmesi için dokudaki metabolik aktiviteleri düzgün bir seviyeye getirmek şart. hepimiz bu sorunun birçok yok izlediğini bilmekteyiz yani tekdüze bir anlayışla bu sorunda hep bir yerde sorun yaşanılabilir özellikle kronik vakalarda tek tedaviye boyun bağlamak istenilen sonuçları vermeyecektir. yeni bif tez yayınlandı denetimlerden geçti ve bu forumda konuşulanların çoğuyla benzerlik gösteriyor, bu da bize asıl sorunun androjenik olmadığını gösteriyor ki neredeyse tüm araştırmacılar bunda ortak bir karar kılmış vaziyette. ayrıca bu sorunun genel olarak sağlıklı bir süreç olduğunu da söylemek gerekiyor lakin tedavi uygulayan ve bu sorunu aşmaya çalışan herkesin sağlığına dikkat etmesi gerekiyor. erken vakalarda masaj gibi bir uygulama istenen etkiyi gösterirken kronik bir vaka tekdüze bir tedaviyle istediği sonucu alamayabiliyor. bundan ötürü kanıtlanmış deneyimlenmiş sağlıklı yan etkisiz tedavi ve uygulamalardan şaşmamanızı temenni ediyorum.
    Benim sadece saç da değil alin kisminda da inflamasyonum var. Her aksam nizoral %2 kremi surup azaltabilir miyim?

Sayfa 2/2 İlkİlk 12