Sayfa 1/3 123 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 3 aylık masaj deneyimim

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova

3 aylık masaj deneyimim

Merhaba, arkadaşlar.

Özelden soranlara buradan bir konu açarak masaj deneyimimi hakkında onları ve forumu bilgilendirmek istedim. Masaj konusu son zaman da forumda baya popüler olan bir konu idi herkesin merak ettiği, bu yüzden bu konunun faydalı olacağını düşünüyorum.

ilk söyleceğim şey; Kesinikle masajın hakkını verdiğimi düşünüyorum. Yorgun, halsiz bile olsam bir gün dahi bırakmadım düzenli bir şekilde her gün yaptım. 30 dk. bazen bu süre 40dk. geçiyordu. 10dk. baş üstünde durarak ısınma, sonra masaj şeklinde devam ettim. Bazen 15-20dk. baş üstünde durduğum oluyordu, yüzüm mos mor oluyordu. Kısacası masajın hakkını verdim...

Arkadaşlar, ne yazık ki beklediğim etkiyi alamadım ve 3. ayın sonunda beyaz bayram çektim.

Kısaca etkilerini yazacağım;

Masaj saç derimi oldukça rahatlattı,
    şakaklarda tüylenmeler oldu minoxidil'in ilk etkisi gibi,
    masaja devam ettiğim süre içinde şakaklarım bir tık geriye gitti,
    şok dökülme yaşamadım,
    vertexte sarıya dönen saçlar siyahlaşarak kalınlaştı az da olsa.

Anladığım kadarı ile, evet masajın faydası var, ancak çok zahmetli onca zahmete rağmen bana pekde bir şey vermiyor en azından kısa vadede. Tek minoxidil etkisi dahi yaratmadığını düşünüyorum.

Losyon tedaviye başladığım zaman haftada bir iki gün yapmayı düşünüyorum masajı.

Ben kısaca bendeki etkileri yazdım. Masaja başlamak isteyenler ona göre başlasınlar.

Hayallerinizdeki saçlara kavuşmanız dileğiyle, herkese çok geçmiş olsun.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bilgi için teşekkürler. Forumda yakın zamanda paylaşılan tıbbi bir araştırmada çıkan sonuçlar oldukça tatmin ediciydi. Geleceğim nokta şu: o çalışmada 6 ay sonra yapılan tetkik sonuçları verilmişti. Bu sebeple masajı bırakmamanızı öneririm. Bir etkenin ya da faaliyetin ki bu hormona bir akış aslında, etkinliği 3 ayda zor görülür. Bence masaja devam ediniz.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    masaj ne yazık ki çoğu bireyde tek başına işe yaramıyor, yanına ek tedavi gerekli. stabil tutma açısından daha mild düzeylerde yardımcı olacaktır diye düşünüyorum lakin kronik durumda saçı dökülen insanlar masaj ile kendini kandırmasın.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

öncesi sonrası fotoğraflarını eklerseniz veri olarak kaydedeyim.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Bence 3 4 ay daha devam edin hocam.

ben de 4 aydır masaj yapıyorum dökülmeyi durdurmuştu ilk başladığım hafta fakat 4.ay sonunda dökülme başladı tekrardan(tekniğimde herhangi bir değişme yok)

normalde saçlarımı koparmaya çalışşam bile kökleri çok güçlü olduğundan gelmiyordu elime, şu an çektiğimde geliyorlar.

nedenini anlayamadım ama saçın çıkış evreleriyle alakası olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden devam edeceğim masaja.

Kami hocam siz ne yorum yaparsınız buna?

Ben de hergün masaj yapmaya çalışıyorum. Saç derimin yanlarını bükerek masaj yapıyorum. Yanlar baya yumuşadı esnekleşti. Fakat üst bölgem bükülmüyor. Nasıl esneklik kazandırabilirim.

Alıntı yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kami hocam siz ne yorum yaparsınız buna?
    öncesi sonrası fotoğraflarını bilmeden dökülme geçmişini bilmeden yorum yapamam. kendisine demiştim yanına ek bir şeyler kullanın hayal kırıklığına uğrarsınız diye. tek başına kronikleşmiş vakalarda yetersiz kalıyor, kronikleşen dökülme birçok farklı yol izliyor ve bu durum bu sorunu tedavi etmek için çok farklı yol kullanmayı gerektiriyor. ben 20 yaşımdayım 2013-2014 yılları arası masajı keşfedip başladım, arada istediğim tempoyu oturtamadığım vakitler olsa da saçımda gerileme mevcut değil lakin yetersiz kalabileceği bir durum olduğunu farketsem etken tedavisine direkt başlardım. bu demek değil tek başına 100% yanıt oranı alan saç dökülmesi ciddi insanlar yok, elbet vardır lakin o mucizevi yüzdenin içinde olabilmeyi düşünüp ek tedavi kullanmamanın rus ruletinden pek bir farkı yok şahsımca. miracle üstada danıştığımda detumescence therapy'nin dökülme oluşmadan saçı korumasının mümkün olduğunu söylemişti, aramızda en bilgili ve mekanizmayı anlayabilen kişi o olduğundan masajın erken vakalarda kesinlikle işe yaradığını düşünüyorum özellikle genç üyeler faydalanmalı lakin ileri vakalar tek başına pek bir şey beklemesin, masajı da bırakmasınlar lakin o scalp kondisyonunu korumak aşırı önemli. bir tedaviyi durumlarına uygun ve gerektiği süre zarfında kullanmayıp işe yaramadığını düşünen sonra da etki alamıyorum diyen birçok insan mevcut bu tutun setiden masaja minoxa kadar aynı ne yazık ki. durumunuzu iyi analiz edin düzgün bir disiplin ile gereken tedavileri kombin edin, kazanç sağlamama gibi bir şansınız yok. ayrıca böyle büyük bir bilgi parçasının bir parçası olduğunuz için ne kadar şanslı olduğunuzu unutmayın. kısacası benim bir dökülme geçmişim olsaydı masaja ek yardımcı etken kesinlikle kullanırdım.

Diğer tüm şartlar sabitken masaj korur saçı ancak gözden kaçan şu ki kötüleşen biyokimyasal ortam arttıkça masaj yetmiyor bu durumda sahaya yeni oyuncuları sürmek kaçınılmaz bir gerçeklik olarak önümüzde belirmeye başlıyor.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diğer tüm şartlar sabitken masaj korur saçı ancak gözden kaçan şu ki kötüleşen biyokimyasal ortam arttıkça masaj yetmiyor bu durumda sahaya yeni oyuncuları sürmek kaçınılmaz bir gerçeklik olarak önümüzde belirmeye başlıyor.
    scalp biyokimyasındaki bozulmalardan önce detumescence therapy'e başlanırsa biyokimyasal ortamın bozulması önlenebilir mi sizce üstadım? yani tek başına korumakta yeterli diyebilir miyiz?

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    scalp biyokimyasındaki bozulmalardan önce detumescence therapy'e başlanırsa biyokimyasal ortamın bozulması önlenebilir mi sizce üstadım? yani tek başına korumakta yeterli diyebilir miyiz?
    Çok agresif değilse evet ama yine de agresif olsa bile kondüsyon etkenlerle nötrlenip masaj ile stabilite sağlanabilir burada kendimi örnek verebilirim rahatlıkla bu arada masaja gerek kalmadı bende ancak yapsam tabi ki artısı olacak.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 1/3 123 SonSon