10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Avadort ve aerius kullanımı çok agresif dökülme

Avadort ve aerius kullanımı çok agresif dökülme

Arkadaşlar merhaba yaşım 27 çok agresif bir dökülme yaşıyorum öyle bir dökülme ki beni stresten bu saate kadar uyutmadi 4 5 yıldir çok dökülür 200 300 civarı ama son 2 aydır 500 telden fazla gidiyor abartma yada bir mubagla değil gerçek.. tüm bölgeden dökülüyor saçlar ama sakaklar hızla açılıyor ve buna şahit olmak çok kötü saçtaki en büyük sorun duştan hemen sonra enselerim kaşınmaya başlar saç derim en ufak bi sıcak basmasinda yağlanır kaşınır ve tırnakta beyaz o bildiğimiz kepege benzeyen tortular oluşur şuan prozinc yeşil şampuan sipariş verdim içeriği az kimyasaldi diye. akşamları aerius içiyorum yatmadan önce her gün.. 2 günde 1 de Sabah aç avadort kullanıyorum 3 haftadır. ama dökülmeler daha çok arttı gibi bu yadaa benzer durum yaşayanlar bana ne önerebilir avadort yada aerius bnde işe yaramıyor olabilir mi şimdi her türlü tavsiyeye açığım oral ilaç için özelden de yazilabilir çünkü artık bu illetden kurtulamak istiyorum uyku haram oldu

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı unuttumy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba yaşım 27 çok agresif bir dökülme yaşıyorum öyle bir dökülme ki beni stresten bu saate kadar uyutmadi 4 5 yıldir çok dökülür 200 300 civarı ama son 2 aydır 500 telden fazla gidiyor abartma yada bir mubagla değil gerçek.. tüm bölgeden dökülüyor saçlar ama sakaklar hızla açılıyor ve buna şahit olmak çok kötü saçtaki en büyük sorun duştan hemen sonra enselerim kaşınmaya başlar saç derim en ufak bi sıcak basmasinda yağlanır kaşınır ve tırnakta beyaz o bildiğimiz kepege benzeyen tortular oluşur şuan prozinc yeşil şampuan sipariş verdim içeriği az kimyasaldi diye. akşamları aerius içiyorum yatmadan önce her gün.. 2 günde 1 de Sabah aç avadort kullanıyorum 3 haftadır. ama dökülmeler daha çok arttı gibi bu yadaa benzer durum yaşayanlar bana ne önerebilir avadort yada aerius bnde işe yaramıyor olabilir mi şimdi her türlü tavsiyeye açığım oral ilaç için özelden de yazilabilir çünkü artık bu illetden kurtulamak istiyorum uyku haram oldu
    Gecmis olsun seboreik dermatit yani yagli sac egzamasi olmussun ayni durum bnde de var 20 yildir var ben bir cozum.bulamadim saclaeimin yarisni kaybettim her bolgeden dokuluyor ense yanlar bile seyrek buldugum.tek care 3 ayda bir kazitmak deri temizleniyor bu sayede

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Desloratidine güçlü antiinflamatuar etkiye sahip seçici H1 reseptör antagonistidir proinflamatuar sitokinleri ve pgd2'yi inhibe eder scalptaki kaşıntı için kullaılabilir oral kullanmanızı tavsiye etmem topikal losyon haline getirip uygun dozda kullanabilirsiniz, bunun dışında tabiki setipiprant crth2 reseptör antagonisti olarak çok güçlüdür cell losyon mükemmel tasarlanmıştır kullanabilirsiniz avadort gibi endokrin sistem ilaçlarını tavsiye etmiyoruz.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saçların için foto at.

2 yıl yani 730 gün boyunca, günde 500 tel dökülse, 365.000 tel yapıyor. Kafanda bu kadar tel zatn yok. Günde 100 tane bile dökülse 73bin tel yapar ki, bu kadar tel de yok. Yani özetle şimdiye zilyon kere kafanın her tarafının dökülmesi lazımdı.
    Abartıyorsun yani.

