Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: avodart ve saçların güçsüzleşmesi

Yeni Üye
    Bende finasterid kullanıyorum ama sanki dökülmeyi kesti gibi. Finasteridde işe yaramazsa kafamızı duvarlara vuralim

Yeni Üye

Genetik Saç Dökülmesi

Arkadaşlar merhaba, öncelikle bu değerli platformu bizim hizmetimize sunan değerli abilerime teşekkür ederim..
    Saç dökülme süreci bende 3 senedir devam etmekte yaşım 22 bu arada şakak ve vertex bölgesi her geçen gün zayıflıyor. Bir dönem minoxil kullandım. Başta herşey iyiydi ama döngüye kadar. 8 ay sonra döngüyle karşılaştım. Kullandığım zaman daha kötü olacak gibiydi ve bıraktım. Şimdi yeniden tedavi arayisindayim. Min+dut tedavisi uygulamayı düşünüyorum. Şimdi sizlere sormak istiyorum. Min+dut tedavisinde döngü var mı? Varsa bu dönemi nasıl atlatırız...

Yeni Üye
    Alıntı kelaynak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ters etki yapma gibi bir durum yok. Ama her zaman sorun yaratanın dht olmadığı konusunda hemfikirim. Bu tip ilaçları bir yıl kullanıp sonuç beklemek mantık dışı. En az 2 sene kullanmak gerek. Tüm tedavilerde dökülmenin şiddetinin artması veya saçların cansızlaşması ilk zamanlarda beklenilen ve tedavinin işe yaradığını gösteren şeylerdir. Bırakmayın tedavinizi.
    Kaç günde bir almamız gerekiyo mesela ben 4 günde bir alıyorum bunu haftada bir sabitlesek nasıl olur olumlu olumsuz

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ters etki yapma gibi bir durum yok. Ama her zaman sorun yaratanın dht olmadığı konusunda hemfikirim. Bu tip ilaçları bir yıl kullanıp sonuç beklemek mantık dışı. En az 2 sene kullanmak gerek. Tüm tedavilerde dökülmenin şiddetinin artması veya saçların cansızlaşması ilk zamanlarda beklenilen ve tedavinin işe yaradığını gösteren şeylerdir. Bırakmayın tedavinizi.
    dutasterid scalp testosteronunu 2 katina cikariyor nasil geri tepemez? ise yariyor eyvallah da hepsi ilkel ilaclar sac icin yapilmamislar
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Döngü olmayabilit. Yaşamadığını iddia edenler var forumlarda. Ama sen o gruptan mısındır bilemezsin. Minoxil in içine ne katarsan kat, döngü konusunda şanslı değilsen, kaçamazsın.

Bu arada saçlaının durumunu merak ettim, nedir bu finas başlayacak, dutas kullanmayı düşünecek kadar kötü olan. Daha önce neler denediniz?

Yeni Üye
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Döngü olmayabilit. Yaşamadığını iddia edenler var forumlarda. Ama sen o gruptan mısındır bilemezsin. Minoxil in içine ne katarsan kat, döngü konusunda şanslı değilsen, kaçamazsın.

Bu arada saçlaının durumunu merak ettim, nedir bu finas başlayacak, dutas kullanmayı düşünecek kadar kötü olan. Daha önce neler denediniz?
    Minoxil harici doğal sarımsak vb gibi etkenler denedim. Ama fayda göremedim. Minoxda döngü olayı olmasa ömür boyu kullanırım ama döngü psikolojik bir yıkım demek.. Döngü olayı bende psikolojik bir travma yarattı. Finasteridi araştırdım genel olarak kullananlar memnun gibi geç olmadan başlayım dedim. Bakalım ne olacak sonumuz...

Yeni Üye
    Alıntı uzunsacl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 8. aydayım merak etme benimde o aylarda inanılmaz küçük saçlar dökülüyordu zaten onlar saççık dökülüp yenisi çıkacak ben 8. aydayım hala devam ediyor saçların hepsi aynanda çıkıp aynanda dökülmüyor o yüzden devam ediyor.
    Naptın kardeş devammı durumlar nasıl ?

Yeni Üye
    Alıntı nasa01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende aynı reaksiyonu finasteride kullandığım için hissettim neredeyse tüm saçlarım inceldi sanki dökülme hızlandı gibi.
    Benim saçları da döküyor fin,aktifsen cevaplayabilir misin,son durum nedir?

Sayfa 2/2 İlkİlk 12