9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Dermovate saçımı döktü :(

Yeni Üye

Dermovate saçımı döktü :(

Bundan 5 ay önce bir konu açmıştım.Saçımda seboreik dermatit vardı doktora gittim ve dermovate losyon verdi.Sadece 1 kere saçıma sürdüm 2 saat sonra saçım inanılmaz döküldü ve seyrekleşti.Aradan 5 ay geçmesine rağmen dökülen saçlar maalesef geri gelmedi 19 yaşındayım ve çok kötü durumdayım

Yeni Üye
    geçmiş olsun benzer yaşlarda ben de aynı sebepten dermovate kulanmıştım. tam da dediğin şeyleri ben de yaşadım öncelikle seborerik dermatiti mümkün mertebe ketoralle yatıştırmaya çalış bitkisel yollar da deneyebilirsin lakin bu dermovate bela bir ilaç. vücudun diğer bölgelerindeki dermatit için iş görse de saçta ciddi hasar bırakabiliyor. seboreik dermatit bir deri rahatsızlığı değil bağırsak rahatsızlığıdır, tedavini bu yönde ilerlet beslenmeni yaşam şeklini düzenlemeye bak. un şeker tuz hayatından çıkabildiği kadar çıksın. hatta bir süre yeşil çay ve salata detoksu yapabilirsin oldukça iyi gelecektir. malesef uzun süre ciddi disiplin isteyen bir durum ama senelerdir spor ve düzgün beslenmeyle seboreik dermatit sorunu yaşamadım ki bu hastalık ömür boyu kendini dönem dönem hatırlatan bir hastalıktır. çözümü düzendir canını sıkma düzene girersen hallolacaktır.

merak ettiğim 5 ay önce bu ilacı sadece bir kere sürüp bıraktın mı düzenli olarak kullandın mı ? her iki ihtimal için de yoğun saç kaybı yaşadığın bölgelerde iğneleme yaparak dokuyu yenilemeni öneririm yanında cell ve setipiprant da kullanmalısın. seboreik dermatit ile ilgili aklına takılan bir şey olursa mesaj atabilirsin

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende 1 hafta önce almıştım bir kaç kere kullandım. Sanki bende fark ettim saç döktüğünü. Kullanmayı bırakayım momecona döneyim. Sende momecon kullanabilirsin.

Yeni Üye
    Biraz geç oldu ama okuduğum için yeni gördüm.Evet dediğim gibi sadece 1 defa sürdüm saçıma ve aklım hayalin almadğı kadar saçımı döktü.Hemen banyoya gittim ve saçımı yıkarken saçımda saç kalmadıgını bile düşündüm.Şu an seboreden kurtuldum gibi inşallah ama dermovatenin döktügü yerlerde saç yok.Elimle sürdügüm için kafamdaki saçin az olduğu yerlerde bu olay belli oluyor sıyrılmış gibi.Saçımın üsteki ayrılma kısmında çok şükür bir sorun yok orada yogun saç var.Ama 2 şakak arasındaki yerde belli oluyor şakaklardaki durumda normal

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiçbir şey 2 saatte saç döküp, sonra kalıcı olarak seyrekleșmeye sebep olmaz star kardeşim. Bu bir süreçtir, ve senin saçların dermatit sebebiyle zaten zayıflamış olabilir. 1 kere bir şeyi sürmeyle kalıcı saç dökülmesi olmaz. değil dermovate, ne sürersen sür 1 kere de kalıcı olarak saç dökmez.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiçbir şey 2 saatte saç döküp, sonra kalıcı olarak seyrekleșmeye sebep olmaz star kardeşim. Bu bir süreçtir, ve senin saçların dermatit sebebiyle zaten zayıflamış olabilir. 1 kere bir şeyi sürmeyle kalıcı saç dökülmesi olmaz. değil dermovate, ne sürersen sür 1 kere de kalıcı olarak saç dökmez.
    Bende üstteki yorumumu düzelteyim. Korkudan bıraktığımı söylemiştim fakat banada daha sonra mantıksız geldi starın. Aralıklarla dermovate kullanmaktayım defne sabunu ile birlikte. Dermatitim aşırı rahatsız edicek seviyede değil.

Yeni Üye
    Öncelikle selamlar.Ekim ayında doktora gittim saçımda herhangi bir sorun yoktu lakin dipleri full kepek olduğu için ne olur ne olmaz bi gideyim bir sorun olur mu diye baktırayım dedim.Doktor saçıma baktı dediki bu kepek seni rahatsız etmiyor mu, kaşındırmıyor mu dedi.(saçım bildiğniz her yeriyle gürdü) dermovate ve konozal yazdı dedi 1 haftaya gider bişeyin kalmaz dedi.Ben aynı gün dediklerini aldım dermovate losyonu elime döküp saçımın diplerine sürdüm.Dediğim gibi sadece 1 kere sürdüm 2 saat sonra elimi kafama attığımda şok oldum.Hayatımda hiç bu kadar kötü olmamıştım.Allah kimseye yaşatmasın.Saçımın tepesinde,şakaklarda hiç bir sorun yok bildiğiniz 15 yaşındaki çocuk gibi (20 yaşındayım) ama ön kısımları o günden beri inanılmaz seyrek.Dermovateyi elime döküp sonra sürdüm kafamdakı seyrekliklerde çizgi çizgi elimle sürerken bir ileri bir geri yaptığım için ve hala o saçlar gelmedi

Dermovate kortizon içeriyor kortizon deriyi inceltir ve saça zarar verebilir. Losyonu ince tabaka şeklinde sürülmesi gerekir yoksa kalıcı saç kaybı yapabilir. Fakat sendeki durumun kalıcı olup olmadığını bilemeyiz yerinde olsam dermaroller ve kafein kullanırdım

Yeni Üye
    bıraktıgın gibi dökülmede azalma olmuş muydu peki.