Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
35 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Saçım gidiyor mu? Resimli

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dayılarda kellik var mı?

Alıntı skorfit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dayılarda kellik var mı?
    En sonunda yine dayıya bağlandı işler. Yalnız geçen bir şey okudum kelliğin erken yaşta gerçekleşmesinin nedeni Anneden alınan genlerdenmiş. Hani erken yaşta bu sorunla karşılaşanlar anne tarafına iyi baksın.

Yeni Üye
    Dayılarda kellik var mı?
    Dayılarım da kel değil, hatta biri 50 yaşında ve saç çizgisini bile korumuş durumda. Ancak zaten anne tarafı kıvırcık ya da dalgalı saçlı. Kesinlikle babamla aynı saç tipine sahibim. Şakak şekli ve dümdüz saçlar falan. Bu tepe neden böyle oldu anlamadım. 30a kadar korursam sorun yok aslında. 25im şuan. Ektirir geçerim. Finasterid ile devam etsem mi bilmiyorum 10 sene falan.

Yeni Üye
    Dayılarda kellik var mı?
    Alıntı ahmet29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En sonunda yine dayıya bağlandı işler. Yalnız geçen bir şey okudum kelliğin erken yaşta gerçekleşmesinin nedeni Anneden alınan genlerdenmiş. Hani erken yaşta bu sorunla karşılaşanlar anne tarafına iyi baksın.
    Okudğun şey doğrudur bence. Yakın arkadaşım babası peruk gibi saçlı gözüne kadar saç çizgisi var, kardeşi aynı şekilde, ama arkadaşım annesine benziyor saç rengi tipi falan, 22 yaşında tamamen norwood 7 oldu.

dayıdan ya da anneden geliyosa kellik ki ben inanmıyorum benim saçlarımın gerilemesi hatta ince telli olması imkansız 6 dayım var 4 ü çocukluk saç çizgisinde 2side bonus kafa şakakları biraz geride annemde kıvırcık saçlı benim saçlar ince düz inanılmaz bişey bence her insanda kellik olabilir kalıtımsal bi hastalık olduğuna inanmamaya başladım

Yeni Üye
    Arkadaşlar tekrar merhaba

Bu dökülmeyi ne yapacağım bilmiyorum. Şöyle ilginç birşey, yastıkta asla saç bulmuyorum tek tel bile sabahları. Denemek için beyaz kılıf taktım 2 gündür tek tel bulmuyorum. Elimi atınca bazen hiç gelmiyor bazen zorlarsam 1 2 tel yolar gibi.

Ancak geçen kuaföre sordum tepeler gtimiş mi dedim, açılma bişey yok ama seyrelmiş dedi. Sorun şu, saçı lavaboya silkelerken ve yıkarken çok dökülüyor. Çok zayıf saçlar da buluyorum, kulak üstleri de aynı dökülüyor ense de, göğüsler de hatta.

Finasteride geçebilirim, psikolojim darmaduman. Kız arkadaşıma çatıyorum yok yere saçı kafaya takıp. Ailemle tartışıyorum falan.

Tam fotoları şimdi çekerken 5 defa saçımı orta şiddetle gezdirip çektim, 1 tel geldi 5.defada. Toplamda 1 yani. Neden böyle anlamsız bir dökülme var. Bazen artık hepsi gitse de kafam rahatlasa diyorum.

Arkadaşım kel kaldı 3 5 sene evvel, ben biraz çektiğimde demetle saç geliyordu diyor. İnanmıyorlar dökülmem olduguna arkadaşlarım.

https://i.hizliresim.com/zjyyV6.jpg
    https://i.hizliresim.com/1677MA.jpg
    https://i.hizliresim.com/5aqq7L.jpg

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Gregor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tekrar merhaba

Bu dökülmeyi ne yapacağım bilmiyorum. Şöyle ilginç birşey, yastıkta asla saç bulmuyorum tek tel bile sabahları. Denemek için beyaz kılıf taktım 2 gündür tek tel bulmuyorum. Elimi atınca bazen hiç gelmiyor bazen zorlarsam 1 2 tel yolar gibi.

Ancak geçen kuaföre sordum tepeler gtimiş mi dedim, açılma bişey yok ama seyrelmiş dedi. Sorun şu, saçı lavaboya silkelerken ve yıkarken çok dökülüyor. Çok zayıf saçlar da buluyorum, kulak üstleri de aynı dökülüyor ense de, göğüsler de hatta.

Finasteride geçebilirim, psikolojim darmaduman. Kız arkadaşıma çatıyorum yok yere saçı kafaya takıp. Ailemle tartışıyorum falan.

Tam fotoları şimdi çekerken 5 defa saçımı orta şiddetle gezdirip çektim, 1 tel geldi 5.defada. Toplamda 1 yani. Neden böyle anlamsız bir dökülme var. Bazen artık hepsi gitse de kafam rahatlasa diyorum.

Arkadaşım kel kaldı 3 5 sene evvel, ben biraz çektiğimde demetle saç geliyordu diyor. İnanmıyorlar dökülmem olduguna arkadaşlarım.

https://i.hizliresim.com/zjyyV6.jpg
    https://i.hizliresim.com/1677MA.jpg
    https://i.hizliresim.com/5aqq7L.jpg
    dostum bende aynı durumdayım. banyoda yıkanırken dökülüyor. lise son senem. stres aşırı var birde döküldüğünü görünce sanırsam iyice tetikliyor. sınavım geçip maddiyatı halledince hafif hafif tedavilere başlıycam ama saçında sorun yok gibi tepede oranın olması normal.

Yeni Üye
    Alıntı yankialk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum bende aynı durumdayım. banyoda yıkanırken dökülüyor. lise son senem. stres aşırı var birde döküldüğünü görünce sanırsam iyice tetikliyor. sınavım geçip maddiyatı halledince hafif hafif tedavilere başlıycam ama saçında sorun yok gibi tepede oranın olması normal.
    Valla anlamıyorum ya, saçı dökülen kim varsa soruyorum çevremde, benim yastıkta havluda elimde avuçla kalıyordu saç dökülürken diyorlar. Benim sadece saçı lavaboya silkelerken 15 20 tel düşüyor, bir de ıslakken her elimi sürdüğğmde 1 tel 2 tel geliyor. En son kuaför çocuk saç ıslakken tepe seyrelmiş dedi, bilmiyorum ıslak görüntüye aldanıp mı öyle dedi ama, moral yerle bir oldu. 26 yaşındayım bari 35i görseydim. Evlenme durumu da yok yakında, ileride kel damat olmaktan korkuyorum. Tamamen baba ile aynı saç yapısına fiziki yapıya sahip olup babam norwood1-2 iken benim gidicem anlamıyorum.

dostum finasteride nerden cikti? Siteyi oku rica ediyorum biraz, bir suru topikal tedavi var ise yarayan ki senin saclar daha acilmamis bile tek bi tedavi ile bile koruyabilirsin. Bosu bosuna elham yapiyorsun, dokulme sayisi acilma yoksa pek takilacak bir sey degil bence gunde 200 300 tel gitmiyorsa. Masaj falan yap yesilcay vs ic duzgun beslen spor yap ve takip et acilma var mi yok mu he baktin acilmaya basladi cell seti kafein vs. etkenden birine basla yada hic bekleme direkt basla psikolojik olarak iyi etkiler en azindan.Sitede okuma yap bol bol insanlarin tecrubelerinden faydalan.

hocam psikolojik bence sizinki bi açılma yok herkesin saçının orasında saç başlangıcı var

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon