Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Body ve proscar

Question Body ve proscar

1 haftadır proscar kullanıyorum 1/5 oranında bu hafta suplement alıcam proteın tozu , amıno ve creatıne sıze sormak ıstedıgımz body yaparak vucuttakı testoyu arttırıyoruz zaten bıde bunun ustune suplement alarak daha arttırmıs olucaz fazlaa testo Östrojene donusup jınekomastı yapabılır mı

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı volkani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 haftadır proscar kullanıyorum 1/5 oranında bu hafta suplement alıcam proteın tozu , amıno ve creatıne sıze sormak ıstedıgımz body yaparak vucuttakı testoyu arttırıyoruz zaten bıde bunun ustune suplement alarak daha arttırmıs olucaz fazlaa testo Östrojene donusup jınekomastı yapabılır mı

Her testosteronun östrojene dönüşme derecesi aynı değildir. Kısa esterli testosteronlar östrojene çok az dönüşür, su tutması ve jinekomasti yapmazlar. Ama uzun esterliler vücutta daha fazla durduğu için östrojeni daha çok uyarırlar. Bunun sonucundada su tutması olur ve dikkate edilmezse jinekomasti oluşabilir. Size önerim quadriceps ve hamstring çalışmaya bir süre ara vermeniz yönünde. O bölgeleri çalıştırmak da testosteronu arttırıyor. Yada kardioya yönelebilirsiniz. Kardio testosteronu dengeler. En azından 1 ay bahsettiğim kas grubunu çalıştırmayın.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

quadriceps ve hamstring bu bolgelerı calıstırmak vucuda daha cok testo salgılıyor ama kullanacagım suplementlerde vucuttakı testoyu yukseltecek ozellıkle creatıne tek korkum fazla salgılancak testo dht den cok ostrojene donusmesı sonucu olusacak jıneomastı goguslerım dahada kaslandı sanarken jınekomastı cıkmasından cok tırsıyorum bı cozum yolu bulmak lazımm )

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Proscar kullanımında DHT azalmasından dolayı meme bezlerine östrojen ve progesteron bağlanması olur. Yani reseptörlere ya östrojen-progesteron bağlanır ya da DHT. DHT azalınca da diğer hormonlar bağlanır ve merme bezi büyür buna da jinekomasti denir.

Kullanacağın etkeniin çok fazla jinmekomastide sorun oluşturacağını düşünmüyorum ama proscar yapabilir.

Unutmadan şunu söylemekte fayda var; jinekomastinin esas oluşması östrojen/testosteron oranının östrojen lehine bozulmasıdır.
    Konu Invincible tarafından (29.10.2014 Saat 18:57 ) değiştirilmiştir.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

vucutta artan testonun dhtye cok fazla donusmemesı ıcın proscar kullanıyorm kullanmazsam eger daha cok dht salgılanır ve sac dokulmesı hızlanır bunu ortada tutmak ıcın suplemet ve proscar kullanımını bır arada yapmayı dusunuyorum senın tavsıyen nedır bu konuda

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vucutta artan testonun dhtye cok fazla donusmemesı ıcın proscar kullanıyorm kullanmazsam eger daha cok dht salgılanır ve sac dokulmesı hızlanır bunu ortada tutmak ıcın suplemet ve proscar kullanımını bır arada yapmayı dusunuyorum senın tavsıyen nedır bu konuda
    Miracle losyon ya da min+dut kullan topikal olarak inhibe et.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beni çok yakından ilgilendiren bi başlık olmuş.Öncelikle şunu söyleyim 5 aydır iyi kötü body ile uğraşıyorum steroid,suplement vs. kullanmadım.Saçlara olumsuz etkisi öyle aman aman olmadı ama yine de frontal bölgeyi biraz olumsuz etkilediğini düşünüyorum.Bu süre zarfında losyon kullanmama rağmen ön bölge pek ilerlemedi,hatta birazcık da olsa kalite kaybı oldu.Ben bunu body ye bağlıyorum,belki de alakası yoktur yani öyle kesin etkiledi diyecek kadar somut bişey olmadı.Son zamanlarda sporu bırakmayı çok düşündüm ama bırakmak istemiyorum çünkü hem spor yapmak ve fit bi vücuda sahip olmak da hoş bişey hem de yakın zamanda bi proscar deneyimi yaşamak istiyorum ve proscarın yağlanma,göbek çıkarma vb. etkisine karşı bi silah olarak kullanmak istiyorum sporu.Ve muhtemelen de bırakmayacağım.Bu zamana kadar sadece ağırlık antrenmanı yapardım ama hocamla da konustum ve artık sadece göğüs-omuz-kol gibi fit görüntüdeki önemli bölgelerde ağırlık çalışacağım yani testoyu asıl artıran bacak,sırt gibi büyük kas gruplarına girmeyeceğim yani programı daha hafifleştireceğim ve böylece programda ortaya çıkacak boşluğu da koşu vb. kardiyo tarzıyla doldurup biraz daha fitness tarzına geçmiş olacağım body yerine.
    Merak ettiğim konu ise proscar kullanırken ciddi güç kaybı yaşar mıyım?Ayrıca proscarla birlikte spora devam etmem jinekomasti vb. yan etkileri olumlu manada mı etkiler yoksa olumsuz manada mı etkiler ?
    Ayrıca yukarıda anlattığım değişiklik yani sporu daha pasif hale gelen program artık saç konusunda güvenli sınırlara gelmiş midir? Bu süreçte proscar+miracle+inv losyonları kullanmaya devam edeceğim sadece proscar değil bu arada losyonlar olacak her türlü
    Konu Tıbbiyeli tarafından (29.10.2014 Saat 22:51 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha önce şimdi kapalı bir forumda okumuştum. 4 yıl proscar kullanan birisi aynı zamanda da proscar kullandığından bahsediyordu. durumu farkedince derhal proscar kestiğini ve artık eski ağırlıkları kaldıramadığını v.s. şeylerden bahsediyordu. ve geri eski haline dönmek için baya çaba sarfediyordu. şahsi fikrim finasteridden uzak durun. birde şu post finasterid syndrome var okuyun isterseniz.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten hocam sürekli 1 mg/gün şeklinde devam etmeyeceğim.Bi 6 ay falan 1mg/gün yapacağım bu süre zarfında da memnun olur ve ciddi manada yan etki görmezsem kullanmaya devam edeceğim ama haftada 3 kere falan.Daha soft gideceğim yani

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten hocam sürekli 1 mg/gün şeklinde devam etmeyeceğim.Bi 6 ay falan 1mg/gün yapacağım bu süre zarfında da memnun olur ve ciddi manada yan etki görmezsem kullanmaya devam edeceğim ama haftada 3 kere falan.Daha soft gideceğim yani
    post finasterid syndrome diye google de arat oku istersen.

Sayfa 1/2 12 SonSon