Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: ideal dil postürü ve yüz gelişimi

Konunuz ilgimi çekti, bende diş hekimiyim, bu dediklerinizde doğruluk payı yüksek ama eklenmesi gerekenler var sadece dil değil burda olay, dilin doğru konu landırılması ile beraber aynı zaman da doğru nefes alma(burun yoluyla) ve doğru yutkunma yapma ile alakalı şeyler de var, hatta tek taraflı çiğneme ve çok taraflı çiğneme bile çok etkiliyor çeneleri, ağız sadece dil postürü nedeniyle bozulmaz, komplex bir mekanizma var. Ama dil postürünü düzelterek, burundan nefes almaya dikkat ederek çene gelişimi optimal düzeyde bırakılabilir, ama eklenmesi gereken şeyler var mesela dış gelişimini çok etkileyen çene egzersizleri küçüklükten beri diş gelişimime çok dikkat ederdim, nasiptir ki diş hekimi oldum, dilimi devamlı üst damağımda konumlandırırdım, bu bende alışkanlık haline geldi ve burundan solumaya mecbur kaldım böylelikle, çene yüz gelişimin gerçekten iyi. 20 lik dişler çoğu insan da çıkmaz veya çıksada ideal olarak oklüzyona gelmez bende hepsi çıktı ve aksiyal veya palatinal olarak doğru konumdalar şükürler olsun. Ama bakımı zor oluyor bu seferde, her gün fırçalamak zorundayım, sadece alt çenemde anterior bölde kaninlerde rotasyonum var, küçük yaşlarda çocuklarınıza sakız, ayva,meyvelerle falan çiğneme egzersizleri yaptırırsanız bunlar da çene gelişimini stimule edecektir. Yazım karışık olabilir �� sabahın köründe uyandım konuyu görünce deneyimlerimi yazayım dedim, sorularınız olursa yardımcı olurum
    Sadece cell ve seti kullaniyorum ... Kısa süreliğine sadece seti kullanacağım..

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet sayın dentikel haklısınız bir süre daha araştırma yaptığımda çıkarımlarınızın ufak bir kısmı ile karşılaştım, aklıma takılan şu oldu yanlışım varsa lütfen düzeltiniz çünkü pek bilgim mevcut değil. maxillaya baskı uygulandığından frontal ve parietal kemiklere baskı ve sonucunda galea bölgesinde stres oluşturabilir mi sizce? ayrıca bu konu hakkındaki değerli bilgilerinizi bekler iyi günler dilerim
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Şöyle ki dilin kuvveti hafife alınacak Bi kuvvet değil eğer dil kesilirse Bi insandan yani alınırsa üst ve alt damak daralır dişler dil bölgesine doğru eğimlenir. Aynı şekilde dil aşırı baskı yaparsa (yanak baskasından fazla olacak şekilde) bu sefer de yanağa doğru eğimlenmeler ve çapraşıklıklar oluşabilir, şöyle ki dilin kuvveti doğrudan frontal kemiğe etki etmez ama palatal suturları etkileyeceğinden dolayı dolaylı yoldan kafadaki çoğu kemiğin gelişimini de etkileyecektir. Ama doğrudan frontal kemiğe ve parietal kemiğe etki ettiğini söylemek çok zor. Dilin etkilerini incelemek isterseniz bazı hastalıklara bakabilirsiniz. Mesela down sendromunda makroglossi(büyük dil) görülür. Down sendromlu Bi hastaya bakarak bunu inceleyebilirsiniz sayın hocam
    Sadece cell ve seti kullaniyorum ... Kısa süreliğine sadece seti kullanacağım..

Yeni Üye
    Hocam dil postürü için sen ne önerirsin peki?

Neden çirkin ve yalnızlığa mahkum edildiğinizin gerçek sebebini bilmek ister misiniz? Genetik veya kişiliğinizle ilgisi yok. Hepsi, solunum alışkanlıklarınız, yumuşak beslenme şekliniz ve büyürken alıştığınız kötü dil postürüyle alakalıydı.

Çoğunuz biliyordur ama söyleyeyim maksilla yüzünüzdeki en önemli kemiktir, göz çevrenizi, elmacık kemiklerinizi ve çenenizi etkiler. Bu kemik büyüdüğü sürece, genlerin dikte ettiği gibi büyürse, güzel bir yüze sahip olacaksın.

Gerçek şu ki, çoğunuz ağızdan nefes aldınız veya yüzünüz gelişirken dilinizi damağınıza yerleştirmediniz. Ağzınız açık kaldığında, diliniz damağınıza dayanamaz, maksilizmin gelişimini arttırır. Ek olarak, ağızdan nefes almak, beynin daha az oksijen almasını sağlar, beyninizin gelişiminizi kötü yönde etkiler, bu sizin otizmin ve düşük IQ'nuzun bir nedeni olabilir.

Bunu kabullenmek sizin zor olabilir. Her şeyin genetiğiniz yüzünden olduğunu söyleyerek kendinizi avutabilirsiniz. Genetik olarak deforme bir yüzünüz yoksa, ne olursa olsun yüzünüz biçimsiz görünmemelidir. Bir dahaki sefere dışarı çıkınca etrafınızdaki hayvanların yüzlerine bir bakın. Bahse girerim, şekilsiz görünümlü bir sincap veya kuş görmemişsinizdir. Bunun nedeni, çevresel faktörler, maksillalarının düzgün şekilde büyümesine izin vermesidir. Çevresel faktörler genetiktenten üstündür.

Peki ya boy? Evet, yükseklik çoğunlukla genetiktir, ancak çevre de bir faktördür. Uyurken ağzınızdan nefes alıyorsanız, uyku kaliteniz mahvolacak sizi daha uzun boylu büyüten bir hormon olan hgh'ın gelişimini azaltacak.

Eğer çevrenizde veya yakın akrabalarınızda ağızdan nefes alan bir çocuk veya bir genç görürseniz, lütfen onları bu konuda bilgilendirin. Böylelikle bir çocuğu çirkin olmaktan kurtarabilirsiniz.

Yeni Üye
    konu faydalı başka önerileride duymak güzel olur.Yanaklarımda hafif bir topluluk var.Ağız kapalı iken dil konumumda yanlısmıs onu farkettım.
    Oral fınasterıd 1\4 Dermastamp (her gün) Mıracle losyon Mınoxıl-dut Cellegance losyon Hayıt otu-nane-yesıl cay karısımı

Alıntı MAximus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu faydalı başka önerileride duymak güzel olur.Yanaklarımda hafif bir topluluk var.Ağız kapalı iken dil konumumda yanlısmıs onu farkettım.
    Yaşınız 16'yı geçtiyse pek önemli bir sonuç beklemeyin. Bu dil postürü sadece çocukluk dönemini kapsıyor. Ama şunu bilmenizde fayda var. Burundan nefes almak her zaman ağızdan nefes almaktan daha iyidir. Sağlıklı bir yaşamın yolu doğru nefes, doğru burundan geçer

SaçımınDoktoru Üyesi
    https://youtu.be/aFr6IgTU8zo

evrim ağacıda bununla ilgili video yapmış

burundan diyafram nefesi ve dil postürüne kendimi şartlayarak adapte oldum. baş ağrısını net şekilde yok ettim.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12