Sayfa 1/3 123 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Başliyoruz...

Yeni Üye Mkd35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Başliyoruz...

Merhaba arkadaşlar.
    Bugün yani 11.02.2019 tarihi itibaren 3 senedir önemsemediğim ama zamanla ilerleyen ve artık dur demem gereken saç dökülmesinin tedavisine başlıyorum.
    21 yaşındayım ve 18 yaşından itibaren (15 yaştan 18 yaşa kadar sinsi sinsi döküldü tabi kerata) 3 senedir agresif dökülmem var.Dökülme geçmişimin yakın zaman olduğu için biran önce başlamak istedim.1 haftadır takip ediyorum forumu ve 1 haftada araştırmamı yapıp hemen başlama kararı aldım.

Tedavime Miracle losyon + Minoxil-Dutasteride (Avodart) + Kendim yaptığım yağ karışımı + Dermastamp ve Oral Avodart olarak başlatmış bulunmaktayım bugün itibariyle.Ayrıca biraz daha araştırıp toz şekilde azeleik asit veya ketoral-azalderm ve konazol şampuan tarzı tedavleride ekleme yapacağım büyük ihtimalle.

Gelelim tedaviye ;

Miracle losyon ;

1 kutu diane 35
    2 kutu aldactone (isteyen 1 yapabilir size kalmış)
    1 adet dekort ampül

Bu etkenleri eskiden elseve arginin içinde çözme işlemi yapılıyormuş ancak şuan piyasada ki (bir kaç gün önce konusunu açıp sormuştum hatta) Elseve aynı verimi vermediği için kullanan yok.
    Bende Miracle'ın bir mesajında gördüm ve kolonya ile çözmeye karar verdim

Nasıl?
    Arkadaşlar önce 80 derece bir kolonya almalısınız.Tavsiye olarak şunu söyleyeyim,limon kolonyası saç beyazlatma etkisi olduğu için önermem onun yerine daha yumuşak tabiri caizse bir kolonya alabilirsiniz mesela lavantalı falan onu tam bilmiyorum siz bulursunuz
    Daha sonra 200 ml lik bir şişe edinin ve ilaçları içine atın.100 ml kolonya ve (bu yazdığım oranlar tam araştıramadığım için biraz kafadan oldu) 20 ml Gliserin' şişeye döküp 1 gece bekletin.Ve Hazır
    kullanım olarak sabah 10-12 akşam 10-12 yapabilirsiniz (Dermaroller veya Dermastamp uygulamasını losyon sürmeden yaparsanız sizin için daha yararlı olur)

Minoxil+Dutasteride (Avodart)

Yapımı en kolay bu sanırım.
    10 adet avodartı minoxil şişesine atıyorsunuz ve bitti.Ben bunu miracle gibi kullanacağım sabah 5 fıs akşam 5 fıs aralarında 2 saat olmak şartıyla.

Yağ karışımı

Arkadaşlar bu kısım tamamen size kalmış.Yapmak isteyenler için ;

5ml (hepsi) : Argan yağı,badem yağı,çörekotu yağı,hint yağı,sarımsak yağı bunların içine emilim artsın diye 5 ml gliserin koydum (kafadan salladım biraz dediğim gibi bu tamamen öznel bir uygulama)

Gelelim herkesin merak ettiği ORAL AVODART

Arkadaşlar önceden söyleyim kesinlikle öneri değildir ve kullanması kesinlikle SİZE KALMIŞ.
    Kullanmak isteyenleri bilgilendirmek amaçlı,
    İyice araştırdıktan,düşündükten,okuduktan,göze aldıktan sonra başlayın başlayacaksanız.
    Ben 2 ay boyunca günde 1 , 2 ay sonra (olumlu etki ve yan etkilerine bağlı) gün aşırı almayı düşünüyorum
    Yan etkilerine gelecek olursak yaygın olarak forumda gördüğüm kadarıyla menide sıvılaşma,ereksiyonda artış veya azalış,jinekomasti ve ejekülasyon problemleri gördüm.
    Cinsel anlamda ve genital anlamda bende bilmiyorum neler olacak ama jinekomastı hakkında şunları söylemek istiyorum,
    Öncelikle bu tarz meme ve belde yağ bağlayan jinekomastiyi yapabilecek ilaçları kullanacaksanız şahsi görüşüm SPOR YAPMAK ZORUNDASINIZ.Başka yolu yok.
    Birçok kişi biliyorum bu tarz ilaçlarla alakası olmayan ama jinekomasti sorunu çeken hatta ameliyat olan.Jinekomasti çok nadir yaşanan bir olay değil.Normal (hormonel ilaç kullanmayan) insanlarda hatta 4 kişi biliyorum vucut geliştırme sporunu 3 4 sene yapıp testesteronu tavan yapan kişide dahi jinekomasti gördüm.(BİLİMSEL BİLGİ DEĞİLDİR KENDİ YORUMUMDUR.)

