Sayfa 4/12 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
119 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Dht Androjen uyuşukluğu yada ağrısı (bu tüm forumlarda ilk)

Moderatör
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karanfil suyunun gerçekten de faydası var.özelliklede dökülme için.2 sene önce bende kullanmıştım.dökülmeyi bariz azaltmıştı..sonra üşengeçlikten bırakmıştım..şimdi bu aralar tekrar başlayacağım.
    iyi de bozulmaz mı o karanfil kürü alkol felan yok sonuçta içinde

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi de bozulmaz mı o karanfil kürü alkol felan yok sonuçta içinde
    hocam ben buzdolabında saklıyordum..sorun olmamıştı..karanfil içeriğinde salisilik asit,hidrokarbür,euganol gibi etken maddeleri bulunuyor.birde en büyük özelliği ise doğal antioksidan olması.

Alıntı BnymN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle dediğiniz gibi.Saçım biraz uzun oldugu ıcın sadece şakaklara ketoral azelderm krem kullanıyorum.Losyon olsun,karanfil kürü olsun birşey yaptıgım zaman uyuşukluk ve kaşıntı kesılıyor kafam ferahlıyor.Dediğiniz gibi bu saç dökülmesi başladı kafamın üst bölgesi bağımsız gibi uyuşmaya kaşınmaya başladı.Cok dikkat etmedım ama elma sirkesi kullandım bir kaç kere o çok aşırı ferahlatıyordu.Sanki birisi kafama buzla masaj yaparmış gibi hissediyordum.

Birşey soracam miracle bey,Bu elseve cabuk kurduğu için suyla nemlendirmemiz gerekiyor geri kalan ilaci.onun yerıne ben bir tane fısfıs yaptım karanfil kürü karanfilleri bir kavanozda 1 gün beklettım suyunu süzdüm ve fısfıslı şişeye koydum elsevenin.Sorum şu su yerıne karanfil küründen püskürtsek losyonu nemlendirmek icin ? İkisi zıt düşermi aksine yarar sağlarmı karanfil kürü ?

edit :
    -elma sirkesini aktar'dan soğuk sıkma aldım 15 tl ye en kalıtelısınden aldım.
    -ketoral ve azelderm kremleri kullandıktan sonra şakaklarım hafif yanıyordu.şakaklarımdaki kaşınma hissi ortadan kalkıyordu ve sanki kan akışını hızlandırıyor gibime geldi.Birazda pskolojık olabılır ama ilk kullanıdıgımda bu etkiyi gösterdi hatta dedım cokmu sürdüm.sonraki günlerde yanma biraz azaldı.
    Elma sirkesi asetik asiit içerir ve buda bir pgd2 inhibitörüdür pgd2 inhibitörlerinin işe yaradığının endirekt bir kanıtı olmuş oldu.. karanfilide püskürtmenizde fayda var hiç bir sorun yok çünkü onda da omega3 ve pgd2 inhibitör etkenleri var.

Moderatör
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam ben buzdolabında saklıyordum..sorun olmamıştı..karanfil içeriğinde salisilik asit,hidrokarbür,euganol gibi etken maddeleri bulunuyor.birde en büyük özelliği ise doğal antioksidan olması.
    ben de yapıp atayım dolaba o zaman günde 2 mi kullanıyorsunuz kokusu felan da güzel zaten

Moderatör
    Oldu ustad.kullanmaya devm ediyim bn

SaçımınDoktoru Üyesi
    Çok ilginç bir teori ama bende şöyle deneyimimi paylaşmak isterim...
    Mezoterapi ve Prp yaptırırken tepe bölgemde daha az ağrı hissediyorum, fakat arka ve yan bölgeler çok ağrıyor...

Hocam bence tahminen dht bas agrisi yapiyo uyusukluktan ziyade sac koklerine baski arttikca agrinin da arttigini dusunuyorum

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuyu görmemiştim. Bende minoxil sürdüğümde ilk başta yanma yapıyor (minoxun doğal tahrişi) ama tam 1.5 saat sonra aga bölgesinde çok iyi bir ferahlık hissi oluşuyor. birde imzamda yazdığı gibi allerseti kullanıyordum 2 hafta öncesine kadar ve bırakalı saç derimde yanma hissi biraz daha arttı sanki daha önce minoxilin tahriş ettiğinide söylemiştim ama minoxun yakmasıyla saçın kendi kendine yanma hissini ayırt edebiliyorum sanki androjene bağlı yanma batma yada çizilme hissi gibi oluyor bende
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanki saç değil de oraya bi delik açıp sertleşmiş bi ip yerleştirmişler hissi ,sen o ipi hafif hareket ettikçe deriye saplanmış kısmı acıtıyor.Bu hissi en iyi özetleyen şey bu bence

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen tepe kafayı ne kadar kaşısamda boş hissiyat çok az. Ama yanladaki saçlara aynı kaşısam acıyor resmen. Çok doğru. Dökülme olan bölgeler resmen narkoz verilmiş gibi. Birde benim saçlar ilk dökülmeye başladığında kökler hep ağrırdı. Saçımı ellemeye korkardım ciddi manada ağrırdı. Onunda bununla bir ilgisi var mıdır?

Sayfa 4/12 İlkİlk ... 23456 ... SonSon