Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç Dökülmem de Anlam Veremediğim Nokta

SaçımınDoktoru Üyesi

Saç Dökülmem de Anlam Veremediğim Nokta

Sol şakakta küçük bir yerden nedense saç çıkmıyor. Sağ şakakta sorun yok. Saç yoğunluğu da sağ şakağa göre az. 2 yıl önce sürekli fön çekip yıprattım. Ertesi sabahı sürekli saçı yıkayıp aynı işlemleri uyguladıkça çok dökülüyordu. Sanırım köklere zarar verdim. Ne yapabilirim oraya? Şimdiden teşekkürler
    Sol şakak https://i.hizliresim.com/16LY7G.jpg
    Sağ şakak https://i.hizliresim.com/BarZbD.jpg

SaçımınDoktoru Üyesi
    Başlığa saç dökülmem yazmışım yanlış olmuş. Sol şakakta anlam veremediğim nokta olması gerekiyordu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Fon cekmeyip hic ellemiyeceksin, ozellikle bebej sampuani kullanmani oneririm. Cunku market ve profesyonel sampuanlar da alkol,paraben vs var. Yarali bolgeyi tahris eder, Niveanin bebek sampuanini al nazikce yika korkma 3 ay icinde tekrar cikar. Koke zarar vermis olsan bile kok olmedigi surece tekrar kendini onarir ve buyume saglanir

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kaypea Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fon cekmeyip hic ellemiyeceksin, ozellikle bebej sampuani kullanmani oneririm. Cunku market ve profesyonel sampuanlar da alkol,paraben vs var. Yarali bolgeyi tahris eder, Niveanin bebek sampuanini al nazikce yika korkma 3 ay icinde tekrar cikar. Koke zarar vermis olsan bile kok olmedigi surece tekrar kendini onarir ve buyume saglanir
    Hocam yaklaşık 4 ay önce kafayı kazıttım hala böyle. Birde dediğim gibi sol şakaktaki saç yoğunluğu sağ şakağa göre daha az. Yaklaşık 1.5 yıldır böyle. Şampuan olarak mecburen head and shoulders anti dandruff kullanıyorum. Egzama olduğu için. Birde banyoda 10 tel felan dökülmesi normal midir? Şimdiden teşekkür ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sac kazitmanin sac dokulmesine hic bir etkisi olmaz. Egzama yani seborik dermatit hastaligini 6-7 ay belki azaltabilirsin ama omur boyu bu seninle bunu unutma. Ben turkiyenin en iyi dermotoglarina gitmis biri olarak bunu soyluyorum. Stres,seker,unlu mamuller seboreik dermatiti azdirir. Bir de sana Vichy'nin yesil olan kepek sampuanini oneririm benim seboreik dermatitimi 1. yikamad yok etmisti saclarim nefes aldi ama 7 ay sonra saclarim dokulmeye basladi, 9 kere sampuan degistirdim ve bu sampuanlar 90 tl ile 200 tl araligindaydi dokulme durmadi sonuc bu siteyi tanidim ve seti losyon bebek sampuani kullanarak tedavime devam ediyorum.

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Head & shoulders kullandım saçlarımı kupkuru yaptı.banyodan çıktığımda yüzümde kızarma tahriş var.bunun sebebi paraben mi?hangi şampuanı önerirsiniz?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı skorfit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Head & shoulders kullandım saçlarımı kupkuru yaptı.banyodan çıktığımda yüzümde kızarma tahriş var.bunun sebebi paraben mi?hangi şampuanı önerirsiniz?
    bir içeriğine alerjiniz var muhtemelen lakin hangisi deneyimlemek zor. sülfat, alkol, paraben, parfüm, boya vb. vb. gider bu siz en iyisi temiz içerikli bir şampuan deneyip gözlemleyin.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir içeriğine alerjiniz var muhtemelen lakin hangisi deneyimlemek zor. sülfat, alkol, paraben, parfüm, boya vb. vb. gider bu siz en iyisi temiz içerikli bir şampuan deneyip gözlemleyin.
    Hangi şampuanı önerirsin? Bıktım artık her şeyi denemekten de..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Josef35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi şampuanı önerirsin? Bıktım artık her şeyi denemekten de..
    Vichy Ultra yatıştırıcı şampuanı Yağlı saçlar için alın. SLS paraben boya içermiyor.İçinde salisik asit var.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kaypea Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vichy Ultra yatıştırıcı şampuanı Yağlı saçlar için alın. SLS paraben boya içermiyor.İçinde salisik asit var.
    Siz kullanıyor musunuz?

Sayfa 1/2 12 SonSon