Ayda bir güncelleme yapacağım ve sorusu olan varsa elimden geldiği kadar yardımcı olurum.Ancak 1 hafta önce bunları biri anlatsa 1 kelimesini dahi yok min dut muş yok dutas mış losyonmuş anlamayacak olan ben araştırdım ve bunları yazıyorum.Demek istediğim önce ne istediğinizi bilin ve öğrenin araştırın ve deneyin.Bu işler deneme yanılma yolu malesef..Ama asla pes etmeyin o saçlar nasıl 1 günde dökülmediyse 1 günde çıkmasını beklemek saçma olur heralde değilmi? Bence başarı alamanyaların büyük kısmı erken pes etmekten oluyor.
    Yorumlarınızı ve hakaret-agresif olmayan eleştirilerine açığım.Önerileriniz varsa mutlaka duymak ve denemek isterim.Hadi inşallah hayırlısı neyse o olsun hem kendim hem sizler için...

Fotoğraflarımı paylaşıyorum..

11.02.2019

Flashlı ve Flashsız olarak her pozu iki şekilde çektim umarım detaylı olmuştur.

https://hizliresim.com/nQbnNR

https://hizliresim.com/7aBz1a

https://hizliresim.com/LlvrRb

https://hizliresim.com/r50rN1
    SAĞ ŞAKAK
    https://hizliresim.com/P179a7
    https://hizliresim.com/qdALNQ
    SOL..
    https://hizliresim.com/grPaYb
    https://hizliresim.com/QLPqzG

ÖN KISIM
    https://hizliresim.com/9aYyrr

SON OLARAK TAM TEPEDEN
    https://hizliresim.com/bVv3E0

https://hizliresim.com/XMbA3j

Yeni Üye
    Yer
    Samsun
    Dutas avadırt reçetesiz satılıyor mu ?

Alıntı cheboksa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dutas avadırt reçetesiz satılıyor mu ?
    Evet satiliyor.Cogu eczane verir vermeyen illa ki vardir ama nadir
    Tedavim;
    (11.02.2019)
    Min+dut (sabah akşam 5 fıs)
    Miracle Losyon (Sabah akşam 10-12 fıs)
    Dermastamp (Haftada 3)
    Bitkisel yağ karışımı (Argan yağı,çörek otu yağı,badem ve hint yağı)
    Oral Avodart (2 ay boyunca günde 1)
    Konazol şampuan (Haftada 2)

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sac durumunu kurtarabilirsin. Sadece bu yasta oral avodart alman iyi olmamış. Normalde hic bir yaş icin önermiyoruz tabi. Ama hic olmazsa 26 yasindan sonra dedigim oluyor. Zaten herkes kendi düşüncesi ile kullanıyor.. Ketoral şampuani haftada 2 kere kullanman yeterli olur. Onun haricinde ru vey setide ekleyebilirsen hepsi kombine oldugunda guzel sonuçlar oluyor. Ekonomik durumun el veriyorsa almaya çalış derim. Her ay foto ekle bizlerde gorelim. Ama oral avodart aldigin icin sonuçlar iyi olacaktir. Bizler daha çok topikal tedavilerin etkilerini merak ediyoruz. Oralde sonuc genelde kacinilmaz oluyor.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Ru ve seti icin ekonomik dururumum pek yok malesef dolarinda durumu ortada zaten 😑 Ketoral sampuani mutlaka ekleyecegim.Bu azeleik asit hakkinda ne dusunuyorsunuz peki? Veya azalderm-ketoderm krem hakkinda?

Avodart i senin sacinin durumunda ki kisilerin kullanmasina gerek yok zaten durumun iyilesip avodarti birakinca anlarsin bosuna kullandigina. Cok cok cok agresif dokulmelerde avodart etki gosteriyor senin saclarin suanda talojen donemde yani topikal min+dut ve oral 5/1 gunluk proscar senin saclarini 4-5 ayda şaha kaldirir. Bunun ustune minox ile bir boost etkisi yarattiktan sonra saclarini daha canli ve parlak guclu tutmak icin miracle losyon seti ru vs ekleyebilirsin. Zaten miracle i eklemissin.
    Bak sana en onemli seyi soyluyim bu tedavilerde ilerde kendini sorgulamamak icin ne kadar az şey sokarsan tedavine o kadar iyi olur yok bilmem ne yagi yok şu yok bu falan ugrasmanin anlami yok.

