Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tedavi sürecim

Yeni Üye

Tedavi sürecim

Merhaba, cellagence ve setipiprant tedavimde 1 ayı doldurdum. Tedavime 8 Ocak'ta başladım. Tedavime ek olarak d vitamini, k vitamini, omega 3 takviyeleri kullanıyorum ayrıca her gün 1-2 fincan yeşil çay tüketiyorum. Yeşil çayı yemeklerden 2-3 saat sonra içmeye dikkat ediyorum. 1 mm'lik dermastampla 4 günde 1 olacak şekilde şakaklarımı iğneledim. Şubat ayının başında tedavime saf kafein de ekledim. Ayrıca birkaç gündür her gece yatmadan zerdeçal, karabiber, zeytinyağı ve limon karışımı tüketiyorum. Ve yine birkaç gündür daha önceden kullanıp bitiremediğim arjinin takviyesi kullanıyorum. Arjinin takviyesinde ayrıca magnezyum ve çinko da var. 1 mm'lik dermastamp yerine 1.5 mm'lik dermastamp aldım ama henüz sadece 1 kez kullandım. Genel olarak tedavimin etkili olduğunu düşünüyorum. Dökülme neredeyse hiç yok ve yeni saç çıkışları gözlemliyorum. Şakaklarım dışında diğer bölgelerde hiçbir zaman sıkıntı yaşamadım. Şakaklarımda ki açılmayı fark ettiğim zaman 2009 yılıydı, o zaman 15 yaşındaydım. Dökülme çok yavaş ilerlediği için uzun süre bu durumu pek ciddiye almadım ama artık bir şeyler yapmam gerektiğine karar verdim. Resimleri düzenli olarak güncelleyeceğim. Şimdilik saf kafeine başlamadan önceki fotoğraflarımı yüklüyorum, süreç ilerledikçe gelişmeleri paylaşacağım.

11 Ocak tarihli durumum

1 Şubat tarihli durumum (Bu tarihte henüz saf kafein, zerdeçal karışımı ve arjinine başlamadım)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sampuan olarak ne kullaniyorsunuz? Bir de yeriniz de olsam D vitamin takviyesi kullanmam nedeni D vitamini kalsiyumu tetikliyerek arttiriyor. Eminim kalsiyum oraninizin yuksek magnezyum oraniniz dusuktur. Kalsifikasyonu dusurmek icin kalsiyumu da dusurmelisiniz

Yeni Üye
    Şampuan olarak şu anda kerastase densifique bain kullanıyorum. Kan tahlili yaptırmayı zaten düşünüyorum müsait olduğum bir zaman yaptıracağım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bence bebek sampuan ile nizoral kullanin. Kerastase iyi bir marka fakat yaglanma konusuna yogunlasmalisiniz. Cok yagli sac deriniz var

SaçımınDoktoru Üyesi
    , cellagence ve setipiprant faydasını gördünüz mü ? devam ediyor musunuz buna ? dermastampla iğneleme olayı sade mi ? dermarolllera birşey sürüyor musunuz ?

Yeni Üye
    Alıntı sacımcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    , cellagence ve setipiprant faydasını gördünüz mü ? devam ediyor musunuz buna ? dermastampla iğneleme olayı sade mi ? dermarolllera birşey sürüyor musunuz ?
    Evet faydasını gördüm kafeini de tedavime ekledikten sonra sürece ivme kattığımı düşünüyorum. 3 etkeni de kullanmaya devam ediyorum. Dermastample şakaklarımı birkaç kez iğneledikten sonra cellagence sürüyorum.

Yeni Üye
    5 Mart tarihli durumum

Açı mı yanıltıyor yoksa tüm şakak kapanmış mı bilemedim böyle bakınca sonuç mükemmel duruyor hemde kısa sürede.Ama nedense ben hafif açık şakakları daha çok yakıştırıyorum erkeklere

Sence asıl level atlayan erken Kafein mi?

Yeni Üye
    Alıntı KellerEller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açı mı yanıltıyor yoksa tüm şakak kapanmış mı bilemedim böyle bakınca sonuç mükemmel duruyor hemde kısa sürede.Ama nedense ben hafif açık şakakları daha çok yakıştırıyorum erkeklere
    Bütün şakak kapanmadı henüz ama tedavi başlangıcındaki durumuma göre ciddi bir ilerleme var.

Sayfa 1/2 12 SonSon