8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: 2 aylık minoxil sonucu

Yeni Üye

2 aylık minoxil sonucu

Herkese merhaba . Yaklaşık 2 aydır minoxidil içerikli minoxil kullanıyorum ve artık sonuçlarını görmeye başladım . Öncelikle tedavimden bahsedicem .
    - Hergün 1 avuç kabak çekirdeği (son 1 haftadır)
    -Hergün 4-5 bardak yeşil çay hala libidom çok yüksek biraz düşse fena olmaz .
    - Her akşam 2 fıs Minoxili şakaklara ve alın çizgisine yediriyorum
    -Haftada bir sarımsazlık zeytin yağını saçıma sürüp 30- 40 bekletiyorum
    - haftada bir defa badem ve susam yağını karıştırıp 1 saat civarında bekletiyorum

Genel olarak böyle gidiyorum . Şimdi sormak istediğim kısma geleyim. Minoxil bu saçları çıkartıcak ama ondan sonra minoxili azaltıp( hafta 1-2 gün) diğer tedaviler le çıkan saçı korumak istiyorum ama tedavide antiandrojen madde kullanmak istemiyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim . Buraya kadar okuduğumuz için teşekkür ederim

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keşke çekirdekle, çayla, yağla korunabilse ama korunmuyor. Minoksidil'i bıraktığında ve losyon kullanmadığında kaybedilecek saçlar. topikal antiandrojen olmadan doğal yollarla saçın korunacağına inanmıyorum. Herkes doğal yolla koruma diye başlıyor ama acı yüzle gerçekleşiyor

Yeni Üye
    Yorum için saolun hocam. Yani androjen olmadan koruyamacağım bir saçmı çıkartıyorum şimdi. Minoxili kullanmakta benim için problem yok ama işte etkisini kaybetme olayından korktuğum için yeni arayışlara başladım .

Yeni Üye
    Yer
    Samsun
    Ben döngü yaşadım minoxda hala kullanıyorum kullanacağımda lakin çıkan saçların çoğu gitti daha da açıldı son 4-5 aydın insanlardan uzak duruyorum çok moralim bozuldu döngü umarım yaşamazsın ama yine de hazırlıklı ol derim ben başladığımda kimse döngüden bahsetmemişti açıkcası moralim çok bozuldu umarım her şey gönlünce olur

Yeni Üye
    Teşekkür ederim hocam. Bende o döngüden korkuyorum

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    androjen olmadan nasıl korunacak ki saç. Androjen olmadığında tekrar köklere zarar vermeye başlayacak hormonlar saçlar zamanla eski haline dönecek. minoxil etkisini kaybederse farklı androjenler kullanırsın ya da forumdakiler gibi iki gün minox 4 gün cell vs gibi farklı kombinler yaparsın artık birden fazla etken var sadece minoxil'e muhtaç değil kimse etki azalırsa cell'e geçer o azalırsa yetmezse setiye geçer kafeine geçer. demek istediğim şey bu etkenler kullanılmazsa çekirdek çayla yağla çıkardığın saçları koruyamazsın

Yeni Üye
    Saolun hocam teşekkürler

Saçının durumu çok kötü değil gibi gözüküyor. Minox ile iyi bir seviyeye ulaştıktan sonra kombin yaparak başka tedavi kullanırsan döngüye girmeyeceğini düşünüyorum. Ben de 7 ay gibi bir süre kullanmıştım minox u çok iyi bir seviyeye ulaştım ama bıraktım. Kazandıklarımı kaybettim ama şuan hiç bir tedavi kalıcı değil istisnalar olabilir kişiye göre etki bakımından. Bu arada döngü gibi bir şey yaşamadım bence o biraz saçın seviyesiyle ilgili(erken tedaviye başladıysan aşırı saç dökülmesine maruz kalmazsın, geç kaldıysan kalırsın).