8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: 22 yaşında saçın arkalarında açılma

Yeni Üye

22 yaşında saçın arkalarında açılma

22 yaşındayım, ağustos 2018'den beri saçım dökülüyordu. (En azından ben o tarihte anladım.) Dökülme devam edince eylül ayında doktora gittim. Doktor saç köklerimin iyi olduğunu, genetik dökülme olmadığını söyledi. Ducray Anaphase+, Berazinc çinko hapı ve Androvium topikal çözelti %5 yazdı. Androvium’u pek tasvip etmediğimden her gün kullanmak yerine haftada 1 kez kullandım. Saçımı her gün verdiği şampuanla yıkadım. (Şekil almıyordu ve her gün yıkayıp fönlemem gerekti.) Dökülmem azalmıştı, şampuan bitince tekrar almadım ve market şampuanına geçiş yaptım. 1-2 ay market şampuanı kullandım, bu arada çinko hapını da kestim. Dökülmem arttı. Geçenlerde saçımı elime attığımda tepe bölgemde yumuşaklık hissettim. Fotoğraflar aşağıda. Saçımı hemen kestirdim, çinkoya başladım ve doktorun önerdiği şampuanı kullanmaya başladım. 3 gündür kullanıyorum. Sitedeki karanfil kürünü de uygulamaya başladım. Masaj da yapıyorum. Çok endişeliyim ve sorularım var; Sizce genetik dökülme o noktalardan başlar mı? Alkol ve sigara kullanıyorum, etkisi olur mu? Saçımı her gün yıkamamaya karar verdim. Fön de çekmeyeceğim. O noktayı ve saçlarımın diğer kısımlarını (her ne kadar sorun olmasa da) güçlendirmek için ne yapabilirim? Sizce bu durum kellik başlangıcı mı? Tavsiyelerinize şiddetle açığım.

Şu anda arka taraflarda şiddetli derecede dökülmem mevcut. Sadece arkadan dökülüyor ilginç bir şekilde.

https://i.hizliresim.com/qdjJAd.jpg (arka saçım uzunken)
    https://i.hizliresim.com/XM9Eb3.jpg (tepe saçım uzunken)
    https://i.hizliresim.com/4j1GpA.jpg (tepe şu anki hal)
    https://i.hizliresim.com/NnlOLa.jpg (saçım kısa ve ıslak)

Yeni Üye
    Kardeşim tipik genetik saç dökülmesi bu. Tepe ve şakaklardan başlar. Şakaklarını atsaydın daha net bir şey söyleyebilirdik. Ama tepe genetik diye bağırıyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Erkek tipi dokulme de bitkisel urunlerin hic bir faydasi olmaz. Yalniz sunlar haric ( Isirgan, Saw Palmetto, Yesil Cay, Soya sutu) bunlarin disindan hersey sehir efsanesi

Yeni Üye
    Cevaplar için teşekkürler. Şakaklarda da az miktarda seyreklik mevcut ama tepe kadar değil. Tedavi öneriniz var mı? Xpecia ve hairforte sprey kullanmayı düşünüyorum. Önerilere açığım.

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Seti temin et bi yerden.sonra hassas terazi al internetten.günde 100 mg setiyi terazide tart ve 1.5ml kolonya+ 0.5 ml gliserin ile çöz ve her gece yatmadan önce kullan.baktın kesmedi günde 3e çıkar saç dökülmen duracaktır.

Yeni Üye
    Teşekkürler, nereden temin ederim onu? Hiçbir fikrim yok ve yurtdışından geleceği için geç gelebilir. Bir an önce tedaviye başlamak istiyorum. Dht engelleyici hap ve spreylerden kullansam aynı etkiyi görebilir miyim acaba?

Alıntı diablo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler, nereden temin ederim onu? Hiçbir fikrim yok ve yurtdışından geleceği için geç gelebilir. Bir an önce tedaviye başlamak istiyorum. Dht engelleyici hap ve spreylerden kullansam aynı etkiyi görebilir miyim acaba?
    yurtdışına giden tanıdık vs varsa aldırın kargo ile takılır gümrükte almayın kesinlikle ya da toplu alım oluyor zaman zaman miracleye yazın yer varsa ekler.

Yeni Üye
    Teşekkür ederim, mesaj atayım kendisine. Başka alternatif yok diyorsunuz yani? Seti gelene kadar ne yapayım? Ne zaman geleceği de belli değil.