Evet açılmalar başlamış ama saç durumunun bize malum olamaz heralde. fotolarını at bi bakalım ne durumdasın.

Seni inandırmak icin gerekli bir sebebim olsaydı emin ol bı şekilde ispatlardım. Ama sanada hak veriyorum normal bir durum değil yaşamayan inanmaz buna. Benim dökülurken aynı zamanda saçta çıkıyor ama bu devirdaim yeterli olmuyor sakaklar minyatürleserek geriliyor belki 150 200 tel olsa dengeliyecek durumu kimi insanların saçları çok az dökülüyor ama daha çabuk açılıyor

Aslında bende tedirgin kullanıyorum bu ilaçları zaten ama daha önce çokca topikal ilaç denedim cafein cell minox falan ama hepsi saç derimi daha kötü yaptı kaşıntı iki katına çıkıyor topikal tedavide o yüzden oral kullanıyorm arkadaşın dediği gibi yağlı egzama var ışık altında parlıyor derim yağdan. Hatta kaşlarım bile çok dökülür ama orası azalmıyor yada hacimsizlesmiyor mesela hiç

Yeni Üye
    Alıntı unuttumy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bende tedirgin kullanıyorum bu ilaçları zaten ama daha önce çokca topikal ilaç denedim cafein cell minox falan ama hepsi saç derimi daha kötü yaptı kaşıntı iki katına çıkıyor topikal tedavide o yüzden oral kullanıyorm arkadaşın dediği gibi yağlı egzama var ışık altında parlıyor derim yağdan. Hatta kaşlarım bile çok dökülür ama orası azalmıyor yada hacimsizlesmiyor mesela hiç
    Saç masajına başla. Deriyi bükerek masaj yap. Benim egzamam bu şekilde yok oldu. Dökülmenin çok azaldığını görüceksin ve yağlanmanda azalıcak. yanlız sabah on dakika akşam on dakika şeklinde yap. fazla yapma bu sefer saçların yine yağlanır. Kolay gelsin

Yeni Üye
    Oral avadort dökülmeyi hızlandırmış olabilir mi bende başlayacağım sakaklar icin ama daha kötü olur mu diye korkmuyor degilim kimi kullananlarda dökülme artmış cunku var mi suan ayni sıkıntıyı yaşayan yada daha once yaşamış bilgilendirirse iyi olur

Yeni Üye
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçların için foto at.

2 yıl yani 730 gün boyunca, günde 500 tel dökülse, 365.000 tel yapıyor. Kafanda bu kadar tel zatn yok. Günde 100 tane bile dökülse 73bin tel yapar ki, bu kadar tel de yok. Yani özetle şimdiye zilyon kere kafanın her tarafının dökülmesi lazımdı.
    Abartıyorsun yani.

Evet açılmalar başlamış ama saç durumunun bize malum olamaz heralde. fotolarını at bi bakalım ne durumdasın.
    Dökülüyor ama bir yandan da çıkıyor,sonuçta her insanın günlük 50-100 tel saçı dökülüyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kellllll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dökülüyor ama bir yandan da çıkıyor,sonuçta her insanın günlük 50-100 tel saçı dökülüyor
    Tabi ki çıkıyordur. Ben konu sahibi arkadaşın durumunu yorumlama şeklini değerlendirdim. 500 dökülülyor, 500 çıkıyorsa yine sorun yok. Ama bunun olasılıüğı ne? Günde 500 tel döken birisinni vücudunun 500 tane yeni tel oluşturabilecek recover ürettiğini sanmıyorum. 500 tane saç telini avucunda bir araya getirdiğini hayal et. Anca filmlerdeki kanser hastalarının saç dökülmesi bunu tasvir edebilir.

Özetle, insanlar dökülmenin korkusuyla, durumu olduğundan çok daha ciddi tasvir ediyorlar maalesef.