3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Saç dökülmem var deneyimlerim ve bilen birisi yardım lütfen :(

SaçımınDoktoru Üyesi

Saç dökülmem var deneyimlerim ve bilen birisi yardım lütfen :(

Yaş 21 , kendimi bildim bileli saçım seyrek , son zamanlarda önler açıldı seyreklik iyice belli olmaya başladı bende az çok araştırdım tedavileri gördüm , dermatoloğa gittim kadın bana hap önermedi hormonlarla oynamya gerek yok dedi , bende biraz baktım yan etkileri , cinsel istekliksiz , belde yağlanma , kimi unutkanlık yazmış bunlar olursa diye kullanmıyayım dedim , kadın bana bir losyon verdi , losyon saçımı gürleştirdiğini hissetim ama döküllmeyi durdurdumu pek emin değilim , birde minoxidill yazdı internettde kullanan yorumlarına baktım kimisi kıllanma diyor kimi kalp çarpınıtsı yan etkisi diyor , ömürlük kullanımı var birde bunu da kullansam mı bilemedim aldım evde duruyor , kesin sonuc alacağımı yan etkisi olmayacağını bilsem ömür boyu kullanırım ama işte , kan değerlerim normal tiroid biraz sınıra yakın , testestron dht baktırdım ikiside referans değerlerde görünüyor ortalamanın az üstündede olsa , tedavi olarak napmalıyım yaş 20 yaşıtlarıma göre saçım gözle görülür şekilde açık , şampuan kullandım birtane doğal diye oda yağlı sac için iyi geldi güya dökülme şampuanı ama kafama döküp elime attığımda çok saç döktü , dökülme sebebimi çözemedim şampuan arayışındayım anlayan birsi yardımcı olursa çok sevinirim . losyonun içeriğinde %3 procapil , saw palmetto , biotin b6 , mileet seed extract , bunlar iyidi alkol vs bikac kimyasal var bunlar saca zarar verir mi ? çok kararsızım napcağımıda bilemiyorum bir yorum yapsanız çok sevinirim

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    doktor doğru bir uygulama yapmış hap kullanmak tehlikeli losyon kullanmak en iyisi. minoxidil kiminde etkili kiminde değil iyi gidiyorsa kullanmaya devam et yan etki ya da farklı bir durum görürsen bırak forumdaki diğer tedavilere göz at

SaçımınDoktoru Üyesi
    siz sadece losyon kullanarak dökülmeyi gözle görülür engelleyebildiniz mi ? ne kulladınız