Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Neden sadece üstler dökülür.

Yeni Üye

Neden sadece üstler dökülür.

Merhaba beyler . Biraz araştırmaya çalıştım ama Türkçe pek kaynak bulamadım.İngilizce pek çok şey var ama benim İngilizcem yeterli olmadığı için buraya sorayım dedim . Neden yan ve arka (kulaklar arası) dökülmüyorda ; şakaklar ve üst taraflar dökülüyor . Bazıları kaslardan dolayı demiş. Yanda kafatasının yan taraflarında kaslar var ama üstünde hiç yok .Yani yandaki kaslar hareket ederek orada kan dolaşımını devam ettiriyor ama üst kısım hareket etmediği için yeterli kan gitmiyor denilmiş . Şimdi eğer bu tez doğru ise saça sadece masaj yapmak saçı korumaya yeterli gelecektir .Hiç kimyasal kullanmadan boş zamanlarda(günde 3-4 kez) saça yavaş yavaş masaj yapmak saçı kurtarır. Bilgisi olan bizimlede paylaşırsa sevinirim .

Yeni Üye
    Tamamen genlerle alakalı kaslarla değil

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaslardan olsa herkes kel kalırdı ama çevrene bak erkek kadın kel olmayan çok kişi var emin ol hiçbiri de masaj yapmıyordur

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biyokimya konusunu okuyun.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

trayki hocam gen gen deniliyor da ailemde kuzenler dahil amca dayı dede babayı sayarsak yaklaşık 30 35 adam var 1 tane kel yok babamın 35 yaşında başlıyo şakakları gerilemeye onun dışında çocukluk saç çizgisini korumayan 30 kişiden 5 10 tanesi ki hepsi 30 yaş üstü nerdeyse nasıl oluyor bu iş benim saçlar 1 1.5cm geriledi şakak kısmından daha 18 yaşındayım babamın dayılarına annemin dayılarına bile baktım o derece hiç yok şimdi ben kel olursam nerden gen almış oluyorum babamın saçları norwood 4 evresinde ama dediğim gibi 35 yaşında başlamış ve babam 50 yaşında alkol ve stres durumu üst düzey adamda

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kira Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba beyler . Biraz araştırmaya çalıştım ama Türkçe pek kaynak bulamadım.İngilizce pek çok şey var ama benim İngilizcem yeterli olmadığı için buraya sorayım dedim . Neden yan ve arka (kulaklar arası) dökülmüyorda ; şakaklar ve üst taraflar dökülüyor . Bazıları kaslardan dolayı demiş. Yanda kafatasının yan taraflarında kaslar var ama üstünde hiç yok .Yani yandaki kaslar hareket ederek orada kan dolaşımını devam ettiriyor ama üst kısım hareket etmediği için yeterli kan gitmiyor denilmiş . Şimdi eğer bu tez doğru ise saça sadece masaj yapmak saçı korumaya yeterli gelecektir .Hiç kimyasal kullanmadan boş zamanlarda(günde 3-4 kez) saça yavaş yavaş masaj yapmak saçı kurtarır. Bilgisi olan bizimlede paylaşırsa sevinirim .
    prostaglandin sentezi yanlar ve üstlerde ters mekanizma ile çalışır, kaslar ile de pek tabi alakasi vardir, her bireyin norwood 7 skalasi ve tipi bile değişir, cunku kafa ve kas yapisi da değişir.

Genelde o şekilde oluyor ama bende yan ve arka taraf da dökülüyor, hatta kulak arkası baya açılmıştı bir ara. Bu konuyu merak ediyorum.
    Setipiprant
    Dermoday
    Bakım için de Keratin

Dökülme duşta 15-20 duş dışında max 5, yanlarda dökülmem vardı durdu sayılır.

SaçımınDoktoru Üyesi
    sadece kaslarla alakası olduğunu sanmıyorum o zaman neden bazılarında genel bir seyrelme var. Masaj için 2 senedir son 6 ay düzenli bir şekilde masaj yapıyorum bi fayda görmedim açıkçası hep aynı 6 ay yaptım bıraktım tekrar yaptım hep aynıydı yani 2 sene içerisinde olumlu bir etki görmedim
    Topikal: cell losyon miracle losyon minioxil dermaroller sirkeli suyla durulama

Oral:biotin ısırgan yaki otu d vitamini

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kan dolaşımı azdır.
    Hareket etmeyen bir bölgedir.
    Kan oraya zor ulaşır.
    Orada ki saçlar merkezi sistem için hayati öneme sahip değildir.
    Kireçlenme ve iltihatplanmaya müsaittir.

Bu sebeplerden dolayı orada ki hasarla merkezi sistem yeterince ilgilenemez.

Saç dökülmesi çok karmaşık bir sorundur. Bu bir kaç madde bile genele bakıldığında devede kulak kalır.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buradaki kas dokusunun görevi yanlış anlaşılmakta. asıl sorun kıl kökünün hassasiyeti değil o bölgedeki dokunun belirli etkenlere genetik tepkisidir. scalp bölgesinin ki bu da yanlış anlaşılmakta -kaslı bölgeler scalp değildir- bu tür kronik kalsifikasyon/fibröz/inflamasyon gibi etkenler ile benzer metabolik sorunlardan dolayı doku birincil görevlerinden biri olan kıl üretme özelliğini kaybeder.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Sayfa 1/2 12 SonSon