Kendimden ornek verim ben imzada belirtilen proscar ve biotin i ayni anda kullandim bi sure sonra cok idrara ciktigimi fark ettim bunu proscara bagladim zaten proscar i da birakmistim biotini de gecenlerde oyle elimin altinda bi biotin gordum odamda ve onu ictim ertesi gun ise yine sık idrara ciktim megerse idrar olayinin sebebi biotin mis ben bosuna proscardan suphelenmisim.

Bu sac dokulmesi olayinin suan zaten oturmus cizgileri var bosuna fazladan seyler eklemeye gerek yok bi anlamida yok. Senin saclarin cok rahatlikla toparlanir ve 10-15 hatta 20 yil surekli sabit iyi bir durumda tutabilirsin belki daha da fazlasi. Onun icin rahat ol cok kurcalama hatta sacinda kaşinti kizariklik kepek vs yoksa ketoral de kullanma
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.04.2018 Hp Biotin 10 Mg
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)
    01.06.2018 zinco (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)

SaçımınDoktoru Üyesi
    cok fazla hap surup xperia felan kullanmayin, birçoğu Traş, ileride bobreklerinizi elinize alma riskiniz var, organlari suzdurmek icin cok yormayin, miracle in imzasinda yer alanlardan şaşmayın, hatta belki jenerik dozlar kisiden kisiye eksik fazla gelebilir,

SaçımınDoktoru Üyesi
    bu ilaclarin bilinen yan etkileri var, ya bilinmeyenler, rapor edilmeyenler, sonradan ortaya cikacak olanlar vs vs. ayrica bu saclar toparlanir, maddi durum yeterli degil ise miracle losyonu sadece aldactone ile hazirlayabilirsin, yarilanma suresi az, etken kullanilacaksa tek tek kullanip sacindaki iyilesmeye gore periyodik olarak rapor edebilirsin, yaglanma, sonuklesme, parlama, gri tuyler vs, nizoral bulabilirsen nizoral kullan, sacta 10 dk beklet cok kurutursa süreyi biraz düşürebilirsin, masajla ilgili güzel paylaşım yapan arkadaşlar var, masaj her gun yapılmalı, uzmanin dedikleri dogru, hic olmazsa aylik degil 2 haftalikta olsa seti ve ruyu temin edip topikal sureci kontrol etmelisin.

Teşekkür ederim yorumunuz için.Avodartı ben biraz işi garantiye almak için kullanıyorum ve her yeni başlayan acemi ve bilgisi sınırlı kişiler gibi bende garantici oldum biraz malesef.Dediklerinizi dikkate alacağım mutlaka.Saçımın durumu çok çok kötü değil evet haklısınız..Ancak ben eski baya gür halini istiyorum ve bunun için avodart gibi oral etkenlere başvurdum
    Tedavim;
    (11.02.2019)
    Dermastamp (Haftada 3)

Alıntı glaurung Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ilaclarin bilinen yan etkileri var, ya bilinmeyenler, rapor edilmeyenler, sonradan ortaya cikacak olanlar vs vs. ayrica bu saclar toparlanir, maddi durum yeterli degil ise miracle losyonu sadece aldactone ile hazirlayabilirsin, yarilanma suresi az, etken kullanilacaksa tek tek kullanip sacindaki iyilesmeye gore periyodik olarak rapor edebilirsin, yaglanma, sonuklesme, parlama, gri tuyler vs, nizoral bulabilirsen nizoral kullan, sacta 10 dk beklet cok kurutursa süreyi biraz düşürebilirsin, masajla ilgili güzel paylaşım yapan arkadaşlar var, masaj her gun yapılmalı, uzmanin dedikleri dogru, hic olmazsa aylik degil 2 haftalikta olsa seti ve ruyu temin edip topikal sureci kontrol etmelisin.
    Hocam miracle ve min+dut ta sorun yok ancak seti ve ru için tek başıma sipariş verecek maddi durumum yok.Toplu alım için Miracle ile temas kurmaya çalıştım ama olmadı bir türlü.İlerde oları mutlaka ekleyeceğim.Dermaroller ve masajı her gün yapıyorum şimdilik.Bir haftaya dermaroller i 2 günde 1,ilerleyen zamanlarda ise haftada 2 3 gibi düşünüyorum.Masaj ama mutlaka hergün minimum 30 dk ömür boyu..
    Tedavim;
    (11.02.2019)
    Dermastamp (Haftada 3)

Sayfa 1/3 123 SonSon