10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Neden ? Sorularım çoğaldı , siz ne dersiniz ?

Yeni Üye

Neden ? Sorularım çoğaldı , siz ne dersiniz ?

Arkadaşlar , 20 lik diş uzun süredir sağlığımı ciddi şeklde olumsuz yönde etkiliyordu.Gittim büyük bir operasyonla o dişi aldırdım.1 hafta kendime gelemedim ,

Neyse , konu şu , o 20'lik dişin bizim ağzımızdaki görevi nedir ? Fonksiyonu nedir ?BUnu dişçiye sordum dişçinin demesi başa bela bir diş hiç birde fonksiyonu yok..

Şimdi konuyu çok "din" tarafınada çekmeden şunu soracağım , Allah bizleri neden bu kadar kusurlu yarattı arkadaşlar ?

Ağzımızda bize acı veren bir diş , DÖKÜLEN SAÇLARIMIZ ...

Yani bize sürekli : kusursuz yaratıldığımız anlatılıyordu , inanın acayip şekilde kusurluyuz.

Hepimizin belki ince çizgisi , bende dahil.Ama artık kafayı yemek üzereyim , çok tuhaf şeyleri sorgulamaya başladım arkadaşlar ,

Kime sorsam bu saç olayını : bu bir sınav" diyor
    Sizce doğuştan genleri bozuk olarak doğan bir insan gerçekten bir sınav üzerine mi genleri bozuk doğuyor ?

SaçımınDoktoru Üyesi Kelcocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sorunuzun yeri bu forum değil bence. islami forumlarda bu konuyu açabilirsiniz.
    Günlük ilaç hazırlıyorum içeriğim
    1 adet aldactone (100) mg
    1 adet diane35
    ikisini 80 derecelik kolonyada eritiyorum.

Günlük masaj ve dermaroller.

------------------------------------------------

Tedavi düzenim :
    1 gün aldactone+diane35 losyonu
    1 gün minox
    dönüşümlü kullanıyorum.
    ---------

setipiprantı sadece yaz aylarında kullanıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmişteki akraba evlilikleri,benzer genler, çevresel faktörlerden, beslenmeden, radyasyondan dolayı annenin babanın genlerinde bozulmalar mutasyonlar bir çok şey var. Saç dökülmesinin bir sınav olduğunu da düşünmüyorum. Kusursuz canlılar değiliz herkesin bir çok problemi var

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    izole yerli kabilelerde bu sorunların görülmemesi sorunuzu cevaplar diye düşünüyorum.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunları düşünerek zaman harcarsanız kafayı yer oldugunuz yerde sayıklarsınız , bir kurtarıcı beklemeyin. Kurtarıcı kendiniz olun. şuan bu dert var mı ? var tedavisinide yapıyoruz sonuçta bu kellik var mı ? var yapacak birşey yok ! bunları düşünürsen düşündüğünle kalırsın... önemli olan tedaviyle başarmak artık yapacak birşey yok...
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

Hissettiklerini anlıyorum. Her durumu Tanrıya havale eden zevat acaba ekonomik meselelerde de aynı hassasiyeti gösteriyor mu? Hani hacı amcalarımız vardır üç beş daire sahibi. Bir ton nasihat dinlersin kendilerinden ama konu paraya gelince kapitalist olurlar. Oğlum çalış, çalışmaya ekmek yok, dilenme, kira vakti geldi çabuk parayı hazırlayın, zam yapıyorum yoksa çıkın, defolun( ama hacı amca el insaf) Bana ne be adam çık evimden hemen (paraları istiflemem lazım), falan banka faiz vermiyormuş kar payı imiş yatıralım vs.
    Saç dökülmesi bir sınavmış! Bu söz cehalet kokan bir söz hatta politik bir söz.
    Neyse forumu bu tür şeylerle kirletmenin anlamı yok.
    Arkadaşım kimseye aldırma sen. İnsan kusursuz bir yaratık falan da değildir. O yüzden Tıp var. Bilime odaklan. Burada bulunmamızın sebebi de bu. Kusurlarımız bizi burada buluşturdu, her kusuru kusur olarak görmek de kusurdur. Bir sorun olacak ki çözüme koşalım. Hayat böyle işte...
    3 ay miracle losyon
    Setipiprant Başlangıç:03.10.2018
    Cellagance losyon Başlangıç: 04.10.2018
    solgar 1mg biotin,Zinco-c
    haftada bir defa dermastamp
    durulamada ısırgan otu suyu,karanfil suyu
    her gün birkaç diş sarımsak bol su içmek
    kaliteli zeytin yağı + soğuk pres çörek otu yağı + karışık bazı yağlar
    Düzensiz masaj
    Duzensiz ev yoğurduna bir çay kaşığı öğütülmüş zencefil+zerdaçal+çörek otu+ çörek otu yağı+akgünlük+siyah üzüm çekirdeği

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hacı amcadan hacı amcaya fark vardır
    Cell gece / seti sabah.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Mustafa Kemal Atatürk'ün bu konuda soyle bir sozu vardir
    “Şayet bir gün çaresiz kalırsanız, bir kurtarıcı beklemeyin. Kurtarıcı kendiniz olun

SaçımınDoktoru Üyesi dht58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kingred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa Kemal Atatürk'ün bu konuda soyle bir sozu vardir
    “Şayet bir gün çaresiz kalırsanız, bir kurtarıcı beklemeyin. Kurtarıcı kendiniz olun
    Kendini kurtarabiliyorsan zaten çaresiz deilsindir.Aklınızla kendinizle çelişmeyin.Bi sinek ısırığı ile ölen insanları hatırlayın. Nezle olduğunuzda nasıl aciz düştüğünüzü hatırlayın.Ve bahsettiğiniz modern tıp ilaç sektörünün elinde insanı ilaca bağlayıp sömürmekten başka birşey yapmılmıyo

SaçımınDoktoru Üyesi
    Oncelikle dini felsefeyi birakmak lazim, diyalektik bir girdabin icinde sürüklenir kalırsınız, bilime bile tam güvenmemek gerek, tippin cerrahi mudahale dışında tam olarak ben bunu cozdum dedigi bir mevzu yok, ne yapmak lazim, bu tür sorunlar var, kendinizi cok iyi tanımanız gerekiyor, hiç kimse mükemmel degil, sabır disiplin araştırma yeniliğe acik olma temel etiketlerimiz olmali.