6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Minoxil ile ilgili kafama takılan soru

Minoxil ile ilgili kafama takılan soru

Selamlar, Benim şakak bölgemde açılma var önler ve arkalarda saç mevcut fakat şakaklarım dediğim gibi açıldı. benimde araştırdığım kadarıyla minoxil düzenli kullanıldığında etki gösteriyor, fakat bir müddet sonra eskisindende kötü yapıyor bende size şu soruyu sormak istiyorum Sorum : Eğer minoxil şakaklarda kullanırsam diğer bölgelerdeki saçı etkileme gibi bir durumu olur mu ?

bende dediğin gibi şakaklarda kullanıyorum cevapları bekliyorum

Benim de tek sorunum şakaklar. 1 yılda 2 kez kullanıp bıraktım.
    İlkinde 6 ay kullandım ilk 3 ay Almanya'dan getirttiğim köpük formunu, diğer 3 ay eczaneden satılanlardan aldım. Kullandığım süre boyunca saçlarda kalınlaşma oldu iyi bi etkisi oldu diyebilirim. Bıraktığımda eski halinden geriye gitmedi.

İklincisinde 3 ay kullandım eczaneden aldım ve ilk defa yan etki gördüm. Yan etkilerin minoksilden kaynaklandığını yan etkiler geçtikten sonra anladım dolayısıyla kullanmaya devam ettim. Yan etki ise baş ve göğüs ağrısı. 1 hafta boyunca her gün en az 1 kez göğsüme ağrı giriyor, 10 dakika kadar sürüyordu. Sonra birden kayboldu. Minoxilden maksimum verimi de yan etki gördüğüm dönemde aldım.

Şu an bırakalı 1 buçuk ay oluyor ilginçtir hala dökülme yaşamadım duşta en fazla 5 tel düşüyor.

Minoxu sadece şakaklardamı kullandınız ve eğer şakaklarda kullandıysanız diğer bölgelerdeki saça etki etti mi ?

Yeni Üye Mkd35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kertmeyenkele Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, Benim şakak bölgemde açılma var önler ve arkalarda saç mevcut fakat şakaklarım dediğim gibi açıldı. benimde araştırdığım kadarıyla minoxil düzenli kullanıldığında etki gösteriyor, fakat bir müddet sonra eskisindende kötü yapıyor bende size şu soruyu sormak istiyorum Sorum : Eğer minoxil şakaklarda kullanırsam diğer bölgelerdeki saçı etkileme gibi bir durumu olur mu ?
    Tavsiyem minox u tek kullanma.Avodart ile karıştırıp kullanabilirsin.Ayrıca diğer bölgelere etki edeceğini sanmıyorum tabi belli de olmayabilir net bilgim yok.

Alıntı Kertmeyenkele Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minoxu sadece şakaklardamı kullandınız ve eğer şakaklarda kullandıysanız diğer bölgelerdeki saça etki etti mi ?
    Evet. İlaç deriden emilip tüm vücuda etki ediyor.