9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Yaş 17 Her yerden dökülme

Hybrid View

Yeni Üye

Yaş 17 Her yerden dökülme

4-5 aydır sürekli saçım dökülüyor artık seyrelmeler de başladı fakat saçım ense faul her yerden dökülüyor. Doktora gittiğimde kan değerlerimde bir şey çıkmadı genetikdir diyip yolladı ama forumları okudugumda Dupa ya da retrogade alopecia dökülme olabileceği söyleniyor bu konuda napmam gerek? Dökülen saçların bazısı çok kısa bazısı diğer saçlarla aynı. Bazısı çok ince bazısı kalın

https://www.sacimindoktoru.com/showthread.php?t=3259
    Benim 17 yaşımda açtığım konu şu an 19 yaşındayım, aynı sizin gibi her yerden dökülme vardı seti kullanıyorum oldukça azaldı, psikolojim düzeldi ama hala oynayınca dökülüyor. Amacım koruyabildiğim kadar korumak. Özellikle kulak arkası çok dökülüyordu benim, oralar düzeldi seti sayesinde.
    Setipiprant
    Dermoday
    Bakım için de Keratin

Dökülme duşta 15-20 duş dışında max 5, yanlarda dökülmem vardı durdu sayılır.

https://www.sacimindoktoru.com/showthread.php?t=3259
    Benim 17 yaşımda açtığım konu şu an 19 yaşındayım, aynı sizin gibi her yerden dökülme vardı seti kullanıyorum oldukça azaldı, psikolojim düzeldi ama hala oynayınca dökülüyor. Amacım koruyabildiğim kadar korumak. Özellikle kulak arkası çok dökülüyordu benim, oralar düzeldi seti sayesinde.
    Setipiprant
    Dermoday
    Bakım için de Keratin

Dökülme duşta 15-20 duş dışında max 5, yanlarda dökülmem vardı durdu sayılır.

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dupa değil de erkek tipi gibi duruyor. belki de saçlarının uzun olması beni yanıltmış olabilir

Yeni Üye
    Erkek tipinde ense ve faullerden dokulmemesi lazım değil mi?

Yeni Üye
    up saçımı nereden ayırsam kabak gibi derim çıkıyor ense dahil

Yaşınıza göre saçlarınız bir hayli gerilemiş. Antiandrojen etkenlerden ziyade, daha güvenli etkenleri, sitede hakkında epey bir bilginin mevcut olduğu Setipprant, Cellagence, Kafein gibi etkenleri araştırıp kullanın.

Yeni Üye
    Bugün önde 2-3 yeni saç çıktığını gördüm ve bu beni heyecanlandırdı. Ciddi bir şekilde dökülmem devam ediyor ancak 2-3 tel çıkması telogen effluvium olma manasına geliyor olabilir mi? Bu arada dökülen saçların kökü beyaz yuvarlak şekilde. Ayrıca seboreik dermatitin böyle bir dökümede etken olma ihtimali var mı?